کد خبر: ۶۹۶۹۶۸
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
در پی مصاحبه وزیر بهداشت در خصوص پروتکل شکنان و استفاده از عبارات غیر منصفانه در خصوص پرسنل خدوم آرامستان ها، اتحادیه آرامستان های کشور بیانیه ای صادر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بیش از یکسال از شیوع ویروس منحوس کرونا در دنیا و بخصوص کشورعزیزمان میگذرد و در این مدت همه تلاشگران عرصه درمان با پیشگامی جنابعالی بیشترین تلاش خود را معطوف نجات جان مردم نموده اید و زحمات فوق العاده را در این مدت متحمل شدید که چه بسا با هیچ چیز قابل جبران نباشد و در این راه عده ای از همکاران شما جان خود را فدای سلامت هموطنانمان نمودند که ان شاالله عند ربهم یرزقون خواهند بود.

اما در عین تعظیم و خضوع در برابر این حرکت بزرگ کادر درمان، نباید از زحمات مضاعفی که امسال بیش از همیشه بر دوش پرسنل آرامستان ها تحمیل شد غافل شویم.

جهادگران خاموشی که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و هیچگاه در کانون رسیدگی نبودند و در این بحران کرونا نیز خدمات آنها غالبا نادیده گرفته شده در حالی که از مدیران ارشد کشوری حداقل انتظار همراهی و همدلی با این افراد می رود، لیکن اگر اقدامی برای دلجویی از این قشر زحمتکش صورت نمی گیرد استفاده از عباراتی غیر منصفانه و خارج شآن در قبال خدمات تطهیرکنندگان و غسالان آرامستان ها و نیروهای جهادی این راه نهایت کم لطفی است.

همانگونه که مستحضرید عمل شرعی تغسیل اموات یک واجب کفایی است و عملشان از این جهت مانند رزمندگان دلاور جبهه ها است و این قشر شریف با تقبل انجام اینکارو لطمات زیاد روحی و جسمی که در طول سالیان بر آنها تحمیل شده باری عظیم از دوش جامعه برداشته اند واستفاده از کلمات غیر منصفانه وسبک باعث رنجش و دل شکستگی بیشتر برای آنان خواهد شد.
امید است هرچه سریعتر با دلجویی از این قشر زحمتکش موجب بر طرف شدن آزردگی خاطر این بخش از جامعه تلاشگر آرامستان ها شوید.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین