کد خبر: ۶۸۹۷۰۹
تعداد نظرات: ۳۰ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
تصویب وضعیت جدید کرونا در دولت/ شهرهای دارای کرونای نزولی آبی می‌شوند
 رییس جمهوری از تصویب وضعیت جدید آبی برای شهرهای کشور خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز دولت، شهرهایی که تعداد کرونای مثبت آن دو در صدهزار بوده و شرایط کرونا در آنها نزولی باشد، آبی خواهند بود. در این شهرها همه کسب وکارها فعالیت خواهند کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پنجاه و یکمین نشست ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت علی‌رغم اینکه در بسیاری از مناطق جهان شاهد توسعه ویروس کرونا بودیم و مشکلات فراوانی در برخی از کشورها مشاهده شد، با همکاری خوب مردم و مراعات پروتکل‌ها، روند در کشور ما کاهشی بوده است.

وی اضافه کرد: آمار امروز نشان می‌دهد تلاش انجام گرفته در آذر ماه شرایط مناسب‌تری به وجود آورد ه و ۸۰ درصد بستری‌ها و ۷۰ درصد فوتی‌ها کاهش یافته است. اگرچه به آن نقطه مطلوب نرسیدیم و برای رسیدن به نتیجه هنوز باید تلاش خود را ادامه دهیم، اما شرایط بسیار بهتر شد.

ایجاد وضعیت آبی در کنار شهرهای قرمز، زرد و نارنجی

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: همکاری مردم باعث شد امروز در دولت وضعیت جدید تصویب شد و آن وضعیت شهرهای آبی برای مناطق زردی بود که تعداد کرونای مثبت آن، ۲ در صد هزار بوده و شرایط نزولی دارند.

روحانی خاطرنشان کرد: در مناطق آبی تقریبا همه کسب و کارها فعالیت می‌کنند و در مناطق زرد هم با مراعات پروتکل‌های شدید کسب و کارها فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

وی افزود: در عین حال مسئله پایدارسازی شرایطی که امروز به آن رسیدیم، همچنین اقدامات پیشگیرانه برای اینکه وارد موج چهارم نشویم و تا پایان سال مشکل نداشته باشیم، بسیار مهم است.

رییس جمهوری ادامه داد: برای موفق شدن در برابر این ویروس باید مجموعه کارهایی انجام دهیم که هریک از این مجموعه‌ها آسیب ببیند، ما را با خطر مواجه می‌کند. همانطور که ماسک زدن ضروری است، رعایت فاصله‌گذاری و دورهمی و اجتماعات هم به همان نسبت ضروری است. بنابراین باید مراقبت کنیم که اجتماعاتی تشکیل نشود که همه اینها حلقه‌هایی را تشکیل می‌دهند که مانع گسترش این ویروس می‌شوند و تضعیف هر یک از حلقه‌ها کل مدیریت را از بین می‌برد.

روحانی اضافه کرد: اگر ما در مسایل بهداشتی مانند مسائل امنیتی مراعات نکنیم، هرعددی پیدا کنیم ضربدر صفر می‌شود و عدد وقتی در صفر ضرب شود، نتیجه آن صفر می‌شود و همه آثار و نتایج را از بین می‌برد. بنابراین این مجموعه باید مورد مراعات و استمرار ما باشد.

وی ادامه داد: وقتی ناچاریم محدودیت‌های شدید را اعمال کنیم، مشکلات فراوانی در زندگی و اقتصاد و فرهنگ جامعه ایجاد می‌شود. باید کاری کنیم زمان محدودیت‌های شدید را با همکاری با همدیگر به حداقل ممکن کاهش دهیم.

روحانی در ادامه گفت: نکته دیگر که بسیار مهم است و در این جلسه درباره آن تصمیمات خوبی اتخاذ شد، مسئله واکسن است. یکی از مطالبات مردم این است که سریعتر بتوانیم واکسن مورد اطمینان را در اختیار مردم قرار دهیم.

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه مرجع ما در واکسن سازمان بهداشت و درمان است، گفت: به دنبال این هستیم که در داخل هرچه سریعتر واکسن را به نتیجه برسانیم که البته اقدامات خوبی انجام گرفته است. در خارج هم علیرغم همه محدودیت‌ها و همه مشکلات دنبال این هستیم که بتوانیم واکسن مطمئنی را خریداری و وارد کشور کنیم.

دولت علیرغم همه مشکلات با دست باز وارد تهیه و تامین واکسن کرونا شده است

روحانی با بیان اینکه برای خرید واکسن بیش از ۴۰ روز ما گرفتار نقل و انتقال پول بودیم، گفت: یکی از موارد و مثال‌های بسیار روشن جنایتی که آمریکا علیه ملت ایران انجام داد، در تهیه واکسن کرونا بود. برای جابه جایی پول برای اینکه بتوانیم در زمانی که نوبت ما می‌شود واکسن‌ را از کواکس خریداری و وارد کشور کنیم، مشکلات زیادی ایجاد کردند. اما دولت با همه این مشکلات اقدامات لازم را انجام داد. یعنی چه آنجایی که واکسن مشترک می‌خواهیم بسازیم، چه بخریم و چه در داخل تولید کنیم، هر جا ارز و ریال نیاز بوده دولت بدون هیچ مضایقه‌ای علیرغم همه سختی‌ها با دست باز وارد شده است.

رییس جمهوری تاکید کرد: برای ساخت و یا خرید واکسن هر ارزی و هر ریالی نیاز باشد، بلافاصله به هر قیمتی علیرغم مشکلات تأمین خواهیم کرد. اما زمانی که واکسن در اختیار ما قرار می‌گیرد و می‌خواهیم از آن استفاده کنیم، نیاز به یک سند و مقرراتی داشتیم که چگونه از آن استفاده کنیم.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به سندی که در این زمینه تدوین و در حال تکمیل است، ‌گفت: در این سند چهار فاز مدنظر قرار گرفته است؛ وقتی واکسن در اختیار ما قرار بگیرد، در فاز اول واکسیناسیون برای حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر خواهد بود که متشکل از کادر درمان و افراد پرخطر هستند که در سرای سالمندان بوده یا جزو معلولین و جانبازان هستند.

وی با بیان اینکه فاز دوم جمعیت بالاتری را در برمی‌گیرد، گفت: در فاز دوم حدود ۱۲ میلیون نفر جمعیت که سن آنها بالاست و یا بیماری زمینه‌ای دارند و یا هر دو در اولویت خواهند بود.

روحانی با بیان اینکه فاز سوم و چهارم حدود ۱۹ میلیون نفر را در بر می‌گیرد، یادآور شد: تلاش ما این است که فازها کوتاه شود و در حداکثر زمان آن را اجرا کنیم و امیدواریم امسال و سال آینده این کار انجام شود.

رییس جمهوری با اشاره به زمانبر بودن فرایند واکسیناسیون اظهار کرد: اگر بخواهیم به ۶۰ میلیون نفر واکسن بزنیم؛ یعنی در دو نوبت ۱۲۰ میلیون بار باید این واکسن تزریق شود. با توجه به مکان‌های مختلف و با شیوه‌هایی که داریم، این تزریق زمان‌بر است. اگر روزی یکهزار نفر هم کار واکسن را انجام دهند، با توجه به ۶۰ میلیون نفر حدود چند ماه زمان می برد که این موضوعات در سند امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مردم مطمئن باشند وسیله آزمایش شرکت‌های سازنده واکسن قرار نخواهند گرفت

روحانی گفت: اگر در روز به ۵۰۰ هزار نفر واکسن تزریق شده و این عدد ضرب در ۶۰ میلیون شود، تزریق واکسن ۳ ماه زمان می‌برد و اگر بخواهد دوبرابر شود، زمان انجام آن هم دوبرابر خواهد شد. بنابراین تزریق واکسن و اجرای آن زمان‌بر است که همه این موارد در سند امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه زودتر از این هم می‌توانستیم واکسن وارد کنیم، ‌ تصریح کرد: واکسن‌هایی در اختیار ما بود، اما شرکت‌هایی بودند که می‌خواستند آن را روی مردم ما آزمایش کنند. به مردم ما پیشنهاد دادند و وزارت بهداشت و درمان به حق نپذیرفت و قبول نکرد.

وی افزود: البته برخی کشورها قبول کردند که کاری به آنها نداریم؛ بنابراین مردم ما مطمئن باشند آنها وسیله آزمایش برای شرکت‌های سازنده واکسن قرار نخواهند گرفت.

رییس جمهوری با اشاره به برخی شایعات درباره واکسن از رسانه‌ها خواست با این شایعات مقابله کنند و گفت: شایعه می‌کنند فلان جا واکسن دارند، فلان جا واکسن عرضه شده است و مردم را با این شایعات درگیر می‌کنند. مردم به متخصصان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، قرارگاه عملیاتی و ستاد گوش بدهند و فریب افراد سوء استفاده گر را نخورند.

روحانی ادامه داد: خرید واکسن و تهیه آن جزو اولویت‌هایی است که انجام می‌شود و ان‌شاء الله در زمان آن با شرایطی که اعلام می‌شود، در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اگر واکسن آمد و تزریق آن شروع شد به‌معنای کنار گذاشتن پروتکل‌ها نیست، اظهار کرد: این پروتکل‌ها باید ماه‌ها ادامه پیدا کند؛ چون اگر خود واکسن حتی اثر ۱۰۰ درصدی داشته باشد که نسبت به آن مطمئن نیستیم، اثرگذاری آن زمان می برد و بعد از آن هم دوز بعدی باید تزریق شود.

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: همه استفاده‌کنندگان واکسن کرونا در دنیا توصیه می‌کنند که پروتکل‌های بهداشتی باید برای ماه‌ها مراعات شود تا شرایط برای سلامت مردم، مناسب باشد.

رییس جمهوری در پایان بار دیگر از مردم و کادر درمان بابت تلاش‌های انجام شده قدردانی کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
6
47
فکر می کنید مردم به واکسن شما اعتماد دارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
1
32
الانم چین و روسیه آزمایش میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
2
28
وقتی امیر کبیر گریست
برای امیر خبر آوردند که تعداد زیادی از مردم بدلیل مخالفت با واکسن آبله نابینا شده اند امیر لختی سرش را پایین انداخت و بسیار گریست از جهل مردم و دعا نویسانی که مردم را از ابله کوبی منع کرده بودند جناب روحانی جای امیر نشسته ای واقعا گریه باید کرد اکنون با اصل واکسن مخالفتی نیست پس اقدام کن نمی شود با جان مردم بازی کرد علاوه بر خسارات جانی اگر بررسی کنیم خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد شده
اسد ال..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
9
3
روش قدیمی واکسن ضعیف شده است .
چنگالی است که می رود با چنگالش ویروس را از غیر فعال میکند .
در همه تکنولوزی ها جدیدش خطای قدیمش را ندارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
1
22
عجب حالا مجبور شدند بر روی چند میلیون نفر از مردم خود آزمایش کنند و اگر نتیجه مثبت شد به ایران تقدیم دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
2
26
مرجع شما در تائیدیک واکسن مثل کشورهای دیگه باید سازمان بهداشت جهانی باشد .الان واکسن هایی که در کشورهای دیگه داره تزریق میشه بهداشت جهانی تائید کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
1
16
شروع شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
0
27
خوبه نظر مردم را در این مورد که نتیجه اش بظور مستقیم به آنها برمیگردد هم بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
4
33
چقدر به مردم دروغ میگید. تمام دنیا داره میزنه رو اونا آزمایش نمی کنند؟ فقط رو ما آزمایش می کنند؟ فقط شما تو دنیا زرنگید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
1
31
عرضه خرید واکسن ندارین ...تحویل مردم ندید
حمیدحسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
4
19
صدورعدم خریدواکسن آمریکایی وانگلیسی سیاسی میباشد
حمیدحسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
4
26
صدورعدم خریدواکسن آمریکایی وانگلیسی سیاسی میباشدبرای اینکه مردم اگربه وضعیت عادی برگردندحتمااتفاقی خواهدافتاد!!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
2
30
آخ كه چقدر شما به فكر مردم هستيد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
4
23
توطئه خرید واکسن‌های چینی و روسی به قیمت بازی با جان میلیونها ایرانی و چپاول گسترده بیت المال با هدف سود جویی و سود رسانی به کاسبان تحریم و با توجیه توهم توطئه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
0
9
تا وقتی که گشایشی محسوس در تحریم ها یا وضع اقتصادی عامه مردم صورت نگیرد خبری از واکسینه کردم عامه مردم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
10
0
رییس جمهور بنده خدا مجبور است حرف هایش را طوری بگوید که حتی شما خبرنگاران هم متوجه نمی شوید!
تیتر با متن حرف ها نمی خواند و دقیقا نقطه نظر ضد حرف ایشان را منعکس می کند
تیتر گمراه کننده را عوض کنید
شهامت داشته باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
0
9
دو صد گفته چون نیم کردار نیست
اسدال..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
3
18
رفاه موجب دوری از خدا می شود .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
5
25
برای ما همان واکسن انگلیسی و آلمانی بخرید مسولیتش هم به عهده خودمون برا خودتون اگه دوست داشتید همان واکسن چینی و روسی یا کوبایی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
2
4
ویروس ضعیف شده واکسن سازی روتین است .
فقط فعال سازی چنگال برای غیر فعال کردن ویروس
تجربه جدید با حذف خطاهای قدیم , با کمی مشکل جدید .
در ترازوی تصمیم روش جدید ترجیح دارد .
بدون عیب تا بحال نشده است .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
0
8
تا الان آمریکا ما را تحریم دارویی کرده بود از این به بعد دولت این کار را میکند
ناشناس
|
Kuwait
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
1
10
گفتا زکه نالیم
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
1
8
خوبه که سازنده واکسن فایزر یک مسلمان است
واقعا اینهمه داروی آمریکایی در کشور قاچاق ویا غیر قاچاق مصرف میشه
کدومش باعث مرگ یکنفر شده که این طور دارید ملت را محروم میکنید از بر گشتن به زندگی عادی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
0
5
جناب آقای رئیس جمهور
منظور از واکسن مطمئن چیست؟

در فاز سوم بررسی های آزمایشگاهی یک محصول بیولوژیک، باید آن محصول روی هزاران نفر از مردم از کشورهای مختلف تست شوند.

این یک پروسه علمی است
نه سیاسی

شما چگونه به واکسن های دیگر میتوانید اطمینان کنید، در حالی که هنوز تست های کامل خود را انجام ندادند....؟!؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
1
13
درسته که حالا ایران قرار است واکسن کوبایی را روی ایرانیان آزمایش کند؟ اگر درست باشه ایرانیان میشوند خوکچه آزمایشی کوبایی ها
شیرازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
0
4
دو نوع
قدیم :ویروس ضعیف شده .
جدید: بدون ویروس شکل چنگال ویروس کرونا زا نابود میکند .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
0
9
دستش به گوشت نمی رسید .
می گفت بو میدهد .
اصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
0
7
سازمان بهداشت جهانی را قبول نداشتن .
میدانیم معنی اش چیست .
یک ایرانی گوسفند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
0
4
واکسن کوبایی و مردم ایران و موش آزمایشگاهی و بالینی چی میگه؟؟!!
مگه داشتین ؟؟مگه دارین؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۲
0
4
اقای روحانی حداقل انهاییکه پولش را دادید وارد کنید. وگرنه پولتونو می خورند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین