کد خبر: ۶۹۵۳۴۰
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
«مارین لوپن» پس از مناظره تلویزیونی اخیر، بار دیگر نام خود را به عنوان رقیبت جدی «امانوئل مکرون» در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۲ فرانسه مطرح کرده‌است.
آفتاب‌‌نیوز :

«مارین لوپن» رهبر حزب راستگرای افراطی «جبهه ملی فرانسه» در یک برنامه تلویزیونی دیدگاههای تند خود را به ویژه در مورد مسلمانان بیان کرد.

به گزارش رسانه های اروپایی، لوپن در مناظره ای با «ژرار دارمانین» وزیر کشور فرانسه در شبکه تلویزیونی فرانس۲ این فرصت را یافت که انتقادهای تندی را علیه دولت مطرح کرده و این مناظره را به یک نمایش تلویزیونی بزرگ برای افراط گرایان راست اروپا تبدیل کند.

بر این اساس مارین لوپن عصر پنجشنبه با یکی از مهره های مهم دولت «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه ، مناظره کرد و در پایان دولت محافظه کار مکرون را به برخورد نرم و تردیدآمیز با اسلام گرایان متهم کرد. این در حالی است که نظرسنجی ها از افزایش محبوبیت جریان راست افراطی فرانسه، بیش از هر زمان دیگری حکایت دارد.

طبق جدیدترین نظرسنجی، لوپن در دور اول انتخابات سال ۲۰۲۲ می تواند رئیس جمهور فعلی مکرون را با ۲۷ درصد آرا پشت سر بگذارد و در مرحله حساس دوم ۴۸ درصد آرا را از آن خود کند، در حالی که مکرون می تواند ۵۲ درصد آرا را به دست آورد. اکنون به فاصله ۱۴ ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ، لوپن نام خود را به عنوان اصلی ترین رقیب مکرون مطرح کرده است.

مارین لوپن رهبر حزب دست راستی فرانسه که به خاطر مواضع ضدمسلمانان شناخته شده است، دو هفته پیش نیز پیشنهاد ممنوعیت حجاب زنان مسلمان در همه اماکن عمومی این کشور را مطرح کرده است.

وی در یک کنفرانس خبری درمورد پیشنهادش برای تصویب قانون جدیدی به منظور تحریم «ایدئولوژی های اسلامگرایانه» گفت: از نظر من روسری بخشی از لباس اسلامی است. لوپن تاکنون دو بار برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نامزد شده است که بار آخر در سال ۲۰۱۷ مقابل امانوئل مکرون شکست خورد.

در سال ۲۰۱۷ میزان مشارکت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ۷۴.۶ درصد بود که پایین ترین میزان از سال ۱۹۶۹ اعلام شد، زیرا بسیاری از رای دهندگان چپگرا از شرکت در انتخابات خودداری کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین