کد خبر: ۶۹۴۷۱۵
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
بلینکن:
وزیر خارجه آمریکا گفت، تلاش‌های یورش به کنگره از سوی حامیان ترامپ توانایی کشور را برای سخن گفتن درباره دموکراسی و حقوق بشر مخدوش کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در گفتگویی با شبکه خبری سی.ان.ان با بیان اینکه همچنان درباره نهادهای آمریکایی خوشبین است، ادامه داد: هیچ شکی نیست که با حمله ششم ژانویه سال جاری میلادی به ساختمان کنگره آمریکا ظرفیت و قابلیت ما برای صحبت از دموکراسی و حقوق بشر آسیب دیده است.

در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا دیگر در کاخ سفید نیست؛ اما تأثیرش بر جایگاه آمریکا در جهان همچنان بازتاب دارد. بلینکن در این باره گفت که واکنش آمریکا به این مساله یکی از مواردی است که آن را منحصر به فرد می‌کند.

وی افزود: ما لحظات فوق العاده چالش برانگیزی داشته‌ایم و گاهی قدم‌های خود را به عقب برداشته‌ایم. اما آنچه ما را متفاوت کرده تمایل ما برای مقابله با این چالش‌ها با شفافیت کامل در برابر سراسر جهان است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: گاهی اوقات فوق العاده دشوار و گاهی زشت است، اما فکر می‌کنم ما یک داستان بسیار قوی داریم که در مورد مقاومت در برابر دموکراسی، مقاومت نهادهای ما و تصمیم آمریکا برای تلاش به منظور ایجاد یک اتحادیه کامل‌تر، همیشه بیان می‌شود.

وی بار دیگر بر تعهدات بایدن در قبال متحدانش تاکید کرد و گفت: آمریکا بر متحدان نزدیکش به منظور تصمیم گیری درباره رویکرد در قبال روسیه تکیه می‌کند و با کنگره برای انجام اقدامی مناسب درباره مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد کرملین همکاری دارد.

بلینکن افزود: به نظر می‌رسد که از یک سلاح شیمیایی برای مسموم کردن و کشتن ناوالنی استفاده شده است که این اقدام نقض کنوانسیون تسلیحات شیمیایی و سایر الزامات و تعهداتی است که روسیه دارد. این اقدامات نقض تحریم‌های آمریکایی است که کنگره علیه روسیه وضع کرده است. ما در حال بررسی اوضاع هستیم و به دقت آن را زیر نظر داریم و وقتی به نتیجه برسیم، اقدام لازم را انجام می‌دهیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین