کد خبر: ۶۹۴۸۸۲
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
"بایدن می‌گفت توافق هسته‌ای تنها راه تغییر رژیم ایران است"
جانشین رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب تا امروز قدرت های استکباری با ما در حال مبارزه و جنگ هستند، گفت: سومین و آخرین و مهمترین گزینه روی میز استکبار برای مقابله با انقلاب ایران بردن ما پای میز مذاکرات است.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار محمدحسین سپهر در سخنرانی ۲۲ بهمن در شهر همدان، اظهارکرد: وقتی اوباما در مذاکرات وین و بحث هسته ای در پایان مذاکرات خود را پیروز مذاکرات می‌دانست و اعلام کرد مذاکره یعنی فروپاشی ایران، امروز برخی به ما نسخه مذاکره می‌دهند و بدون توجه به نظرات رهبری می‌خواهند دوباره مذاکره کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها در هدایت و برنامه ریزی کشور ما حضور داشتند و از ایران حقوق می گرفتند، تصریح کرد: یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حقوق مستشاران آمریکایی ۱۷ میلیارد تومان و حقوق کل نظامیان ایران ۱۴ میلیارد تومان بوده است. تنها تعداد کارکنان سفارت آمریکا، بیش از تمام کارکنان وزارت امور خارجه ایران در سراسر جهان بوده و عملا تمام امور ما دست آمریکا بود.

وی یادآور شد: در طول پنج قرن گذشته ۳.۵ میلیون کیلومتر مربع وسعت ایران به واسطه بی‌عرضه‌گی حاکمان ایران و حضور استکبارگران بیش از دو سوم خاک ما با یک تشر و تفاهمنامه از کشور جدا شد. در زمان محمدرضاشاه خائن هم بخش قابل توجهی از کشور ما به واسطه نفوذ آمریکا و انگلیس جدا شد.

وی با اشاره به اینکه در ایران کنسرسیوم نفتی متشکل از آمریکا، انگلیس و هلند ۹۵ درصد نفت تولیدی ما را به حساب خود ریخته و غارت می کردند، افزود: سال ۵۶ این میزان به ۵۰ درصد و سال قبل از پیروزی انقلاب از شش میلیون بشکه نفت تولیدی سه میلیون بشکه بابت حور ابرقدرت ها از کشور ما به غارت می بردند. همان درآمدهای نفتی ما هم به خرید سلاح های آمریکایی و انگلیسی برای ژاندارمری صرف می شد.

جانشین رئیس بسیج مستضعفین گفت: شاه خائن یک میلیون دلار جایزه به رئیس جمهور خائن مصر به واسطه صلح با اسرائیل داد. جیمی کارتر در کتاب معروف ۴۴۴ روز می گوید: شاه تسلیم پیشنهادهایی بود که از سفارت ما انشاء می‌یافت. سفرای آمریکا و انگلیس در ایران در خاطرات خود می گویند ما هر ۱۰ روز به دفتر شاه می رفتیم و به او امر و نهی می کردیم و یاد می دادیم که چگونه فکر کند و منافع آمریکا و انگلیس و غرب را تأمین کند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: نخست وزیر اسرائیل وقتی انقلاب پیروز شد در تلویزیون گفت مردم دنیا از دست دادن ایران برای غرب بزگترین ضربه پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در ۴۱ سال مقامت ما در برابر استکبار، استکبار تمام گزینه های نظامی، اقتصادی، نفوذ و فرهنگی را در کشور ما پیدا کرد، یادآور شد: در تلاش استکبار برای نخستین کودتا قبل از پیروزی انقلاب، ژنرال هایزر به ایران آمد تا کودتایی به نام نجات یا کورتاژ را به وسیله بختیار و ژنرال های وابسته به شاه را در ۲۱ بهمن انجام دهند که با هوشیاری و فرمان امام برای حضور مردم در خیابان ها، انقلاب اسلامی تضمین به پیروزی شد و کودتا را شکست دادیم.

سپهر خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب کودتای نقاب و معروف به نوژه در استان همدان می خواستند با هواپیماهایی پایگاه نوژه محل اقامت امام و سران انقلاب را بمباران کنند و آمریکایی ها در رأس این کودتا بودند.

وی افزود: کودتای بعدی توسط آمریکا برنامه‌ریزی شد اما انقلاب اسلامی تسلیم استکبار نشد. تلاش برای تجزیه کردستان، قائله ترکمنستان و گنبد کابوس، سیستان و فارس جزو جنایت های تاریخ استعماری آمریکا علیه انقلاب ماست.

سپهر با اشاره به جنگ تحمیلی هشت ساله بیان کرد: حمله عراق به ایران هشت سال تمام غرب و شرق عالم و آمریکای جنایتکار و شوروی کمونیست دست اتحاد دادند تا انقلاب اسلامی را به زانو دربیاورند.

وی اظهار کرد: تمام کشورهای استعمارگر صدام را یاری کردند اما انقلاب و مردم و امام ایستادند و مانترسیدیم. جنگ شیمیایی را به شهرهای ما تحمیل کردند و هواپیمای مسافربری ما را زدند و تروریست تکفیری را در منطقه خلق و فرماندهی و حمایت کردند و یک جنگی را به بزرگی جهان اسلامی برای نابودی انقلاب اسلامی به راه انداختند.

وی ادامه داد: ۸۲ کشور در جبهه غرب آسیا در مقابل جبهه ایمانی اسلام صف آرایی کردند و حتی دوستان ما می گفتند مقاومت در غرب آسیا ممکن نیست و پیروزی امکان ندارد اما رهبر فرهیخته و سربازان این رهبر و بسیجیان و رزمندگان ایرانی، لبنانی، عراقی، یمنی، افغانستانی و آفریقایی و بسیج جهان اسلام مقاومت و ایستادگی کردند. هدف آنها فروپاشی انقلاب ما بود، از سوریه شروع و به ایران ختم می‌شد اما استکبار قدرت خداوند را محاسبه نکردند، قدرت ما به اندازه ارتباط و توسل و ایمان ما به خداوند بوده هست و خواهد بود.

سپهر با اشاره به اینکه تحریم اقتصادی بزرگترین مؤلفه بعد از حملات نظامی بود و آمریکایی‌ها تمام قدرت خود را برای مقابله با نظام ما به کار گرفتند، ادامه داد: آمریکا بعد از انقلاب اسلامی هر جنگ نیابتی علیه ما کلید زد و یا جنگی علیه مسلمانان شروع کرد، بدون استثنا در تمام این جنگ ها به واسطه صدور مقاومت و ایستادگی و نترسیدن شکست خورد.

وی با اشاره به اینکه اتاق جنگ اقتصادی استکبار بعد از جنگ نظامی از پیروزی انقلاب تا امروز تشکیل شده است، تأکید کرد: دشمنان وقتی در جنگ نظامی شکست خوردند تحریم های اقتصادی را شروع کردند. نخستین روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد رئیس جمهور آمریکا تحریم اقتصادی را شروع کرد و تا امروز تمام قدرت های استکباری در عرصه تحریم اقتصادی با ما در حال مبارزه و جنگ هستند.

جانشین رئیس بسیج مستضعفین با بیان اینکه آمریکا در جنگ اقتصادی و تحریم ها هم شکست خوردند، اظهار کرد: آخرین رئیس جمهور آمریکا که از کاخ سفید اخراج شد، در ده‌ها سخنرانی خود گفت من کاری خواهم کرد که با تحریم اقتصادی انقلاب اسلامی تسلیم شود و نشد و ما راه شهیدان را ادامه دادیم و ایستادیم و خواهیم ایستاد.

وی ادامه داد: نخبگان، اهل قلم و کسانی که می‌گویید ما برای آب و نان، زندگی و معیشت و درمان و بهداشت باید با آمریکا مذاکره کنیم، من از قول خود آنها می‌گویم وقتی اوباما در مذاکرات وین و بحث هسته‌ای خود را پیروز مذاکرات می‌دانست و در کنگره آمریکا به سخنان خود تکیه کرد که من کاری کردم که در ده ها سال گذشته هیچ دولتی قدرت مذاکره با ایران را پیدا نکرد و من با ایران مذاکره کردم، مذاکره یعنی شروع فروپاشی ایران.

سپهر با تأکید براینکه مهمترین گزینه استکبار و صهیونیسم جهانی برای مقابله با انقلاب، ما را به دام مذاکره بردن است، افزود: امروز به ما نسخه می‌دهید که دوباره با آمریکا مذاکره کنیم؟ بدون اذن رهبری و توجه به منویات امام و رهبرمان می‌گویید مذاکره و مصالحه کنیم؟

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جو بایدن که زمانی معاون رئیس جمهور آمریکا بود، می‌گوید توافق هسته ای تنها راه تغییر رژیم ایران است، تصریح کرد: اندیشکده آمریکن اینترپرایز می‌گوید هدف آمریکا از مذاکرات هسته ای با ایران این بود که ما کلید مذاکره را با ایران در دست داشته باشیم هر موقع ایران را تسلیم کنیم ایران باید در پشت میز مذاکرات تسلیم شود.

وی بیان کرد: مأموریت شورای امنیت ملی آمریکا در زمان اوباما رسما اعلام کردندکه هدف ما از مذاکره با ایران سه چیز است؛ تغییر اذهان، تغییر رفتار و تسلیم اراده ها. تغییر اذهان و رفتار و اراده‌های رهبران و مسئولان و نخبگان و بعد آحاد مردم ایران. مذاکره یعنی ما در فکر و ذهن، رفتار و عمل تسلیم آمریکایی ها شویم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین