کد خبر: ۶۸۹۴۸۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
کنگره آمریکا پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد
عصر چهارشنبه در میانۀ شنیدن اظهارات موافقان و مخالفان آرای الکترال تایید شده هر ایالات، گروهی از هواداران دونالد ترامپ که در مقابل کاپیتول دست به تجمع زده بودند، به سمت ماموران یورش برده و سپس داخل ساختمان کاپیتول شده و برای حدود چهار ساعت آن را با اشغال خود درآوردند.
آفتاب‌‌نیوز :

کنگره ایالات متحده آمریکا پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید کرد و به این ترتیب او رسما رئیس جمهور آمریکا شد.

آرای الکترال کالج پس از آنکه قانونگذاران در دو مجلس سنا و نمایندگان اعتراض‌ها آرای پنسیلوانیا و آریزونا را رد کردند، تایید شد.

قانونگذاران همچنین با فعالیت کامالا هریس به عنوان معاون جو بایدن در دولت جدید این کشور موافقت کردند.

تایید آرای الکترال با از سر گیری کار کنگره در عصر چهارشنبه به وقت ایالات متحده، با پایان یافتن حادثه حمله به ساختمان کاپیتول ممکن شد.

در این روز سرانجام پس از سپری کردن چهار ساعت پر از دلهره که در تاریخ سیاسی آمریکا سابقه نداشت، قانونگذاران کنگره بار دیگر تشکیل جلسه دادند تا به پروسۀ تایید آرای کالج الکترال برای تایید جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آینده این کشور ادامه دهند.

عصر چهارشنبه در میانۀ شنیدن اظهارات موافقان و مخالفان آرای الکترال تایید شده هر ایالات، گروهی از هواداران دونالد ترامپ که در مقابل کاپیتول دست به تجمع زده بودند، به سمت ماموران یورش برده و سپس داخل ساختمان کاپیتول شده و برای حدود چهار ساعت آن را با اشغال خود درآوردند.

در این مدت، برای حفظ جان قانونگذاران و برگرداندن نظم و امنیت، جلسه بررسی آرای الکترال کالج، موقتا به حالت تعلیق درآمد.

پس از بازداشت آشوبگران یا بازگشت دوبارۀ کنترل این ساختمان و منطقه اطراف به دست نیروهای امنیتی، جلسه از سر گرفته شد.

پلیس واشنگتن دی‌سی اعلام کرد که در جریان حوادث روی داده در این روز دست‌کم چهار نفر جان خود را از دست دادند.

واکنش‌ها و آنچه گذشت

در روز سیاه کنگره آمریکا چه گذشت؟ طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» کیستند و چه می‌گویند؟

بینامین نتانیاهو حمله به کاپیتول را محکوم کرد و «ننگ‌آور» خواند

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه پس از آنکه سرانجام دونالد ترامپ تصمیم کنگره مبنی بر تایید ریاست جمهوری جو بایدن را پذیرفت و وعده انتقال قدرت را داد، درباره حوادث واشنگتن اظهارنظر کرد.

نتانیاهو در جریان یک نشست خبری مشترک با استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: برای من دموکراسی آمریکا همیشه الهامبخش بوده است. خشونتی که در این روز روی داد کاملا در تضاد با ارزش‌هایی است که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از آنها حمایت می‌کنند. حمله به کاپیتول یک حادثه ننگین بود و باید چنین حمله‌ای را محکوم کرد. شک ندارم که مثل همیشه دموکراسی آمریکا پیروز خواهد شد.

منوچین خشونت‌ها را «کاملا غیرقابل قبول» خواند

استیون منوچین که یکی از وفادارترین اعضای کابینه دونالد ترامپ محسوب می‌شود، خشونت‌ها در کاپیتول را غیرقابل قبول خواند.

او که به اسرائیل سفر کرده است، در جریان یک نشست خبری با حضور بنیامین نتانیاهو اعلام کرد: این خشونت‌ها‌ باید متوقف شوند. دموکراسی پیروز خواهد شد زیرا نهادهای دموکراتیک ما بسیار قوی هستند. اکنون زمان آن فرا رسیده تا به عنوان یک ملت واحد دور هم جمع شویم و همه به روند دموکراتیک در ایالات متحده احترام بگذارند.

چه کسانی در اعتراضات روز چهارشنبه واشنگتن شرکت کردند؟

طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» در کنار گروههای راست افراطی طرفدار دونالد ترامپ، اصلی‌ترین شرکت‌کنندگان اعتراضات روز چهارشنبه در واشنگتن بودند.

این افراد از مدتها قبل برای تظاهرات در این روز برنامه‌ریزی و در شبکه‌های اجتماعی برای بسیج طرفدارانشان فعالیت کرده بودند.

طرفداران تئوری «کیو-‌انان» بر این باورند که دونالد ترامپ به همراه تیمی مخفی از افسران ارتش آمریکا، در حال جنگ با پدوفیل‌های شیطان‌پرست در درون حزب دموکرات هستند.

طرفداران جنبش انتخاباتی «توقف دزدی» همچنین اعضای گروه «پسران مفتخر» نیز فعالانه شرکت در این اعتراضات را تشویق کرده بودند.

گروه خودخوانده «کاروان‌های میهن پرست» و ابتکارات دیگری نیز برای کمک به انتقال هواداران ترامپ به واشنگتن در این روز تشکیل شده و در شبکه‌های اینترنتی بسیار فعال بودند.

در روزهای گذشته در برخی از پلتفرم‌های اینترنتی محبوب میان گروههای راست افراطی در شبکه‌های اجتماعی، سازمان دهندگان این اعتراضات بر این موضوع تاکید داشتند که هر چیزی غیر از لغو نتیجه انتخابات از سوی کنگره، باعث می‌شود که «میهن پرستان» آمریکا مجبور شوند کشورشان را تحویل خائنان، کمونیستها و شیطان‌پرستان بدهند.

کدام سناتورها با تایید نتایج کالج انتخاباتی در برخی ایالت‌های آمریکا مخالفت کردند؟

کنگره در حالی سرانجام عصر چهارشنبه علیرغم اتفاقات ناخوشایند این روز، نتایج الکترال کالج را برای تایید پیروزی جو بایدن به رسمیت شناخت که در مجموع ۸ سناتور جمهوریخواه، در اعتراض به نتایج اعلام شده از سوی الکترال کالج در دو ایالت آریزونا و پنسیلوانیا، رای منفی دادند.

در روز سیاه کنگره آمریکا چه گذشت؟ طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» کیستند و چه می‌گویند؟

این ۸ سناتور عبارت بودند از: تد کروز از ایالت تگزاس، جاش هاولی از ایالت میسوری، راجر مارشال از ایالت کانزاس، تامی توبرویل از ایالت آلاباما، سیندی هاید اسمیت از ایالت می‌سی‌سی‌پی، جان کندی از ایالت لوئیزیانا، ریک اسکات از ایالت فلوریدا و درنهایت سینتیا لومیس از ایالت وایومینگ.

وزیر کشور بریتانیا: ترامپ با وجود مرگ انسان‌ها هنوز این خشونت‌ها را محکوم نکرده است

پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا روز پنجشنبه با نکوهش اقدامات دونالد ترامپ اعلام کرد: سخنان او باعث خشونت شد و سپس با وجود آنکه این حوادث منجر به مرگ انسان‌ها شده، هنوز نتوانسته است این خشونت‌ها را محکوم کند و این یک اشتباه بزرگ است.

هر چهار رئیس جمهور در قید حیات آمریکا، حمله به کاپیتول را محکوم کردند

باراک اوباما، جورج دبلیو بوش، بیل کلینتون و جیمی کارتر، چهار رئیس جمهور پیشین آمریکا که در قید حیات هستند، با انتشار بیانیه‌هایی با تاکید بر ضرورت انتقال مسالمت‌آمیز قدرت، بار دیگر خشونت‌های عصر چهارشنبه در واشنگتن را تقبیح کردند.

باراک اوباما نوشت که تاریخ این حادثه را که به تحریک رئیس جمهور وقت انجام شد و باعث شرمندگی ملت ما گردید، به خاطر خواهد سپرد.

جورج دبیلیو بوش نوشت که صحنه‌های این حمله را با ناباوری تماشا کرده و آنچه در این روز روی داد را شایسته «جمهوری موزفروشان» می‌داند «نه جمهوری دموکراتیک ما». او افزود: من از رفتارهای نسنجیده برخی رهبران سیاسی از زمان انتخابات تا کنون و بی‌احترامی که امروز در قبال نهادها، سنت‌ها و قانونگذارانمان دیدم، مبهوت ماندم.

بیل کلینتون سیاست «قرار دادن آمریکایی‌ها مقابل یکدیگر» را محکوم کرد و آنچه در واشنگتن روی داد را حمله به قانون اساسی آمریکا توصیف کرد.

کارتر حوادث روز چهارشنبه را «تراژدی ملی» خواند و اظهار امیدواری کرد تا مردم آمریکا با اتحاد دوباره از این «پرتگاه» برگردند.

پیش از این هیلاری کلینتون نیز این حادثه را «حمله تروریست‌های داخلی به بنیاد دموکراسی آمریکا» توصیف کرده بود.

جو بایدن ۳۰۶ رای کالج الکترال را از آن خود کرد

در روز سیاه کنگره آمریکا چه گذشت؟ طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» کیستند و چه می‌گویند؟

مایک پنس، رئیس موقت سنا در جریان نشست کنگره برای تایید نتایج آرای الکترال کالج آمریکا تایید کرد که از مجموع ۵۳۸ رای کالج انتخاباتی، جو بایدن و کامالا هریس ۳۰۶ رای و دونالد ترامپ و مایک پنس ۲۳۲ رای دریافت کرده‌اند.

او همچنین اعلام کرد که رئیس جمهور جدید این کشور از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی کار خود را آغاز خواهد کرد.

در روز سیاه کنگره آمریکا چه گذشت؟ طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» کیستند و چه می‌گویند؟

ترامپ پیروزی بایدن در انتخابات را پذیرفت و وعده انتقال قدرت داد

پس از تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی کنگره، دونالد ترامپ نیز ضمن پذیرش این تصمیم اعلام کرد که این تصمیم «نمایانگر پایان اولین مرحله از بهترین دوره در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا است». او در بیانیه‌ای اعلام کرد که اگرچه کاملا با این نتیجه محالف است اما در ۲۰ ژانویه قدرت را منتقل خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: همانطور که همیشه گفته‌ام به مبارزه خود برای اطمینان از اینکه تنها آرای قانونی شمرده شود، ادامه خواهیم داد. اگرچه این تصمیم نشان دهنده پایان اولین مرحله از بهترین دوره در تاریخ ریاست جمهوری آمریکاست، اما این تنها آغاز نبرد ما برای بازرگرداندن بزرگی به آمریکاست.

در روز سیاه کنگره آمریکا چه گذشت؟ طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» کیستند و چه می‌گویند؟

مایک پنس پیروزی جو بایدن را رسما اعلام کرد

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و رئیس موقت سنای آمریکا سرانجام پس از پایان شمارش آرای کالج الکترال و سپری کردن یک روز پر خشونت در کاپیتول، جو بایدن را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد.

کنگره آمریکا پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد

کنگره آمریکا لحظاتی پیش پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید کرد و به این ترتیب او رسما رئیس جمهور آمریکا شد.

آرای الکترال کالج پس از آنکه قانونگذاران در دو مجلس سنا و نمایندگان اعتراض‌ها به آرای پنسیلوانیا و آریزونا را رد کردند، تایید شد.

قانونگذاران همچنین با فعالیت کامالا هریس به عنوان معاون جو بایدن در دولت جدید این کشور موافقت کردند.

اف‌بی‌آی برای شناسایی عاملان خشونت‌های روز چهارشنبه، از شاهدان کمک خواست.

در روز سیاه کنگره آمریکا چه گذشت؟ طرفداران تئوری توطئه «کیو-‌انان» کیستند و چه می‌گویند؟

پلیس فدرال آمریکا از تمام شاهدان حوادث روز چهارشنبه خواست تا «برای شناسایی افرادی که فعالانه در خشونت‌های واشنگتن شرکت داشتند و دیگران را تحریک می‌کردند» با نیروهای پلیس همکاری کنند و اطلاعات خود را از طریق آدرس اینترنتی و تلفن در اختیار این سازمان قرار دهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳
شرف ال..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
0
0
از بیرون شاعران عیب دیگران را دهشتناک توصیف می کنند .
شاعر داخلی افراطی هنر نشان دادن دهشت را به نعمت
سهوا یا عمدا یا کاسبانه فراوان دارند .
افخمی
|
Germany
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۸
4
4
روزی سیاه برای اراذل واوباش اصلاح طلبان بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
0
0
برای مردم امریکا روز سیاه نابودی دموکراسی دو قرن اخیر و تایید دولت تقلب وطن فروش بایدن!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین