کد خبر: ۶۹۵۹۱۰
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به سالروز فرماندهان شهید مقاومت لبنان با تاکید بر ادامه راه شهدا گفت: از ویژ گی های مشترک شهدای مقاومت این است که اینها در جنبش و جهاد مقاومت ذوب بودند یعنی اینها تمام هم و غم و فکر و روح و عقل و وجودشان مقاومت بود و در مقاومت ذوب شده بودند.
آفتاب‌‌نیوز :

سید حسن نصرالله سه شنبه شب در سخنانی که از شبکه های خبری پخش شد با گرامیداشت سالروز فرماندهان شهید مقاومت لبنان در باره شهادت سید عباس موسوی، شیخ راغب حرب و عماد مغنیه گفت: اینها بهترین روز زندگی خود را در این راه فدا کردند در حالی که اینها به رغم همه سختی ها هرگز خسته و نا امید نشدند.

وی افزود حاج عماد و شیخ راغب حرب و سید عباس موسوی شرایط بسیار سختی داشتند.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد که وصیت نامه های این فرماندهان شهید برای ما امانت هایی است به ویژه وصیت نامه ای که از سید عباس موسوی به ما رسیده که بر محافظت از مقاومت تاکید دارد.

وی همچنین گفت که ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و جمهوری اسلامی پایدار مانده و در تمام زمینه ها پیشرفت کرده است و حتی به یک قدرت منطقه ای بزرگ تبدیل شده که روی آن حساب می شود.

حسن نصرالله در باره سالروز انقلاب ۱۴ فوریه مردم بحرین نیز اشار کرد و گفت: به ملت بحرین که برای دستیابی به آزادی فداکاری های بسیاری کرده و در صدر آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم درود می فرستیم.

وی افزود: این ملت مظلوم برای مطالبه حقوق طبیعی خودشان انقلاب را با روشی مسالمت آمیز آغاز کردند و شهید و زخمی دادند و هزاران نفر در حال حاضر در زندان بسر می برند و هنوز هم از حرکت مسالمت آمیز دست بر نداشته اند.

نصرالله درباره اوضاع داخلی لبنان نیز گفت: هر گونه سخنی در باره قطعنامه بین اللملی تحت بند هفت منشور سازمان ملل متحد درباره دولت به معنای دعوت به جنگ است و بین المللی کردن موضوع با حاکمیت منافات دارد و شاید پوششی برای اشغال جدید باشد.

وی هر گونه اشکال بین المللی کردن موضوع را مردود دانست و گفت ما این موضوع را برای لبنان خطرناک می دانیم و احساس می کنیم که اندیشه بین المللی کردن این موضوع شوراندن برخی لبنانی ها علیه یکدیگر است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین