کد خبر: ۶۹۲۹۶۱
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۷
"به‌علت نفوذ آب، صدای آژیر در تهران فعال شده است"
معاون امنیتی استانداری تهران گفت: اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها علت شنیده شدن صدای غرب تهران بوده است.
آفتاب‌‌نیوز :

حمید رضا گودرزی در تشریح انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر در غرب تهران که در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: سیستم صوتی یکی از سازمان ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.  در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ اخبار و ویدیوهایی مبنی بر شنیده شدن صدای آژیر در غرب تهران منتشر شد.

وی در خصوص برخی اخبار درباره لندینگ پرواز ترکیش ایر نیز گفت: لندینگ پرواز ترکیش ایر به دلیل شرایط جوی با مشکل مواجه شده است لذا این هواپیما به باکو برگشته اما خوشبختانه مشکل شرایط جوی برطرف شده و دو پرواز ایران ایر و ماهان لحظاتی پیش به زمین نشسته است.

درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نیز به شبکه خبر گفت: به‌علت نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌ای، صدای آژیر آنجا فعال شده است. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد

در پی بروز شایعاتی مبنی بر احتمال سقوط هواپیمای مسافربری ترکیش ایر در حوالی فرودگاه امام خمینی، فرشید حسینی مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی نیز در این باره به ایسنا گفت: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفته است.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان است که می تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی گفت: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

اعلام خبر شنیده شدن آژیر در مناطقی از تهران در شبکه خبر

زیرنویس شبکه خبر نوشته بود: برخی از اخبار در شبکه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای آژیر در مناطقی از تهران حکایت دارد.خبرهای تایید نشده از مشکل فنی در یکی از پروازهای خارجی حکایت دارد. منابع رسمی هیچ خبری منتشر نکرده‌اند.

بازگشت پرواز به باکو

طبق اطلاعات راداری، پرواز استانبول به تهران، پس از چندین مرتبه چرخش بر فراز تهران، به سمت باکو تغییر مسیر داده داده بود.

علت صدای آژیر خطر در غرب تهران و شایعه سقوط هواپیمای مسافربری چه بود؟

کن نیوز منبع اخبار هوانوردی مدعی شد: شنیده شدن آژیر در مناطقی از غرب تهران و همچنین هولدینگ تعدادی از پروازهای ورودی به فرودگاه امام خمینی روی تهران این شائبه را برای برخی از رسانه‌ها بوجود آورده که شاید این دو موضوع به هم ارتباط داشته باشد.  استعلام کن‌نیوز نشان می‌دهد هولدینگ پروازها به علت وضعیت نامناسب آب و هوایی تهران بوده و ربطی به آژیر شنیده شده ندارد.

سازمان هواپیمایی: تغییر مسیر هواپیمایی ترکیش ربطی به صدای آژیر در تهران نداشت

ابوالقاسم جلالی، معاون سازمان هواپیمایی درباره تغییر مسیر هواپیمای ترکیش ایرلاین با شماره پرواز ۷۶۸۸ اظهار داشت: تنها دلیل تغییر مسیر این هواپیما شرایط جوی بود هر چند که ساعت ۲ و ۲۴دقیقه بامداد در فرودگاه امام خمینی فرود آمد. تغییر مسیر این پرواز هیچ ارتباطی به صدای آژیر در تهران ندارد و شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود صحت ندارد و مردم توجهی به این شایعات نداشته باشند.

برخی شایعه‌ها در فضای مجازی

باز نشدن چرخ‌های هواپیمای ترکیه

برخی منابع مدعی شدند صدای آژیر خطر تهران به علت باز نشدن چرخ‌های هواپیمای ترکیه و‌ ورود به منطقه ممنوعه بوده است.

از دسترس خارج شدن وب سایت‌ها

شایعاتی مبنی بر از دسترس خارج شدن برخی وب سایت‌های فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه امام خمینی و تبریز منتشر شد.

صدای آژیر در تهران برای این به کار افتاده که ظاهرا یک هواپیما، دور سیستم دفاع هوایی مرتبط با تولید موشک بالستیک حرکت کرده است.

اطلاعات اولیه و تایید نشده حاکی از آن است که مشکل فنی هواپیمای A321-271NX ترکیش‌ایر بر فراز مناطق غربی تهران و احتمال سقوط علت فعال شدن آژیر هشدار بوده است. طبق اطلاعات راداری، پرواز استانبول به تهران، پس از چندین مرتبه چرخش بر فراز تهران، گویا به سمت باکو تغییر مسیر داده است.

مردم خیال‌شان راحت باشد

مدیرکل بحران استان تهران: به‌علت نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌ای، صدای آژیر آنجا فعال شده است. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
33
آنقدر دروغ تحویل ملت شده که با فرض صحت این مطلب، مردم باور نخواهند کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
8
خدا از واقعی اش نگهداره
اینکه شایعه بوده مثلا
مردم بلاتکلیفی هستیم
سردرگم فتوکپی زندگی
را داریم می گذرانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
18
مردم با وجود این مسئولین خدوم، کلا خیالشان راحت است، اصلا دغدغه ای ندارن... اتفاقا شما از بابت مردم خیالتون راحت باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
7
روزی روزگاری چوپان مهربانی بود که در نزدیکی دهی، گوسفندان را به چرا می برد. مردم ده که از مهربانی و خوش اخلاقی او خرسند بودند، تصمیم گرفتند که گوسفندانشان را به او بسپارند تا هر روز آنها را به چرا ببرد. او هر روز مشغول مراقبت از گوسفندان بود و مردم نیز از این کار راضی بودند. برای مدتها این وضعیت ادامه داشت و کسی شکوه ای نداشت تا اینکه ...

یک روز چوپان شروع کرد به فریاد:آی گرگ آی گرگ. وقتی مردم خود را به چوپان رساندند دریافتند که گرگی آمده است و یک گوسفند را خورده است.

آنان چوپان را دلداری دادند و گفتند نگران نباشد و خدا را شکر که بقیه گله سالم است. اما از آن پس، هر چند روز یک بار چوپان فریاد میزد:"گرگ. گرگ. آی مردم، گرگ". وقتی مردم ده، سرآسیمه خود را به چوپان می رساندند می دیدند کمی دیر شده و دوباره گرگ، گوسفندی را خورده است. این وضعیت مدتها ادامه داشت و همیشه مردم دیر می رسیدند و گرگ، گوسفندی را خورده بود!
پس مردم ده تصمیم گرفتند پولهای خود را روی هم بگذارند و چند سگ گله بخرند. از وحشی ترین ها و قوی ترین سگ ها را ...

چوپان نیز به آنها اطمینان داد که با خرید این سگها، دیگر هیچگاه، گوسفندی خورده نخواهد شد. اما پس از خرید سگ ها، هنوز مدت زیادی نگذشته بود که دوباره، صدای فریاد "آی گرگ، آی گرگ" چوپان به گوش رسید. مردم دویدند و خود را به گله رساندند و دیدند دوباره گوسفندی خورده شده است. ناگهان یکی از مردم، که از دیگران باهوش تر بود، به بقیه گفت:ببینید، ببینید. هنوز اجاق چوپان داغ است و استخوانهای گوشت سرخ شده و خورده شده گوسفندانمان در اطراف پراکنده است !!!

مردم که تازه متوجه شده بودند که در تمام این مدت، چوپان، دروغ می گفته است، فریاد برآوردند:آی دزد. آی دزد. چوپان دروغگو را بگیرید تا ادبش کنیم. اما ناگهان چهره مهربان و مظلوم چوپان تغییر کرد. چهره ای خشن به خود گرفت. چماق چوپانی را برداشت و به سمت مردم حمله ور شد. سگها هم که فقط از دست چوپان غذا خورده بودند و کسی را جز او صاحب خود نمی دانستند او را همراهی کردند.

بسیاری از مردم از چماق چوپان و بسیاری از آنها از "گاز" سگ ها زخمی شدند. دیگران نیز وقتی این وضعیت را دیدند، گریختند. در روزهای بعد که مردم برای عیادت از زخمی شدگان می رفتند به یکدیگر می گفتند:"خود کرده را تدبیر نیست". یکی از آنها پیشنهاد داد که از این پس وقتی داستان "چوپان دروغگو" را برای کودکانمان نقل می کنیم باید برای آنها توضیح دهیم که هر گاه خواستید گوسفندان، چماق، و سگ های خود را به کسی بسپارید، پیش از هر کاری در مورد درستکاری او بررسی کنید و مطمئن شوید که او دروغگو نیست.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
8
کلی خوشحال شدم همش از بارون بوده اگر بارون نیومده بود نمی دونم از چی می شد
ناشناس
|
Turkey
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
6
برف اگه می اومد صدای آژیر بلند نمیشد چون دستگاه یخ میزد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
0
1
اگر تا یکسال آینده تکرار نشد ، باور میکنیم وگرنه !
آگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
0
0
کاش یکبار به مردم راست بگویید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین