کد خبر: ۶۹۴۲۹۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
مهسا با فاصله چند متری از همسرش بابک در راهرو طبقه اول دادگاه خانواده نشسته بود. گاهی زیرچشمی همسر جوانش را نگاه می‌کرد و آهی می‌کشید و از آن سو هم بابک هر چند دقیقه به ساعت مچی گرانبهایش نگاه می‌کرد و در انتظار ساعت برگزاری دادگاه بود.
آفتاب‌‌نیوز :

بالاخره منشی دادگاه هر دو را به داخل شعبه فراخواند. بابک قدری زودتر وارد شعبه شد؛ گویی دوست داشت زودتر از ماجرایی که برایش پیش آمده، رهایی یابد. مهسا آرام آرام با قدم‌های سنگینش وارد شعبه شد و با سلامی آهسته به قاضی، روی صندلی نشست.

قاضی نگاهی اجمالی به پرونده و دادخواست‌شان کرد و پرسید: شما که هردو زیر 25 سال دارید و هنوز هم مهر عقدنامه اتان خشک نشده! ماجرا چیست؟ جهیزیه لاکچری و با ارزش یعنی چی؟!

مهسا نفس عمیقی کشید و در حالی که بغضی در گلویش بود، گفت: سه سالی است که به خاطر شرایط اقتصادی خانواده‌ام تصمیم گرفتم به صورت مستقل کار کنم، از این رو منشی مطب یک پزشک شدم و داشتم راحت زندگی می‌کردم تا اینکه شش ماه پیش بابک به عنوان بیمار به مطب ما آمد. نگاه‌هایش از همان ابتدا متفاوت بود پس از ویزیت مثل بقیه بیماران رفت اما دوباره چند روز بعد آمد و هنگام پرداخت حق ویزیت ، شماره تماسش را روی میزم گذاشت و از من خواست تا به پیشنهاد دوستی‌اش فکر کنم. البته او به من گفت که قصدش ازدواج است. من هم چون احساس کردم وضع مالی خوبی دارد و نیتش خیر است، پذیرفتم و با او دوست شدم.

قاضی به مهسا گفت: شش ماه پیش باهم دوست شدید و چهار ماه بعد هم عقد کردید، با اینکه زمان کوتاهی از آشنایی‌تان گذشته بود چرا اینقدر عجله داشتید؟ چرا اجازه ندادید که شناخت بیشتری نسبت به هم پیدا کنید؟

مهسا پاسخ داد: هم من و هم بابک اصرار داشتیم که زودتر ازدواج کنیم و مستقل شویم. حتی بارها پدرم با ازدواجم مخالفت کرد و گفت که خانواده بابک مرفه هستند و به لحاظ فرهنگی و اقتصادی با ما همخوانی ندارند اما من آنقدر پافشاری کردم تا آخر رضایت داد و دو ماه قبل هم با هم عقد کردیم. پس از عقدمان احساس کردم خوشبختی به من رو کرده و خوشبخت‌ترین دختر روی زمینم که بحث جهیزیه پیش آمد. پدرم با سختی فراوان و قرض کردن از دوستان و آشناهایمان جهیزیه معمولی برایم فراهم کرد اما وقتی خانواده بابک آن را دید، به یکباره رفتارشان با من عوض شد و عنوان کردند که یا جهیزیه ارزشمند و لاکچری تهیه کن یا نمی‌توانید با هم ازدواج کنید.

قاضی رو کرد به بابک و گفت: همسرت درست می‌گوید؟
بابک مکثی کرد و جواب داد: من فرزند آن خانواده‌ام و نمی‌توانم مقابل پدر و مادرم بایستم. خانواده‌ام دخترعمویم را برایم در نظر داشتند و خود مهسا می‌داند که در اطراف من دخترهای متعددی وجود دارد که به لحاظ مالی بسیار مرفه هستند و حاضرند که با من ازدواج کنند اما من به خاطر علاقه و عشقی که به مهسا داشتم، او را انتخاب کردم. حالا هم نمی‌گویم که او را نمی‌خواهم می‌گویم وقتی هزار سکه مهرت کرده‌ام، جهیزیه لاکچری بیاور تا جلوی خانواده‌ام شرمنده نشوم.

در این لحظه مهسا به یکباره از کوره در رفت و گفت: من به خاطر اینکه احساس کردم رابطه ما عاشقانه است، به درخواستت جواب مثبت دادم اگر بحث پول و تجملات است و مهریه هزار سکه‌ای را تو سرم می‌کوبی، باشه من جهیزیه لاکچری می‌آورم و تو هم باید مهریه هزار سکه‌ای‌ام را که عندالمطالبه است، همین الان پرداخت کنی.

بابک قدری عصبانی شد و در جواب مهسا گفت: تو می‌خواهی باج بگیری؟
بعد رو کرد به قاضی و گفت: جناب قاضی من اگر جلوی خانواده‌ام بایستم، دیگر از خانه و ماشین و کار خبری نیست. من از بچگی در رفاه زندگی کرده‌ام و بدون این اموال نمی‌توانم زندگی کنم.

قاضی به بابک گفت: شما که می‌دانستی خواسته خانواده‌ات چیست چرا به سراغ این دختر آمدی؟ چرا پیش از آنکه عقد کنید درباره این مسائل به توافق نرسیدید تا کار به اینجا نرسد. این رفتارهای عجولانه و بدون فکر زندگی هر دوی شما بخصوص این دختر 21 ساله را تباه کرد. با این حال پرونده شما را به واحد مشاوره ارجاع می‌دهم تا پس از یک ماه ببینیم مشکل‌تان قابل حال است یا راه دیگری برای آن پیدا کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
0
0
واژه لاکچری یعنی چی؟ چرا از این واژه بی محتوی استفاده می شود ؟ اگر ریشه یابی کنیم ذهن هایی که فقر و زیاد احساس می کنند و خودشان را در این جایگاه می دانند برای تضاد آن از این واژه بی محتوی استفاده می کنند اما در ایران ذهن مردم نباید تا این اندازه با فقر امیخته باشد ، چه کسانی مسئول ترویج این واژه در ایران هستند و چه هدفی دارند؟ شما به عنوان یک رسانه کمی پخته عمل کنید از این واژه های سطحی و سبک کمتر استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
1
0
از قديم گفتن كبوتر با كبوتر باز با باز بهتره تا دير نشده توافقي جدا شن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
پسره اگر واقعا خواهان زندگی است میتونه تو خرید جهیزیه کمکش کنه دختر که نمیخواد جهیزیه رو خونه باباش ببره در نهایت باید باهم زندگی کنندبهتر از تن سالم وفکر ارام وزندگی همراه با آرامش ولذت بردن از وجود یکدیگر این ها ارزش دارد ما همه دوندگی ها برای رسیدن به آرامش است انجام میدهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
0
0
جالبه
احساس کرده رابطه شان عاشقانه است و هزار تا سکه مهر خواسته
اون یکی هم میدونه توان مالی عروس چقدره میگه جهیزیه لاکچری بیار
بابا برین دنبال عروسک بازیتون شماها رو چه به ازدواج و باهم یه زندگی را ساختن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
0
0
اصلا کی کفته جهازیه به عهده خانواده دختره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
0
0
اصلا کی کفته جهازیه به عهده خانواده دختره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین