کد خبر: ۶۹۳۳۲۸
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از تصویب کاهش ۲۵ درصدی هزینه اینترنت اپراتور‌ها خبر داد و گفت:کاهش هزینه اینترنت برای مردم هم در دست بررسی است.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین فلاح جوشقانی افزود: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات امروز در جلسه‌ای مصوب کرد هزینه پهنای باند اینترنت که شرکت زیرساخت برای اپراتور‌ها تامین می‌کند، ۲۵ درصد کاهش پیدا کند که این عدد می‌تواند در شرایطی تا ۳۰ درصد هم باشد.

وی گفت: البته کمیسیون به ما دستور داده است این موضوع را با اپراتور‌ها مطرح کنیم تا در خصوص کاهش هزینه اینترنت برای مردم هم بررسی شود، اما انچه امروز تصویب شد کاهش هزینه اینترنت برای اپراتورهاست.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، نهاد مستقلی است که وظیفه سیاستگذاری، تدوین و تصویب مقررات را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برعهده دارد.

نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات و حفظ حقوق مشترکان و کاربران براساس اصول محوری سازمان (یعنی رعایت عدالت، انصاف، اخلاق مداری، صراحت، شفافیت و ایجاد فضای رقابتی سالم) نیز از دیگر وظایف آن است.

قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وظایف این کمیسیون را به این شرح بیان می‌کند:
الف. اصلاح و تجدید ساختار بخش‌های ارتباطی کشور.

ب. تصویب ضوابط و مقررات مربوط به صدور پروانه فعالیت برای ایجاد شبکه و ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات در قلمرو شبکه‌های غیرمادر.

پ. تعیین سیاست نرخ‌گذاری و تصویب تعرفه و نرخ ارائه خدمات در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و تصویب جداول و نرخ‌های کلیه خدمات ارتباطی.

ت. تدوین مقررات ارتباطی کشور و نظارت بر حسن اجرای آن.

ث. سیاست‌گذاری درخصوص صدور مجوز فرکانس و تعیین و دریافت حق امتیاز صدور مجوز.

ترکیب اعضای کمیسیون

طبق ماده ۶ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی به ترتیب رئیس و دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محسوب می‌شوند و نمایندگانی از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، وزارت امور اقتصادی و دارائی و سه نفر از صاحب نظرات امور اقتصادی، ارتباطات و یا فناوری اطلاعات نیز دیگر اعضای آن را تشکیل می‌دهند که برای مدت چهار سال به این سمت منصوب می‌شوند.

دبیرخانه کمیسیون در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی قرار دارد و مسئولیت ابلاغ مصوبات؛ تعیین دستور کار جلسات؛ برقراری ارتباط با دستگاه ها، موسسات و نهادها؛ تشکیل کارگروه‌های کارشناسی و تخصصی؛ و دعوت از سایر کسانی که لازم است در جلسات کمیسیون حاضر شوند، را برعهده دارد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، به عنوان بازوی اجرائی کمیسیون، مسئولیت نظارت بر اجرای درست مصوبات و تهیه گزارش از بازخورد مصوبات و ارائه آن به کمیسیون را عهده دار است.

با توجه به رویکرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، مبنی بر رعایت شفافیت، عدالت، منطق و حقوق مشترکین، موضوعات پیشنهادی قبل از طرح در کمیسیون، در کارگروه‌های ویژه تخصصی با نام " کمیسیون فرعی تخصصی" مطالعه و بررسی کارشناسی می‌شود.

در این کارگروه ها، صاحب نظران مرتبط با موضوع و نمایندگانی از نهاد‌ها و اصناف مختلف فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور دارند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین