کد خبر: ۶۹۱۲۰۸
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۳
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری موضع ایران را در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا دولت پیش‌شرطی برای مذاکره احتمالی با آمریکا در قالب برجام، به این کشور ارایه کرده است؟ گفت: «آن چیزی که ما مطرح می‌کنیم این است که هر آنچه در دولت ترامپ اتفاق افتاده باید به قبل از دولت ترامپ برگردد. ما روی این موضوع جدی هستیم.»

او افزود: «بر همین اساس باید تمامی تحریم‌ها،‌ انواع و اقسام تحریم‌های شرکت‌ها و افراد که در این زمینه مورد تحریم قرار گرفتند به قبل از دوره ترامپ برگردد.»

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با بیان اینکه ما روشن و شفاف اعلام کردیم که در دوره جدید، «تعهد در برابر تعهد»، «اجرا در برابر اجرا» و «اعلام در برابر اعلام» خواهد بود، اظهار داشت:‌ «بر همین اساس خیلی دقیق آنچه را که قرار است آنها انجام دهند ما باید نسبت به آنها مطمئن شویم تا اقدامات متقابل انجام دهیم.»

واعظی در پاسخ به این سوال که آیا این موضع به تیم جدید کاخ سفید هم منتقل شده است؟ گفت:‌ «ما با تیم کاخ سفید هیچ ارتباطی نداشتیم، هیچ ارتباط دوجانبه‌ای هم نداشتیم و تا زمانی که ارتباط برجامی برقرار نشده، مواضعی که رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه ما اعلام کردند مواضع رسمی کشور است.»

او با انتقاد از برخی اظهارنظرها در زمینه برجام از سوی نمایندگان مجلس تصریح کرد: «اینکه هر روز نماینده مجلسی راجع به برجام و آینده و فلان صحبت می‌کند، موضع رسمی نیست، نمی‌گوییم که حرف نزنند و انسان‌های عادی هم می‌توانند صحبت کنند اما موضع رسمی کشور را مقامات رسمی و ذی‌ربط می‌گیرند. نظر نماینده مجلس درباره برجام نظر شخصی است.»

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: «شما ببینید ما 290 نماینده مجلس داریم که هر کدام ممکن است حرفی بزنند حتی اگر عضو هیأت‌رئیسه مجلس هم باشد موضع رسمی کشور نیست و موضع رسمی را مقامات رسمی می‌گیرند.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین