کد خبر: ۶۹۵۱۳۹
تعداد نظرات: ۵۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
تحریم‌های آمریکا علیه ایران، روابط اقتصادی این کشور با چین و روسیه را بر هم زد
نماینده ولی فقیه در خراسان‌رضوی با بیان اینکه تحریم‌ها بیشتر از اینکه بر ما اثر منفی داشته باشد، برای خود آمریکا خسارت‌بار بود، ادامه داد: آمریکا وقتی ما را تحریم کرد، خودش منفعتی از این تحریم‌ها نبرد، نه تنها نقشه آمریکا شکست خورد، بلکه خسارت و زیان این‌ تحریم‌ها نیز برای آمریکا باقی ماند.
آفتاب‌‌نیوز :

سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی (ع) با تشکر از حضور مردم در روز ۲۲ بهمن ماه، اظهار کرد: وجود مقدس امام زمان از این حضور شما در پای نظام و انقلاب خشنود است. انقلابی که نقطه آرمانی آن فرج و ظهور بقیه‌الله است و مردم برای حضور در راهپیمایی‌ها سر از پا نمی‌شناسند و عشق خود را به انقلاب و نظام به منصه ظهور می‌گذارند. حتی امسال که به خاطر ویروس کرونا ما با مشکل راهپیمایی مواجه بودیم، اما باز هم مردم احساسات خود را بسیار باشکوه نشان دادند.

وی افزود: مسئله ۲۲ بهمن هر سال، تکرار یک خاطره نیست. انقلاب ما تمام‌ نشده است. انقلاب ما در همان اوایل پیروزی خود توانست به صورت یک قدرت در تمام دنیا ظاهر شود و توانست به واسطه فداکاری‌های مردم، بک اهرم قوی را در دست بگیرد و تا امروز پیش برود. ما هر سال ۲۲ بهمن با یک انقلاب روبرو هستیم و این طور نیست که خاطره انقلاب ۴۲ سال پیش را جشن بگیریم. هر سال که ۲۲ بهمن فرامی‌رسد، انقلاب ما در یک موقعیت خاصی قرار می‌گیرد و رشد و پیشرفت جهانی انقلاب ما در یک مرز بالاتری قرار می‌گیرد. این خصوصیت انقلاب ما است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امسال مردم ما در زمانی جشن ۴۲ سالگی انقلاب را گرفتند که انقلاب در اوج اقتدار است. کسی که با تکیه بر قدرت استکباری عربده می‌کشید و می‌گفت که ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را نخواهد دید، الآن خود او از قدرت اخراج شده و منتظر استیضاح ذلت‌باری است که برای همیشه به حضورش در عرصه‌های سیاسی دنیا خاتمه دهد.

علم‌الهدی بیان کرد: دشمنی آمریکا با ما، در روزهای اول به خاطر پیروزی انقلاب بود. اما حالا پس از ۴۲ سال، این دشمنی بر اساس خوی استکباری آمریکا، دیگر در همان حد باقی نمانده است، بلکه چند برابر شده است. چون ۴۲ سال آمریکا با انقلاب ما جنگید و در هر قدمی که برداشت با یک شکست مفتضحانه روبرو شد، به واسطه این شکست‌های پیاپی که دولت‌های مختلف آمریکا از طرف انقلاب و مردم انقلابی ما متحمل شدند، دشمنی آنان با ما چند برابر شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دشمنی آمریکا با ما نسبت به سال اول انقلاب افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: آمریکا تا به حال هر قدمی که علیه ما برداشته، از جنگ و فتنه گرفته تا تحریم، در همه با شکست مواجه شده است. آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب فکر می‌کرد می‌تواند به زودی آن را تضعیف کند، اما هر چه می‌گذرد می‌بیند فقط بحث ایران نیست، بلکه آقایی آمریکایی‌ها در دنیا رو به شکست است. الآن دیکر آمریکا دچار فروپاشی از درون شده است.

امام جمعه مشهد با اشاره به مشکل‌آفرین بودن تحریم‌ها برای کشور، عنوان کرد: اما تحریم‌ها بخش کمی از مشکلات ما را به وجود آورده است و آن طور که وزیر امور خارجه آمریکا اعلام می‌کرد که تحریم‌هایشان علیه ما فلج‌کننده بوده است، نبود. ما فلج و مستاصل نشدیم، در حال حاضر عشق مردم به انقلاب از روزی که دشمن می‌خواست ما را فلج کند، بیشتر است.

علم‌الهدی بخش زیادی از مشکلات کشور را ناشی از سوء مدیریت‌ها دانست و اضافه کرد: ما نمی‌خواهیم تهمت بزنیم و کسی را بدنام کنیم، ان‌شاءالله که اشتباهات از سر ندانم‌کاری بوده است، غرض نبوده بلکه سوء مدیریت است. زاویه گرفتن با فرامین رهبری در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ما را با مشکل مواجه کرده است. اگر تدابیر رهبری در مسائل اقتصادی هم اجرا شده بود و در این خصوص هم مدیران با رهنمودهای رهبری زاویه نداشتند، امروز اقتصاد و معیشت ما با مشکل مواجه نبود.‌

وی با بیان اینکه تحریم‌ها بیشتر از اینکه بر ما اثر منفی داشته باشد، برای خود آمریکا خسارت‌بار بود، ادامه داد: آمریکا وقتی ما را تحریم کرد، خودش منفعتی از این تحریم‌ها نبرد، نه تنها نقشه آمریکا شکست خورد، بلکه خسارت و زیان این‌ تحریم‌ها نیز برای آمریکا باقی ماند. از دست دادن بازار و اقتصاد یک کشور ۸۰ میلیون نفری، خسارت کمی برای آمریکا نبود. مشکلات اقتصادی آمریکا با ما، به طور کلی روابط اقتصادی آمریکا با شرق را دچار مشکل کرد، تحریم‌های آمریکا علیه ما، روابط اقتصادی این کشور با چین و روسیه را بر هم زد. خسارت این تحریم‌ها برای آمریکا به مراتب بیشتر از مشکلاتی بود که برای معیشت ما به وجود آورد و آمریکا بیشتر از ما متضرر شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آمریکا به واسطه تحریم‌ها دست به یک انتحار اقتصادی و خودکشی زد و علاوه بر این خود را در پرتگاه خطر فروپاشی داخلی نیز قرار داد. در این ۴۲ سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد، هم امام (ره) تا زمانی که زنده بود و هم مقام معظم رهبری در برابر آمریکا و غرب موضع داشتند، اما این موضع‌گیری‌ها فقط از سر خشم و دشمنی نبود. اگر امام (ره) اعلام کرد که رابطه آمریکا با ما، رابطه گرگ با میش است، بر اساس ۲۵ سال تجربه این حرف را زد.‌

علم‌الهدی ادامه داد: مواضعی که مقام معظم رهبری در قبال آمریکا دارند، یک لجاجت غیرمنطقی نیست. سخنانی که مقام معظم رهبری در ۱۹ بهمن ماه امسال به عنوان فصل الخطاب در رابطه با آمریکا بیان فرمودند، بر اساس بصیرت و شناخت ایشان بود. ایشان فرمودند ما بازگشت به تنهایی آمریکا به برجام را قبول نداریم و باید تحریم‌ها لغو شود، یک سال بگذرد و ما راستی‌آزمایی کنیم و سپس ما با آمریکا وارد مذاکره می‌شویم. این فرموده مقام معظم رهبری از سر لجبازی با آمریکا نبوده است.

وی عنوان کرد: فرمایش رهبری بر اساس یک بصیرت قطعی بوده است. روزی که برجام تصویب شد، آمریکا ۸۰۰ تحریم را بر علیه ما وضع کرده بود. از روز تصویب برجام تا به امروز ۷۵۰ تحریم دیگر آمریکا اضافه کرد و مجموعا شد ۱۵۰۰ تحریم و عناوین مختلف دروغین را بر این تحریم‌ها نهاد. حالا اگر آمریکا بخواهد به برجام هم برگردد، می‌گوید برجام در مورد هسته‌ای بود و ممکن است من تحریم‌های هسته‌ای را لغو کنم، اما تحریم‌ها که همه هسته‌ای نبود، برای برداشته شدن بقیه تحریم‌ها باید دوباره مذاکره کنیم.‌

امام جمعه مشهد تصریح کرد: آمریکا از ما خواهد خواست که هر چه داریم به او بدهیم. این از توطئه‌های آمریکا است، برگشت آمریکا به برجام به این شکل خواهد بود. آمریکا به تعبیر امام (ره) شیطان بزرگ است و مقام‌ معظم رهبری در محاسبات خود این مسائل را دیده‌اند. کسانی که می‌گویند دولت در آمریکا عوض شده است، بدانند که تمام تحریم‌ها را دولت دموکرات آمریکا قبل از ترامپ دیوانه بر ما تحمیل کرد و ترامپ هم‌ آمد و آن تحریم‌ها را ادامه داد. دولت جدید آمریکا نیز همین طور است و می‌خواهد ما را در تله بیندازد. این دولت جدید هم در بازگشت به برجام توطئه دارد، همان طور که ترامپی که از برجام خارج شد، علیه ما توطئه داشت. دولت جدید آمریکا می‌خواهد دو تحریم را علیه ما لغو کند و ۱۴۹۸ تحریم دیگر را باقی بگذارد و بگوید برای لغو این‌ها باید بیایید با ما مذاکره کنید.

علم‌الهدی گفت: من به عنوان یک فرد سابقه‌دار در این انقلاب، خوشبختانه از اول پیروزی انقلاب تا به حال گفته‌ام که ما در بین مسئولینی که در راس نظام بوده‌اند، خائن نداشتیم. ندانم‌کاری داشتند، اما خائن نبودند. اما حالا که مقام‌ معظم رهبری مسیر را روشن کردند و فرمودند که اول باید آمریکا تحریم‌ها را لغو کند و ما راستی‌آزمایی کنیم، اگر از حالا به بعد مسئولی از مذاکره و آشتی با آمریکا حرف بزند، بدانید که او اول خائن به انقلاب است. مقام‌ معظم رهبری با بینش عمیق و بصیرت خدادادی خود عمق فاجعه را دیدند و می‌گویند که آمریکا باید تحریم‌ها را لغو کند و ما راستی‌آزمایی کنیم و فقط هم به حرف نیست بلکه باید عملی شود، سپس ما اقدام به مذاکره می‌کنیم. اگر مسئولی بخواهد کاری جز این بکند، نظام پس از ۴۲ سال اولین خائن خود را پیدا می‌کند و این مردم هم با او مقابله خواهند کرد.

وی تاکید کرد: این مردم مقلد رهبری اند. نظام رهبر و ولی امر دارد و ایشان تکلیف تعیین می‌کنند. بنابراین ما باید هشیار و بیدار باشیم و گول نخوریم. دشمن در تمام زورآزمایی‌ها شکست خورده است، اما هنوز به شیطنت و تزویر خود امیدوار است و فکر می‌کند می‌تواند به این وسیله برای ما مشکل ایجاد کند. بیداری و بصیرت آسمانی و الهی رهبری که الهام گرفته از توجهات خاصه بقیه‌الله است، به همراه بیداری مردم، دشمن را در تمامی فتنه‌هایش شکست خواهد داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۵۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
58
0
واقعها هر کسی دم از مذاکره با آمریکا بزند خائن به دین و قرآن و کشور و ملت است و مطمئن باشید از عقل بی بهره است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
اقاي علم الهدي پير نميشن
لپ ها قرمز
دستهاي مبارك نرم و لطيف.
.
یک ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
بله شما ک فلج نشدید نونتون تو روغنه چه کم کسری دارید همه چی براتون مهیا بی دغدغه وراحت می‌خورید وزندگی میکنید معلومه خبراز مردم بیچاره و ضعیف ندارید
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
1
52
راست می گوید مگر می شود با دشمن فرضی مذاکره کرد فقط باید با آن مردم را خفه کرد و مشکلات را به دشمن فرضی ریط دارد.
پاسخ ها
یا امام رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
بله ایشون درست میگوید برای ایشان تحریمها فلج کننده نیست
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
44
فقط حرف شما شد یک کلام آمریکا آمریکا . ای شیخ شما باید کار شما باید فقط یاد دادن اخلاق و انسانیت به مردم باشد . انگار چیز دیگری به غیر از آمریکا گفتن بلد نیستید . یعنی چین و روسیه بسیار شریف هستند و هیچ ظلمی در آنجا اتفاق نمی افتد و مسلمانها در آنجا هیچ آزاری نمی بینند . بس کنیددیگر .خوب به نوایی رسیدید شما و فرزندان شما و نوه های شما ....
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
1
43
وقتی با مردم و بین مردم نباشی خوب معلومه تصوری از فلج کنندگی نداری...منم وقتی دور و برم آدمایی باشن که با صلوات و سلام و با بهترین ماشین ها ببرن و بیارن و تامینم کنن می گم مملکت گل و بلبله....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
1
47
كسي كه دنبال نوكري چين و روسيه باشد چي، خائن نيست؟
پاسخ ها
یوژان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
100درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
41
جناب علم الهدی برای شما فلج کننده نبودبرا ملتی که نون سر سفرش نیست سفرش روز به روز کوچکتر شدفلج کننده بودوهست چرا همیشه این مردم تاوان بدن...
حمید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
38
خدایا پناه بر تو این حاجی با کدام امار و ارقام از تحریم ها حرف می زنه؟ آقا مردم گوچه و بازار , کار گران , کار مندان می دونند تحریم چه کرده بازندگیشون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
1
30
فکر کنم هرکه جلوی مذاکره با آمریکا رو بگیره خائنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
23
کلا تحریم برای سرمایه داران خوبه چون از سهم فقرا کم میشه و به سهم ثروتمندان اضافه میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
28
تازشم اخبار 20:30 گفت امریکا به زودی تجزیه میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
19
مسئولینی که منتخب مردم هستند و خواهان مذاکره هستنددر واقع دارند از طرف نود درصد مردم ایران صحبت می کنند.با این حساب میشود گفت اکثریت مردم ایران خائن هستند؟!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
32
مگرایشان نماینده مردم است که تعیین تکلیف میکند
ای اومتخصص درروابط بین الملل است که اینگونه بی محابا درخصوص مذاکره صحبت میکندایا اومیداندکه شبهادختران چارده ساله برای یک لقمه نان درخیابان ها شیشه ماشین پاک میکنندوچشم های ناپاک به دنبال انان است ایا روش امام علی این گونه بود!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
27
آقای علم الهدی خود را سابقه دار در انقلاب می‌داند. لطفا بفرمایید چند ساعت زندان و حتی تبعید داشته اید و چند ساعت در جبهه حضور یافته اید. البته قرارگاههای پشت جبهه و بنه های محل پذیرایی را نمی‌گویم. سنگرهای خط مقدم که در آن سربازان و بسیجیان شهید می‌شدند نه ستادهای فرماندهی و تدارکات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
20
بفرمایید آمریکا قبل از این تحریم چه بازاری در ایران داشت؟ اگر میگفتید بازار اسرائیل در قالب شرکت‌های چینی باز راه به جایی داشت که این بازار به برکت وجود کاسبان تحریم، محکم و برقرار بود و درصد سود آن نیز افزایش یافت.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
21
تحریم ها فلج کننده نبود ؟
همچون کبک سر در برف تا کی
افسوس .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
20
برای حضرتعالی فلج کننده نبود، چون برای شما نبود... از مردم کوچه خیابان بپرس (البته اگر کوچه خیابان تشریف میبرید)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
15
حاج آقا، خیلی ها در این انقلاب سابقه دارن ، ولی خوش سابقه بودن افتخاره که شما ندارید!!!!
ضمنا اگه امکان داره سوابق قبل از انقلاب تون رو بفرمائید چی بوده؟؟
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
23
سلام جناب علم الهدی اصلا فلج کننده نبود چون اصلا روی قشر مثل شما مدیران تاثیر نداشت.ما هم که بجز شب انتخابات دیگه ارزشی نداریم.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
22
بنظر من تحريم ها برای مردم عادی اتفاقا فلج کننده بود برای جنابعالی مشخصه اثری نداشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
4
1
رسالت خبرنگاری و شرافت حرفه ای سایت آفتاب یعنی اینکه در برابر ...این فرد، سکوت و همه نظرات را کلا غیر قابل پخش و حذف نمایید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
1
12
نزدیک انتخابات شد و دوباره تخریب ها علیه برخی ؛ دیگه گول نمی خورم و به افسادطلبان رای نمیدم ... لعنت بر جناح چپ و راست فقط تفکر و سابقه و روحیه خدمتگذاری مهم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
13
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
23
... چه می فهمید گرانی و تحریم چیه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
7
این فر مگر چکاره مملکت... که نظرات را بازنشر نمیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
10
غروب جمعه به حد کافی دلگیر و ...دیگه جایی واسه ... ایشون نمی‌مونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
24
شکمهای شما از لقمه های حرام در خون ملت زده پر شده و گردنتان کلفت شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
12
البته برای شما فلج کننده که نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
15
0
درود بر علم الهدی که راست میگوید، دشمن سه بار چین را فتح کرد ، دشمنان از دیوار چین نتوانستند وارد شوند ،بلکه از دروازه چین ، وبا کمک خائنان ،و وطن فروشان توانستند چین را فتح کنند ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
تو Rohamنيستي؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
13
0
واقعا حرفهاش درست و دقیق است چرا بعضی ها ناراحت می شوند مگر مردم از ایشان نترساندن تا روحانی رای بیاورد حال از ایشان شکایت می کنند وافعا حافظه ها دچار مشکل شده!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
18
.. آقای علم الهدی باور کنید مخالفان مذاکره.. دشمن مردم ایران و اسلام و خائن هستند..
غلام رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
0
13
اولویت مسئولیت تدبیر برای فساد زیر زمینی مشهد .

شخصی که توان ذهنی خواندن اخبار بین الملل را به زبان
اصلی ندارد . در دام مترجم ها شنونده و خوانندهاش را
گمراه می کند .
ناشناس
|
France
|
۰۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
8
برخی ها تحریم ها را نعمت خدا می دانند. چه نعمتی ؟

داروهای خاص پیدا نمیشه . چه نعمتی؟

گوشت فلان قدر . چه نعمتی ؟
قاسم
|
United States
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
0
سلام بر همگان .لطفاًالان وقت این حرفها سپری شده .ببینیم چه پیش می آید.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
2
ولی مردم فلج شدن دیگه ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
6
این آقا چقدر حرف می زند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
9
ایشان واکسن تزریق کرده ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
فايزر اصل
سما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
7
اجناس 20 برابر شده شما غذا نمی خورید نور می خورید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
7
برای شما که اصلا اثر نداره که هیج تازه ملک و املاکتون چند برابر شد.مردم عادی رو فلج کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
10
عامل تمام مشکلات همین قشر دلواپس هستن
اهل کت اباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
1
4
بیان اظهار نظر نمی تواند دال برخیانت باشد چطور شما همه حرفی میزنید دیگران نیز نظرشان را میگویند
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
2
راست میگن حاج آقا ، نمی بینین از وقتی آمریکا ایران رو تحریم کرده ، همه چی توی آمریکا دو تا سه برابر شده و صنعتش در رکود شدیدی رفته
ابلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
0
0
در مورد سیاست خارجی کشور هر کسی موضع شخصی خود را در تریبون عمومی اعلام نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
0
0
ما اگه یه روز نریم سر کار فرداش از گشنگی میمیریم
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
0
0
جناب علم الهدی شما ازسیاست چه میدانی برادر هر که را بهر کاری ساختن
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
0
0
هرروز تپل تر میشه دستاشو ببین چقدر نرم و صافه معلوم برای شما فلج کنده نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
0
0
توکه جلوبخاری توزمستون اب گرم توتابستان جلوکلر خوش میگذره بچه هات هم از موقیت خوب استفاده میکنن ماکارگرا بدبخت شدیم توکه غصه ی نداری ماپیرشدیم بااین همه خرافه بگداریدماهم یک حالی ازاین عمرکوتابکنیم،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
مثل اینکه به شما سخت نگذشته قربان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
متاسفم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین