کد خبر: ۶۹۱۴۸۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
نتایج نظرسنجی مشترک موسسه افکار سنجی یوگو و نشریه اکونومیست حاکی است: اکثر مردم آمریکا معتقدند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، سبب ایجاد تفرقه و از بین رفتن اتحاد میان آحاد مختلف این کشور شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس این نظرسنجی، ۶۳ درصد از مردم آمریکا بر این باورند که انتخابات اخیر ریاست جمهوری دراین کشور که به شکست دونالد ترامپ و پیروزی بایدن منجر شد، باعث تفرقه در امریکا شده است.

در این نظرسنجی آمده است: دیدگاه آمریکایی ها به شکل قاطعی نسبت به سال ۲۰۲۰ منفی بود و از نظر بیشتر آنها سال بسیار بدی برای جهان و همچنین برای خانواده های آنها به شمار می آید .نتایج این نظرسنجی مشترک درمورد چشم انداز سال ۲۰۲۱، بیانگر آن است که انتظارها برای اتفاقات پیش رو خیلی بهتر نیست. تقریبا همان قدر که مردم درمورد سال ۲۰۲۱ بدبین هستند (٪۳۵ ) به همان اندازه هم خوش بین هستند (٪۳۷) .
شاید تعجب آور نباشد که ۵۰ درصد از دموکرات ها نسبت به سال ۲۰۲۱ خوشبین و تنها ۲۴ درصد از آن ها به آینده بدبین هستند، این در حالی است که حدود ۴۴ درصد از جمهوری خواهان نسبت به آینده نگرش منفی دارند. جمهوری خواهان تقریبا سه برابر (٪۲۱)، دموکرات ها (٪۶) نسبت به تحولات آینده جهان در سال ۲۰۲۱ بسیار بدبین هستند.

خوش بینی دموکرات ها
طبق این گزارش، آمریکایی ها تمایل دارند که در ارتباط با سال ۲۰۲۱، برای خانواده های خود احساس بهتری داشته باشند. ۴۹درصد از افراد بزرگسال در آمریکا نسبت به اتفاق های سال پیش رو برای خانواده های خود ابراز خوش بینی کردند و تنها ۲۰ درصد از آنها نسبت به امور سال جدید بدبین هستند. جمهوری خواهان با (۴۵ درصد) و دموکرات ها با (۵۰ درصد) تقریبا به شکل مشابهی در این زمینه خوش بین هستند .

مردم آمریکا و آینده سیاست دراین کشور
گزارش یوگو و نشریه اکونومیست حاکی است: این طور که به نظر می آید، این انتخابات زننده (ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰) بر روی دیدگاه آمریکایی ها نسبت به آینده سیاست و برداشت آنها از وحدت این کشور تاثیر گذاشته است. با نسبت تقریبی ۶ به یک، تقریبا عموم مردم آمریکا (۶۳ درصد) براین باورند که انتخابات ماه نوامبر ۲۰۲۰ باعث تفرقه در آمریکا شد و تنها ۱۱ درصد مردم معتقدند که این انتخابات باعث وحدت شده است. این احساس در اکثریت افرادی که به رئیس جمهور منتخب جو بایدن، رای دادند(۵۹ درصد) و ۸۳ درصد از افرادی که از ترامپ حمایت کردند، مشترک بوده است.
اما نکته قابل تامل وجود این درک کلی وجود دارد که آمریکایی ها با دیدگاه های سیاسی مختلف قادر نیستند که به هم بپیوندند و تفاوت هایشان را حل و فصل کنند. اکثر مخاطبان این نظرسنجی می گویند آمریکایی ها نمی توانند این کار را انجام دهند (۵۲ درصد) و این میزان از بدبینی در میان جمهوری خواهان ۶۱ درصد بوده است.

سیاهپوستان خوش بین تر
طبق نتایج این افکارسنجی سیاه پوستان آمریکا تنها گروهی هستند که نسبت به برگشت اتحاد به این کشور نگاه مثبت و خوشبینی دارند . ۴۵ درصد از سیاه پوستان آمریکایی می گویند، آمریکایی ها با دیدگاه های سیاسی متفاوت می توانند تفاوت ها و اختلافات میان خود را حل و فصل کنند، اما در عین حال ۲۹ درصد از آنها نیز دیدگاه مخالفی دراین زمینه دارند.
این گزارش حاکی است : بسیاری از آمریکایی ها می گویند آثار منفی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ممکن است که به این زودی پایان نیابد . دراین نظرسنجی یک سوم از مردم (نیمی از جمهوری خواهان) انتظار دارند که فضای سیاسی در آمریکا در سال ۲۰۲۱ منفی تر شود و شکاف های سیاسی ادامه یابد.
علاوه براین درمورد چهار سال دوره ریاست جمهوری جو بایدن، ۷۸ درصد دموکرات های مخاطب دیدگاه و چشم انداز خوش بینانه ای در مورد ۴ سال آینده داشتند، درحالیکه ۷۵ درصد از جمهوری خواهان پاسخ دهنده، نظراتی بدبینانه در این زمینه داشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
0
0
درکشورماچطوردرسال۸۸آیاتفرقه ایجادنکرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین