کد خبر: ۶۹۰۰۱۱
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۹۰ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۴۴۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۹۴۳ هزار و ۱۷۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۶۴ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۷۰۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ - که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است - ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۲.۹میلیون مبتلا و بیش از ۳۸۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از هشت میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۸۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۷۸ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۷ هزار، روسیه بیش از ۶۱ هزار و ایران نیز بیش از ۵۶ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۶ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۴ هزار و آلمان با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۲ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۳۳۴ مبتلا، ۳۸۳ هزار و ۲۷۵ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۴۳۱ مبتلا، ۱۵۱ هزار و ۱۹۸ قربانی

۳. برزیل: هشت میلیون و ۱۰۵ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۲۰۳ هزار و ۱۴۰ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۵۴ مبتلا، ۶۱ هزار و ۸۳۷ قربانی

۵. انگلیس: سه میلیون و ۷۲ هزار و ۳۴۹ مبتلا، ۸۱ هزار و ۴۳۱ قربانی

۶. فرانسه: دو میلیون و ۷۸۳ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۶۷ هزار و ۷۵۰ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۳۲۶ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۲۲ هزار و ۸۰۷ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۲۷۶ هزار و ۴۹۱ مبتلا، ۷۸ هزار و ۷۵۵ قربانی

۹. اسپانیا: دو میلیون و ۵۰ هزار و ۳۶۰ مبتلا، ۵۱ هزار و ۸۷۴ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۹۲۹ هزار و ۳۵۳ مبتلا، ۴۱ هزار و ۴۳۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین