کد خبر: ۶۹۶۸۰۴
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
"برای ما و همکارانمان بیش از این صبوری میسر نیست"
وزیر بهداشت ضمن ابراز نارضایتی از برخی پروتکل شکنی ها و همچنین عدم برخورد با این افراد، گفت: ما داریم فریاد می‌زنیم که اپیدمی گرفتارمان می‌کند، چرا گوش نمی کنید؟. اینطور که نمی شود مملکت اداره کرد. چقدر باید فریاد بزنم و بگویم.
آفتاب‌‌نیوز :

سعید نمکی در نوزدهمین آیین پویش ره سلامت و بهره برداری از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در حال حاضر حدود ۱۳ ماه از گرفتاری همکارانم با کووید-۱۹ می‌گذرد. البته وقتی می‌گویم ۱۳ ماه، این برای افراد کج خیال و بدفهم رفرنس نشود که این‌ها آخرین روزهای بهمن ماه اولین مواردشان را اعلام کردند، اما خودشان می‌گویند ما ۱۳ ماه است که گرفتاریم. اولا به کسانیکه ادعا می‌کنند وزارت بهداشت قبل از پایان بهمن مواردی از کووید-۱۹ داشت، اما اعلام نکرد، اگر یک مورد توانستند ادعایشان را ثابت کنند، به آنها جایزه می‌دهم. من ۲۳۰۰ تا ۲۴۰۰ نمونه ای که از دی ماه و آذر ماه سال قبل از آنفلوآنزا نگه داشته بودیم، گفتم همه را یکبار دیگر تست کنید. زیرا می‌دانستم که برخی آمریکایی‌ها و به خصوص اسراییلی‌ها به دنبال این بودند که بگویند کانون کرونا ایران بود و عده ای هم اینجا پای بیرقش سینه زدند. من این را می‌دانستم. بر همین اساس این نمونه‌ها را مجددا تست کردیم و به جز سه نمونه در سراسر کشور، که از ۲۳ بهمن به بعد بود، هیچ موردی از کووید در نمونه‌هایی که برای آنفلوآنزا گرفتیم، دیده نشد.

وی افزود: نمی‌دانم برخی چطور با کمال بی‌انصافی برای سوار شدن بر یک موج سیاسی تبلیغاتی به راحتی یافته‌ها و گفته‌های مملکت‌شان را زیر سوال می‌برند. اگر کسی توانست یک مورد از کرونا را قبل از این تاریخ اثبات کند، نه تنها به او جایزه می‌دهیم، بلکه هزار بار از او عذرخواهی می کنیم. در عین حال برای دفاع از حیثت عزیزانی که طی این این مدت خودشان را به آب و آتش زدند، هیچ یاوه‌گویی که بخواهد سلامت این‌ مجموعه را زیر سوال ببرد، رها نخواهم کرد و به هیچ وجه اجازه نخواهم داد.

دوران عوام فریبی خاتمه یافت

با کج سلیقگی ساختار مدیریت کرونا را زیر سوال می برند

وزیر بهداشت افزود: وقتی آقای المنظری به ایران می‌آید و اعلام می‌کند که مدیریت ایران یکی از ناب‌ترین، شایسته ترین و مدرن‌ترین شیوه‌های مدیریتی بود که می تواند برای جهان الگو باشد، یک آدم در داخل با کمال کج‌سلیقگی چگونه صحت این ساختار را در ذهن مردم زیر سوال میبرد؛ آن هم برای درماندگی در شرایط سیاسی و کسب برخی سلایق در حوزه سیاسی. این را بدانید که من اگر مُردم، مُردم، با دم مسیحا هم زنده نمی‌شوم. مردم این سرزمین فقط به کسی بها می‌دهند که با آنها صادق باشد. دیگر به سیاسی کاری بها نمی دهند. تمام شد. دوران عوام فریبی خاتمه یافت. آن ور دنیا کسی عطسه کند، این ور دنیا به او می گویند که عافیت باشد. دوران عوام‌فریبی با این شبکه‌های اجتماعی تمام شد. مگر می توان مردم را با برخی شعارهای تند فریب داد؟.

با دستهای بسته در اقیانوس شنا کردیم

نمکی ادامه داد: ۱۳ ماه را از این نظر گفتم که به محض اینکه در ووهان گزارش ویروس را شنیدیم همه‌مان آماده شدیم و بلافاصله مرزها را بستیم و در تمام مبادی نفر برای کنترل گذاشتیم. شروع به طراحی کیت کردیم. وقتی ۵۷ نفر از دانشجویان ووهان را آوردیم، با چه کیتی تست کردیم؟. با کیتی که در پاستور طراحی شده بود. کسی به ما کیت نداد. وقتی قم شدید گرفتار شد و بعد گیلان، تازه یکی از همکارانمان دستی مقداری کیت برایمان آورد. ما ونتیلاتور و ماسک و گان را خودمان طراحی کردیم و تنها در این اقیانوس با دست‌های بسته شنا کردیم. در اوج نامردی تحریم.

هیچ بیماری پشت در بیمارستان سرگردان نشد

۲ مورد جدید ویروس جهش یافته در بیرجند

وی افزود: ما از اولین روزهای دی حواسمان جمع این ماجرا بود و به همین دلیل هم بود که وقتی ویروس آمد، هیچ دانشگاهی دست و پایش را گم نکرد و هیچ بیماری پشت در بیماستان سرگردان نشد. این افتخار ایران بود. در عین حال حالا مرحله جدیدی شروع شد، من از مدت‌ها قبل در ویدیوکنفرانس و نامه اعلام می کنم که خودتان را برای یکی از سخت ترین یورش های ویروس جهش یافته آماده کنید. امروز دیگر ویروس موتاسیون یافته منحصر به یک نقطه نیست، بلکه همه جا می شود آن را یافت. دیشب ۱۲ شب دو کیس جدید از بیرجند گزارش گرفتم. خیلی جاها دارند مرتب گزارش می دهند. همکاران من کاملا آماده اند. مردم شریف باید بدانند که این ویروس علی رغم حرف انگلیسیها، هم قدرت سرایت و هم قدرت مرگ‌زایی چند برابری دارد و هم جوانترها را بیشتر گرفتار می کند. سه روز قبل در خوزستان کودک ۱ و ۹ ساله بر اثر کووید-۱۹ فوت کرد.

عصبانیت وزیر بهداشت از پروتکل شکن ها و عدم برخورد با آنها

وی با بیان اینکه به روح همه شهدای سلامت درود می فرستم، گفت: به شدت گله مندم از کسانی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند و به شدت گله مندترم از کسانی که با پروتکل شکن ها برخورد نمی کنند. وزارت بهداشت که ابزار ندارد. ابزار ما جان است که فدا شده و بیش از این چیزی نداریم. ما از برخی اتفاقات کشور، اطلاع نداریم. دیشب در ایلام خانم جوانی اینتوبه شد و حامله بود که با سزارین کودکش به دنیا آمد. من نمی دانم که این کودک هرگز مادر دید یا خیر یا چشم این مادر بر سیمای فرزندی که ماه ها در شکمش حس کرده باز خواهد شد یا نه؟، اما چه کسی عامل مرگ این بانوی ایلامی است.

مجوزی برای تردد به سمت عتبات ندادیم

همکارانم تا کجا باید تاوان ندانم کاری برخی ها را بدهند

وزیر بهداشت افزود: ما کی برای تردد از مرزها به سمت عتبات و برگشتش مجوز و اجازه دادیم؟. چه کسی از من نامه دارد در این زمینه. کدام یک از همکارانم با برخی از این ترددها موافقت کردند؟. اتوبوسی می آید و آن را در مرز تست می کنیم که فرد مثبت از آن بیرون می آید. این فرد مثبت پیاده می شود و اتوبوس تا فلان شهرستان می رود. ردیابی می کنیم و تازه موارد مثبت در آنجا پیدا می شوند. تا کجا باید همکاران من تاوان ندانم کاری برخی را بدهند. ما چه گناهی کردیم که در ۱۳ ماه مدام باید موج ایجاد شود، موج را بشکنیم و شهید دهیم!.

ناب ترین بچه های نظام سلامت را از دست دادم

فریاد می زنیم که اپیدمی گرفتارمان می کند، چرا گوش نمی کنید؟

نمکی گفت: خدا شاهد است که داغ این شهدای سلامت دارد مرا نابود می کند. ناب‌ترین بچه‌های نظام سلامت را از دست دادم. داغی برای هیچ فرماندهی بالاتر از این نیست که افسران ارشد و سربازانش را از دست بدهد آن هم به دلیل ندانم کاری و سهل انگاری دیگران. من وزیر خبر ندارم چه کسی می آید و بیرون می رود. فقط شدم ته رودخانه، زخمی و جنازه جمع کن. بجای وزیر بهداشت بگذارید مدیرکل مرده شور خانه. این درد بزرگی است. ویروس، ویروس مهاجمی است. فکر نکنید، انگلیس یکی از ساختارهای ضعیف سلامت جهان را دارد. انگلیس یکی از نظام های سلامت مقتدر جهان را دارد. آلمان کشور کمی نیست در مقابل مسایل بهداشتی درمانی، اما به زانو درآمد. نه گستردگی اقلیم ما را دارند و نه کم بضاغتی اقتصادی ما را دارند. ما داریم فریاد می‌زنیم که اپیدمی گرفتارمان می‌کند، چرا گوش نمی کنید؟. اینطور که نمی شود مملکت اداره کرد. چقدر باید فریاد بزنم و بگویم. چقدر باید خجالت بکشم از پزشک و پرستار و علوم آزمایشگاهی و بقیه.

بزرگان نظام رعایت می کنند اما عده ای اصلا حواسشان نیست

برای ما و همکارانمان بیش از این صبوری میسر نیست

ما برای موج شکنی خلق نشدیم و دیگران برای موج آفرینی

وزیر بهداشت تاکید کرد: نمی شود که من ناگهان باخبر شوم که بدون اطلاع ما یک گروه آمد و گروهی رفت. آن هم در کشوری که رهبر انقلاب وقتی می خواهد نشست مجازی بگذارد، می گوید باید از وزارت بهداشت اجازه بگیریم. رییس جمهور می خواهد برود مرقد امام (ره) می گوید از وزارت بهداشت بپرسید به چه صورت باشد. این نمی شود که بقیه رعایت نکنند. بزرگان نظام رعایت می کنند، اما عده‌ای اصلا حواس‌شان به این چیزها نیست. وقتی هم اپیدمی آمد و کشتار کرد، می‌گویند در فلان جا غلظت اکسیژن کم بود. طبق گزارشات واصله در فلان جا بیمار را دیر رسیدگی کردند و همه این سوالات شروع می شود، اما یک نفر نمی‌گوید که در پیک قبلی خوزستان که پروتکل‌شکنی ما را گرفتار کرد، چه کسی این را جمع کرد، چه کسی شب تا صبح نخوابید، چگونه اکسیژن رسید، چرا یک نفر نیامد در خیابان فریاد بزند که ما امکانات نداریم. چه کسانی این آتش را خاموش کردند. اما اگر خدایی نکرده ۵ دقیقه دارویی دیر شود، هزار قلم و هزار شبکه اجتماعی راه می اندازند. اینطور نمی توان مملکت اداره کرد. من مکتوب هم نوشتم. دیگر برای ما و همکارانمان بیش از این صبوری میسر نیست. ما برای موج شکنی خلق نشدیم و دیگران برای موج آفرینی. این را همه باید بدانند. محکم هم باید بدانند.

واکسیناسیون ۱۰۰هزار نفر دیگر از کادر درمان از فردا

تولید واکسن ملی به خوبی پیش می رود

وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در کشور، گفت: با لطف خداوند از فردا واکسیناسیون برای ۱۰۰ هزار نفر دیگر از کادر درمان آغاز می‌شود. ۲۵۰ هزار دوز دیگر تا آخر این هفته می‌رسد. امیدوارم تا پایان اسفند ماه بتوانیم گروه هدف آسیب پذیرمان را واکسن بزنیم. در کنار این تلخکامی ها این مژده را هم بدهم که تولید واکسن ملی هم به خوبی پیش می رود و اگر به همین روال پیش رود، در اردیبهشت ماه آینده این خبر خوش را برای مردم خواهیم داشت که به عنوان یکی از تولیدکنندگان مهم واکسن منطقه مطرح هستیم. هم می توانیم مردم خودمان را واکسینه کنیم و هم برای صادرات اقدام کنیم. راهی که می‌رویم این است که مرتب تولید واکسن مان را با جهش ها بسنجیم و اگر با هر جهشی واکسن‌های ما قدرت حمایتی را تضعیف شده داشتند، در جهت تقویت‌شان اقدام کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
6
آقای وزیر بهداشت سخن شما با همه است یا با بعضیا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
7
مردم پی به باطن ذات شما برده اند ، جوش نزن
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
5
چرا واکسن را سیاسی کردید چرا در تمام دنیا دارند بسرعت واکسینه میشوند الان شما وعده اردیبهشت میدهید جناب وزیر ولله گناه کاری استعفا نمیدهی من
یکی از عزیزانم را ازدست دادم درصورتی که میشد با واکسن این اتفاق نیفتد
وهمینطور دیگر ملت مظلوم که هر روز قربانی میشوند ،،!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
8
دیگه وقت این عوامفریبیا نیست. به فکر واکسن مردم باشید
Yoosef
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
1
6
بجز غر زدن به جون ملت کار دیگه ای بلد نیستی؟وظیفه تون درست انجام بدین و اینقدر زاری و شیون و تهدید نکنید.دستاوردتونم که حدود ۶۰ هزار نفر تلفاته آقای وزیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
5
با سلام به جای حرص خوردن واکسیناسیون را سریع شروع کنید واکسیناسیون دست شما است
اسدال..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
1
7
همه میدانند ,مرده برای یک قشر نعمت است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
4
آقای نمکی . در کشوری که حداقل 5 دولت قدرت اصلی را در دست دارن و دولت اصلی هیچ اختیاری ندارد.هیچ کاری نمیشود کرد. دولت کیهانیان 30درصد قدرت. و....
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
1
3
ممکنه هر مسئولی، حتی روحانی بتونه دوباره عوامفریبی کنه - اما نمکی انگیزه و هنرنمایی زیادی داشته - اما کسی قبولش نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
2
خدایا گناه من چی بود که در کشور ایران بدنیا امدم حتی واکسن را سیاسی کردند مبادا از غرورشان کم شود و جلوی ابرقدرت دنیا کم بیارن
ناشناس
|
-
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
3
جای این داستانها واکسن بیارین.الان همه مشکوکن که مسولین واکسن زدن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
1
4
شلوغش نکن مردک. الان تمام کشورها وارد فاز واکسیناسیون مردمی شدن ولی شما که باید پشت مردم می بودید شدید غلام حلقه بگوش. خون تک تک این مردمی که از الان از بین می رن به گردن شماست پس فرار نکن.
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
2
من از صحبتهای ایشان نفهمیدم از نظر آقای وزیر الان کی مقصر هست ؟
مردم‌ ؟
مردمی که پول خرید یک عدد ماسک را ندارند
مردمی که مظلومترین مردم جهان هستند و راه ورود واکسن معتبر را که ۹۹ درصد پیشگیری میکند و کارایی آن در دنیا ثابت شده بر روی ما بسته اید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
اینهمه شما و همکاران داد و فغان مردم را از خدمات و هزینه های پزشکی گوش نمیدهید ، حالا شاید اندکی نوبت مردم باشد
علی
|
Romania
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
0
1
کار وزیر اجرایی و عمل به وظیفه هست نه توصیه و تهدید. وظیفه وزارت بهداشت تامین واکسن برای پیشگیری از ویروس هست . این ننه من غریبم ها به درد خودت میخوره تو نبودی مگه میگفتی به زودی میترکونیم و در دنیای علم و واکسن انقلاب میکنیم ؟ کو پس ؟ کجا رفت ؟ چی شد ؟ فکر کرده بودی تجمع انتخاباتی هست که هر چی دلت بخواد بگی و بری ؟ ! زمین علم باتلاقیه برای رانت خوارها و سوء استفاده کنندگان و ریاکاران.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
0
1
عصبانیت لازم نیست یه سر به محل شهریه دانشگاه ازاد ارومیه بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
0
2
ریاست مرده شورخونه واقعا حیف است برای وزیر بی عرضه ایی مثل شما ، بجای فشاروارد کردن روی مردم وداد زدن که یعنی بله من دلسوزم !!! فکرواکسن درست وحسابی باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
0
1
اگر واکسن معتبر وارد می کردین دیگه نیاز به این حرفا نبود. ما پرسنل بهداشت و درمان تو این 13 ماه زندگی نکردیم، هر روز برنامه های جدید و هر روز فشار بشتر، در حالیکه پرسنل وزارت از دور کاری بهره مند بودند. جناب انقدر به مردم خرده نگیر، چون مدیریت برنامه های خودتون رو در این مدت از نزدیک دیدیم و لمس کردیم. توی اوج کرونا دستور اجرای طرحی رو دادین که پرسشگر باید به منزل مردم مراجعه می کرد و حدود یک ساعت برای تکمیل هر پرسشنامه وقت میگذاشت، این در حالی بود که به ملت می گفتین دورهمی نداشته باشین. از خانواده شهدای مدافع سلامت هم که نگم بهتره، فقط به گفتن این موضوع بسنده کنم که فقط از عکسشون تو بنرهاتون استفاده کردین و دیگر هیچ.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین