کد خبر: ۶۹۳۹۴۰
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
کانادا گروه راست افراطی "پسران مغرور" را به عنوان یک "تهدید جدی و روزافزون" توصیف کرده و آن را در کنار داعش و القاعده یک "سازمان تروریستی" در نظر گرفت. این اقدام در بحبوحه رشد نگرانی بر سر رشد گروه های برترپندار سفید در این کشور انجام شد.
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه گاردین، بیل بلر، وزیر امنیت عمومی کانادا همچنین گروه های ناسیونالیست سفید و نئو نازی "شاخه آتوموافن"، "بیس" و "جنبش امپراتوری روسیه" را به عنوان سازمان های تروریستی معرفی کرد. دولت فدرال کانادا همچنین شاخه های فرعی القاعده، داعش و حزب المجاهدین را در این فهرست قرار داد.

وزیر امنیت عمومی کانادا گفت: کانادا اقدامات خشونت‌آمیز با انگیزه‌های ایدئولوژیک، مذهبی یا سیاسی را تحمل نخواهد کرد. این یک سازمان نئو فاشیست است که درگیر خشونت سیاسی شد و اعضایش از ایدئولوژی های زن ستیز، اسلام‌هراسی، یهود ستیزی، ضد مهاجرتی یا برتری طلبی سفیدپوستی حمایت می کنند.

این وزیر کانادایی تاکید کرد که گروه "پسران مغرور" نقشی اساسی در حمله خشونت‌بار علیه کنگره آمریکا در اوایل ژانویه ایفا کرد. در جریان مناظره های انتخاباتی ۲۰۲۰ در آمریکا، زمانی که از ترامپ خواسته شد تا گروه های برترپندار سفید را محکوم کند، او خطاب به پسران مغرور خواست تا مقاومت کرده و در کنارش بایستند.

اواخر ژانویه پارلمان کانادا به اتفاق آراء طرحی را به تصویب رساند که از دولت فدرال خواسته بود تا این جناح دست راستی را به عنوان گروه تروریستی تعیین کند. این طرح هیچ تاثیر حقوقی عملی‌ای ندارد اما به نگرانی های رو به رشد بر سر افراطگرایی راستگرایان در کانادا می پردازد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین