کد خبر: ۶۹۴۶۲۵
تعداد نظرات: ۲۹ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
وزارت اطلاعات ۵ روز قبل از ترور شهید فخری زاده هشدار داده بود
حجت الاسلام علوی گفت:  امروز مردم ما به کوری چشم دشمنان چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می‌گیرند. دولت‌های اروپایی امروز در جایگاهی نیستند که به ملت ایران تحکم کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام محمود علوی در گفت‌وگو ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه مردم امسال چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن می‌گیرند، گفت: به کوری چشم دشمنان، پیوند مردم با نظام بیشتر از گذشته شده است و آنان که می‌گفتند انقلاب اسلامی چهل‌سالگی را نمی‌بیند امروز شاهد چهل‌ودومین جشن پیروزی انقلاب هستند.

علوی در ادامه با اشاره به عملیات وزارت اطلاعات علیه گروه‌های تروریستی در چند سال اخیر تاکید کرد: ما توانستیم بسیاری از این گروه‌های تروریستی را به خوبی و به موقع شناسایی و آنها را مورد ضربه قرار دهیم. خوشبختانه مردم نیز نقش وزارت اطلاعات را به خوبی می‌شناسند و در این مسیر به ما کمک بسیاری می‌کنند.

وی با انتقاد از ایجاد هجمه علیه وزارت اطلاعات، گفت: متأسفانه بیشترین هجمه‌ها در این مدت از خودی‌ها به وزارت اطلاعات بوده و تنها دو ساعت بعد از شهادت شهید فخری زاده شروع کردند به تخریب وزارت اطلاعات اما بعد از اینکه ما اطلاعاتمان را اعلام کردیم که دو ماه قبل به آنها گفته بودیم که دشمنان در این منطقه کار اطلاعاتی انجام داده‌اند و می‌خواهند عملیات انجام دهند ساکت شدند. اما باز برخی شروع به انتقاد کردند که چرا وزارت اطلاعات محل و زمان اقدام تروریستی می‌دانستند و جلوی این حرکت را نگرفتند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: ما کی گفتیم چه زمانی این کار تروریستی انجام می‌شود؟ ما فقط تنها به آنها اعلام کردیم که چه محل‌هایی مورد هدف برای انجام عملیات‌شان است. پنج روز قبل از ترور شهید فخری زاده مکان ترور را می‌دانستیم. فردی که امکانات ترور را فراهم کرده بود از اعضای نیروهای مسلح بود، ما نمی‌توانیم در حوزه نیروهای مسلح کار اطلاعاتی بکنیم. از آنها نفر خواستیم که بیایند بنشینند روی موضوع کار کنیم که متاسفانه قبل از اینکه نماینده معرفی کنند ترور شهید فخری زاده اتفاق افتاد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه صنعت هسته‌ای ما یک صنعت صلح آمیز است، تصریح کرد: رهبری صراحتا در فتوای خود فرمودند که تولید سلاح هسته‌ای خلاف شرع است و جمهوری اسلامی سراغ آن نمی‌رود و آن را حرام می‌داند اما اگر گربه‌ای را گوشه‌ای گیر بیندازند ممکن است رفتاری کند که گربه‌ای که آزاد است آن رفتار را نمی‌کند. اگر ایران را به آن سمت‌ها هل دهند تقصیر ایران نیست تقصیر کسانی است که ایران را به آن سمت هل دادند.

علوی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به اقدامات وزارت اطلاعات در یک سال اخیر، گفت: ما با حرکت اطلاعاتی قوی توانستیم سرکرده گروه تروریستی که اقدامات تروریستی علیه ملت ما در فارس و برخی استان‌ها انجام داده بود را به کشور برگردانیم، همچنین با دلالان ارز و قاچاقچیان دارو مقابله کنیم و آن‌ها را زیر ضربه ببریم و نیز جاسوسان با سابقه ۱۰ تا ۱۵ سال را در مراکز حساس شناسایی و دستگیر کنیم.

وی با اشاره به تبلیغات برخی سازمان‌های جاسوسی برای جذب نیرو از داخل کشور، تصریح کرد: سرویس‌های جاسوسی به صورت یک اتحادیه دست به دست هم دادند و علیه کشور ما هماهنگ همکاری می‌کنند. آن‌ها با انگیزه و با تمام تلاش علیه ما اقدام می‌کنند و از طریق فضای مجازی و سایر روش‌ها به دنبال فعالان عرصه علمی، فرهنگی و اقتصادی هستند تا با پوشش همان عرصه با این افراد ارتباط برقرار کرده تا این افراد را در دام خود بیندازند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: متأسفانه حرف‌های ما را تحریف می‌کنند و بر اساس همان تحریف ها، تحلیل ارائه می‌دهند. مثلاً گفتند که علوی به آقای روحانی گفته است که کار اطلاعاتی بلد نیست و او پاسخ داده به مادرت حضرت فاطمه توسل و مسئولیت را قبول کن! من سوابق گسترده‌ای در حوزه امنیتی دارم و رئیس جمهوری با توجه به شناختی که از من و سابقه من داشتند، مسئولیت را به من پیشنهاد داد.

علوی با یادآوری اینکه امروز اقدامات وزارت اطلاعات با یک مدیریت و برنامه‌ریزی قوی انجام می‌شود، گفت: برخی اما همچنان به انتقاد می‌پردازند و می‌گویند این موفقیت‌های وزارت اطلاعات ربطی به وزیر ندارد، حال چگونه است که یک اتوبوس از مسیر پر پیچ و خمی عبور می‌کند اما راننده نقشی در این مهم ندارد؟

وزیر اطلاعات همچنین با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب، یادآور شد: ما توطئه‌های دشمنان را خنثی و به طرح‌های آن‌ها ضربه وارد کردیم و برخلاف اینکه در مقاطعی دشمنان تمام تلاش شان را کردند تا امنیت جمهوری اسلامی ایران را مخدوش کنند اما به لطف پروردگار و به همت سربازان گمنام امام عصر و همه دستگاه‌هایی که در مولفه‌های امنیت اثر داشتند، توانستیم از این پیچ‌های پرخطر عبور کنیم و امروز جمهوری اسلامی ایران در یکی از مقاطع پر امنیت به سر می‌برد.

وی افزود: امسال دهه فجر ما متمایز از دهه فجرهای گذشته است و مردم ایران به جای جشن یک پیروزی، جشن دو پیروزی را برگزار می‌کنند که یکی جشن چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دیگری جشن پیروزی بر تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری و ضدانسانی است که ترامپ با هدف ضربه زدن به مردم ایران و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران بر مردم ایران تحمیل کرد.

علوی با تاکید بر اینکه دولت‌های اروپایی امروز نمی‌توانند با با زبان تحکم با ملت ایران صحبت کنند، اظهار کرد: همه تهدیدها به لطف پروردگار، با مقاومت ملت و هدایت‌های حکیمانه رهبر در هم شکسته شد. ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عمل نشان دادند که در برابر تحریم‌ها با خیلی از کشورها و ملت‌ها متفاوت هستند، نه تسلیم اراده دیگران می‌شوند و نه به دیگران اجازه می‌دهند که اراده شان را بر آن‌ها تحمیل کنند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: اینکه ملت ایران در شرایط تحریم‌های فلج‌کننده با رهبریِ شجاع و مقاوم، طاقت آورده از زشتی و قباحت تحریم‌ها نمی‌کاهد و اینکه ایران دولتی دارد که با پختگی از زمین خوردن کشور جلوگیری کرده و آن را با تحریم‌ها اداره کرده است، از محکومیت تحریم‌ها کم نمی‌کند.

وی با بیان اینکه ایران دولتی داشته که نگذاشته کارهای عمرانی بخوابد، یادآور شد: طرح‌های بزرگی را از جمله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بید بلند، سدها، راه‌ها و امثال این را به نتیجه رسانده و مردم ایران این فعالیت‌ها را می‌بینند. ایران دولتی دارد که با هدایت‌های رهبری، جان‌فشانی کادر درمانی و همراهی مردم بهتر از بسیاری از کشورها موفق شد بیماری کرونا را مدیریت و آسیب‌های آن را کاهش دهد، اما این از زشتی تحریم‌ها کم نمی‌کند.

علوی تصریح کرد: تحریم‌های آن‌ها طبق قاعده باید ملت ایران را از پای در می‌آورد ولی ملت ایران شکست نخورد و تحریم‌های آن‌ها شکست خورد.

وزیر اطلاعات با اشاره به جنگ روانی آمریکا در ماه‌های اخیر، گفت: اینکه این‌ها را منحصر به جنگ روانی بدانیم ساده‌اندیشی است. آمریکا برنامه جدی داشت که به ایران ضربه نظامی بزند و می‌خواست شکست خود را در جنگ اقتصادی این‌گونه جبران کند و من این را بر اساس اطلاعاتی که در دست داریم می‌گویم. اینکه آن‌ها بمب‌افکن‌های خود را در منطقه می‌آوردند و ۳۶ ساعت پرواز داشتند و ناو هواپیمابرشان را از ترس اینکه از تیررس موشک‌های ما در امان باشند به اقیانوس هند بردند، می‌خواستند به ما ضربه بزنند.

وی ادامه داد: اما نمایش قدرت توسط نیروهای دفاعی و نیروهای مسلح ما آن‌ها را مردد کرد. آنان می‌خواستند از ناوهای هواپیمابرشان موشک بزنند، چون اگر از هر فرودگاهی پرواز می‌کردند، پرواز جنگنده از فرودگاه آن کشور و با خاک یکسان شدن تأسیسات آنجا و از بین رفتن آن جنگنده مساوی بود، به همین دلیل می‌خواستند از ناوشان استفاده کند.

علوی یادآور شد: با سرنگونی پهپاد فوق مدرن‌شان فهمیدند که آسمان ایران برای جنگنده‌شان امن نیست و فکر کردند که با رفتن به اقیانوس هند از تیررس ما خارج می‌شوند و وقتی یگان موشکی سپاه پاسداران در مانور، هدف متحرکی را در اقیانوس و در در فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری هدف قرار داد، حساب کار خود را کردند که اگر یک موشک از ناوشان و یا یک جنگنده‌شان پرواز کند، مورد هدف قرار می‌گیرد.

وزیر اطلاعات همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به اقدامات خدماتی انجام شده در دوران وزارتش، گفت: ما بیش از ۲ میلیون متر مربع کار عمرانی انجام دادیم. در حوزه رفاهی توانستیم مسکن سازمانی را برای کارکنان وزارت راه اندازی کنیم که تا پیش از آن وجود نداشت. ما دانشکده وزارت را با ۲۰۰ دانشجو تحویل گرفتیم و امروز دانشگاهی با چندین هزار دانشجو داریم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
4
20
شما که می دونستی یک ماه این دانشمند را قرنطینه می کردید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
2
22
شما مدعی هسنید که می دانستید قرار است در فلان مکان یکی از دانشمندان هسته ای ترور شود اما هیچ اقدامی برای ممانعت از این اتفاق انجام ندادید؟ یا دارید ادعای ببخودی میکنید که اشراف اطلاعاتی دارید یا اگر وافعن می دانستید و هیچ اقدام پیشگیرانه ای نکرده اید شاید لازم است قوه قضاییه وارد عمل بشود
پاسخ ها
امین
| Germany |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
ایشان دروغ نمیگه ولی به این جمله من دقت کنید
در ایران متاسفانه هر دستگاهی خودش را محق و بالاتر میدونه و هر کس سر کار خودش نیست.
said
|
United States
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
17
زمان رو نمیدونستید قبول. خودتون که می گید مکان رو می دونستید. نمی شد از اون مکان عبور نکنه. مسیر جای گزین نداشتید؟ یعنی همه راه ها به اون نقطه ختم می شد؟ یا فقط می خواهید بگید که بیکار نبودید؟ اینطور که مشخصه متاسفانه رخنه یزرگی در اطلاعات به وجود آمده. دزدیدن اسناد هسته ای و انفجار نطنز و شهادت فخری زاده نشان می دهد که یک جنگ جهانی اطلاعاتی بر علیه ایران در جریان است. خدا بخیر کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
14
با این اشراف اطلاعاتی دلیل اقدام ننمودن به موقع چه بوده است. ایشان باید واضح تر صحبت کند.
احمد
|
Iraq
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
13
اگر راست مكان ترور و ميدونستي،..... از قوه محترم قضائيه درخواست رسيدگي سريع داريم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
8
در پاراگراف پنجم فرموده اید :
" اما اگر گربه‌ای را گوشه‌ای گیر بیندازند ممکن است رفتاری کند که گربه‌ای که آزاد است آن رفتار را نمی‌کند. اگر ایران را به آن سمت‌ها هل دهند تقصیر ایران نیست تقصیر کسانی است که ایران را به آن سمت هل دادند. "
فکر نمیکنید قیاس نابجائی کرده اید؟ اخه گربه؟ ایران پرقدرت را با گربه مقایسه می کنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
5
همیشه احمال احمال احمال آخه تاکی احمال ما میدونستیم شد همش حرف این دونستن چه فایده داشته چرا ضد عملیات وفریب دشمن نداشتیم تا عوامل زودتردستگیر بشن وصهیونیستها تو پوزی بخورن وسرخورده بشن و این دانشمند هم زنده میموند وباعث بشه که صهیونیستها دیگه از این روش استفاده نکنند با این حرفها بیشتر خودمون مقصر نشون دادیم مثل اینکه بدونیم دزد وارد خونه ما شد سرمون بکنیم زیر پتو بعد که دزده کارشو کرد رفت بگیم خیال کرده ما که میدونستیم دزد اومده زکی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
2
8
مضحک ترین استدلالی بود ک شنیدم....مکان رو همه میدونستن ولی گذاشتن بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
8
عجببببب!!!
علی121
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
10
فردی که امکانات ترور را فراهم کرده بود از اعضای نیروهای مسلح بود یعنی چی؟؟؟؟ مگر نیروهای مسلح اینقدر بی در و پیکر است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
ستون پنجم یعنی همین
فکر کردید جاسوس ها کجاها کار میکنن؟
بهترین جا در بخشهای نظامی و امنیتی هست
ناشناس
|
Ireland
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
8
از آنجا که شهید فخریزاده جزو نیروهای مصلح بوده چرا کاری نکرده !!!؟؟؟ آقای علوی میگه ما خیلی جلوتر بهشان خبر ترور را داده بودیم پس چرا اقدامی نکردن ؟؟؟؟ حالاکه این اتفاق ناگوار افتاده مقصر وزارت اطلاعات میدونن !!!!! ولی اگر کشف شده بود افتخارش برای دیگری بود !!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
9
با اینکه می دانستید این ترور انجام شد
عجب جرئتی دارید شما بازهم می گویید ومانع ترور نشدید!؟
حالا اگر شخص دیگری میدانست وبه شما نمی گفت
حداقل حکمش جاسوسی واعدام بود !...؟
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
6
خوب بش میگفتید اونجا نرو !!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
2
3
مدیر محترم سایت .

بنده به دو تا از این نظرها پاسخ منفی دادم اما پاسخ ثبت نمیشد.
خواستم بگم که بدونید و اگه شهامتش را داشتید منتشر کنید.
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
7
خوبه که خودتم میدونی این کاره نیستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
3
5
دروغ گفتن هیچ هزینه ای ندارد.
احمد
|
Norway
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
8
عجب
از 5 روز پیش خبر از ترور داشتند اما نتوانستند جلو انرا بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
6
واقعا باعث تاسفه فكر كن كشور را بگيرند بگويند ما اطلاع داده بوديم ببينيد چه خبر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
1
0
از آقای وزیر حلالیت می طلبم که پشت سر شما همانطور که گفتی حرفهایی از عدم تخصص شما میزنن
خدا قوت
علی
|
United States
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
4
دوستانی که دنبال تعریف "عذر بدتر از گناه" هستند به فرمایشات ایشان توجه کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
3
با این که مکان و زمان را می دانستید چرا جلوگیری نکردی ؟
ناشناس
|
Austria
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
0
1
فقط امیدوارم برای تیمساری که در یک مصاحبه از نمایش فیلمی انتقاد کرد پا پوش درست نکنند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
0
3
حالا سوال این است که چقدر نفوذی های دیگری در این مجموعه شاید بهتر است بگوییم در کل نظام هنوز موجود است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
0
2
جاسوس که دور و برت ریخته.
میتونی بگیرـ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
1
1
وزارت اطلاعات چرا ته و پشتوانه افراد تهمت زن و تفرقه افکن را که باز برای این دولت هم دست بکار شدن را در نمیاره!
abed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
1
اگر می دانستید چرا کاری نکردید
ابوصالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
0
0
وزارت اطلاعات وستاد کل وسایر نیرهای اطلاعاتی وامنیتی بایستی یک ستاد مشترک قوی ونفوذ ناپذیر تشکیل دهند. و به جای متهم کردن هم با هم همکاری شبانه روزی کنند!!!!! حواسمان باشد هیچ کشوری در جهان وجود ندارد که بدون جمع آوری اطلاعات وسیع واقدام بموقع یارای پای خود ایستادن را داشته باشد. ختم کلام...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین