کد خبر: ۶۹۳۷۰۸
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
نانسی پلوسی در نامه‌ای به دموکرات‌ها با اعلام تدابیر شدید امنیتی برای نمایندگان کنگره که به واشنگتن دی.سی رفت و آمد دارند، تأکید کرد که قانونگذاران برای بررسی آشوب ششم ژانویه علیه کنگره به تشکیل "کمیسیونی از نوع ۱۱ سپتامبر" نیاز دارند.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه تاکید کرد که این تدابیر در واکنش به تسخیر کنگره در ششم ژانویه از سوی حامیان دونالد ترامپ صورت می‌گیرد؛ هرج و مرجی که او آن را به عنوان "یک حمله دردناک علیه اعضا" توصیف کرد.

پلوسی در نامه به دموکرات‌ها نوشت: امنیت ساختمان کنگره آمریکا و تمام کسانی که در آن خدمتگزاری و کار می‌کنند جزو اولویت‌های اصلی است. حفاظت از کنگره که قلب دموکراسی ماست، برای انجام مسوولیت ما در چارچوب قانون اساسی ضرورت دارد. همچنین روشن است که ما به تشکیل یک کمیسیونی شبیه به یازده سپتامبر نیاز داریم تا به بررسی و گزارش حقایق، علل و امنیت مرتبط با حمله اوباش تروریست در ششم ژانویه بپردازد.

به گفته نانسی پلوسی، وضعیت امنیتی بعد از حمله به کنگره کاملا در دست بررسی کارشناسان قرار دارد و انتظار می‌رود این فرایند تا پنجم مارس ادامه یابد. او نوشت: این گزارش شامل فرماندهی و کنترل، آمادگی عملیاتی، همکاری بین سازمانی، زیرساخت‌های امنیتی و روحیه و آمادگی کارکنان نهادی است.

در روز ششم ژانویه، گروهی از هواداران دونالد ترامپ بعد از سخنرانی جنجالی او در واشنگتن دی.سی به سمت ساختمان کنگره یورش بردند. در آن زمان، کنگره در حال تایید آرای کالج الکترال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود تا پیروزی جو بایدن نهایی شود. در جریان آن حمله پنج تن کشته شده و خسارت‌هایی به ساختمان کنگره وارد آمد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین