کد خبر: ۶۹۳۷۵۲
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
تارنمای تحلیلی پولیتیکو گزارش داد جو بایدن با هدف لغو میراث مهاجرتی به جا مانده از دولت سلف خود دستورات اجرایی شامل الحاق والدین و کودکان مهاجر را که در مرزها از هم جدا شده بودند را امضا کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

این دستورات شامل تشکیل گروه ویژه برای الحاق دوباره خانواده هایی است که در دولت دونالد ترامپ در مرز از هم جدا شده بودند. این دستورات همچنین شامل بازنگری در برنامه های دولت ترامپ در وادار کردن ده ها هزار نفر از مردم برای حضور در مکزیک همزمان با بررسی روند تقاضای پناهندگی آنها است.

به نوشته پولیتیکو، ترامپ در دوران ریاست جمهوری اش بیش از ۴۰۰ اقدام مهاجرتی را انجام داد. سیاست‌های سختگیرانه دولت ترامپ درباره مهاجرت باعث جدایی بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از مهاجرانی شده بود که خانوادگی مهاجرت کرده بودند؛ از جمله صدها کودک که اولیا یا سرپرستانشان هنوز پیدا نشده‌اند.

بایدن در نخستین روز ورود به کاخ سفید طرح اصلاحات جامع مهاجرتی را منتشر و چند دستور اجرایی مهاجرتی را از جمله برای توقف ساخت دیوار مرزی امضا و تاکید کرد برنامه مهاجرتی داکا مربوط به کودکانی که بدون مدرک در کودکی همراه والدین شان به آمریکا آمده اند و ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا را لغو کرد.

یک مقام ارشد دولتی آمریکا گفت رسیدگی کامل به اقدامات ترامپ به زمان و رویکرد کامل دولت نیاز دارد.

بایدن دستور اجرایی که روند الحاق دوباره خانواده های مهاجر را براساس یکی از وعده های انتخاباتی اش امضا کرده است. دولت ترامپ بر جدا کردن بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ خانواده مهاجر نظارت داشت و برآوردها نشان می دهد که هنوز مکان والدین بیش از ۶۰۰ کودک مشخص نیست.

براساس متن دستور اجرایی ترامپ گروه ویژه مسئولیت شناسیایی کودکان جدا شده از والدین شان را در مناطق مرزی برعهده خواهد داشت.

این کودکان براساس سیاست تحمل صفر ترامپ که بین آوریل تا ژوئن ۲۰۱۸ اجرا شد از والدین شان جدا شدند.

گروه های حقوق بشری از دولت بایدن خواسته اند به خانواده های مهاجری که از هم جدا شده اند اجازه دهد در آمریکا اسکان شوند، جایگاه حقوقی به آنها اختصاص یابد و به منابع مالی برای تامین نیازهای اولیه و مراقبت های بهداشتی خود دسترسی داشته باشند.

جن ساکی سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید روز سه شنبه هشدار داد درحالی که این دستورات اجرایی مهاجرتی اقدامی برای تقویت وضعیت مهاجرت مرزی در آمریکا است مهاجران احتمالی نباید آن را پیامی برای ورود به آمریکا قلمداد کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین