کد خبر: ۶۹۶۱۵۲
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان این که معدن منگنز روستای و نارچ در استان قم ریزش کرد، گفت: تا این لحظه سه نفر از کارگران زیر آوار محبوس شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد حسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص این حادثه اظهار کرد: در ساعت ۱۲:۰۳ دقیقه امروز گزارشی مبنی بر ریزش معدن منگنز در روستای ونارچ در استان قم به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان قم ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی ادامه داد: بلافاصله ستاد مدیریت بحران تشکیل شد و تیم ارزیاب از پایگاه امداد و نجات کهک به محل محل حادثه اعزام شدند.  پس از رسیدن تیم ارزیاب و انجام ارزیابی اولیه مشخص شد سه کارگر در زیر آوار که بر اثر ریزش معدن ایجاد شده بود، محبوس شدند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به این که تیم های واکنش سریع و سگ های زنده یاب به محل حادثه اعزام شدند، اضافه کرد: این عملیات همچنان ادامه دارد و امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر مشغول عملیات نجات هستند.

براساس گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، 27 بهمن در این محدوده مانور فرضی ریزش معدن برگزار شده بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم گفته بود: مانور فرضی ریزش معدن منگنز در روستای ونارچ با هدف ارتقاء عملکرد تیم واکنش سریع برگزار شد.

هادی سلیمی گفت: با توجه به موقعیت و حادثه‌خیز بودن استان و همچنین به دلیل وجود معدن مهم منگنز و نیروهای مشغول به کار در این معدن در بخش کهک، نیروهای امدادی هلال احمر استان از جمله تیم واکنش سریع می‌بایست در حالت آماده باشند تا بتوانند در حوادث احتمالی بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی افزود: به همین منظور مانور فرضی ریزش معدن منگنز در روستای ونارچ بخش کهک با هدف ارتقاء عملکرد و توان‌افزایی تیم‌ واکنش سریع برگزار شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به جزئیات مانور فرضی ریزش معدن منگنز بیان کرد: در پی تماس های مردمی با ۱۱۲ و اعلام ریزش معدن نیروهای امداد و نجات در قالب تیم واکنش سریع به محل حادثه اعزام و بعد از ارزیابی منطقه، گیرافتادگی و مصدومیت یک نفر اعلام شد.

سلیمی افزود: پس از تلاش های تیم واکنش سریع برای رهاسازی مصدوم به وسیله تجهیزات جستجو و نجات، مصدوم فرضی سریعاً به مرکز درمانی منتقل شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین