کد خبر: ۶۹۷۰۴۱
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
دیوان عالی آمریکا درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین برای ممانعت از انتشار مدارک و اسناد مالیاتی او را رد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش سی ان ان؛ دیوان عالی ایالات متحده که بالاترین مرجع قضایی فدرال این کشور به شمار می رود، با این حکم به رغم ممنوعیت انتشار همگانی این اسناد و مدارک، آسیب بزرگی به ترامپ وارد کرد که به شدت برای جلوگیری از دسترسی دادستان ها به آنها، تلاش می کرد.

این حکم به این معناست که از این پس ترامپ نخواهد توانست با تلاش رای محرمانه و پنهان نگهداشتن این اوراق، مانع از تحقیق هیئت منصفه فدرال درباره پرداخت مبالغ غیرقانونی مانند حق السکوت و رشوه و دیگر مسائل، دیگر شود. دفتر دادستانی حوزه نیویورک پیش بینی کرد که تا چند روز دیگر به این اسناد دسترسی یابد.

حکم روز دوشنبه دیوان عالی، بدون اظهارنظر یا ابراز مخالفت صادر شده است.

احضاریه دادستانی نیویورک که شامل اسناد و مدارک مالی مربوط به مالیات های پرداخت از ژانویه ۲۰۱۱ تا اوت ۲۰۱۹ می باشد، با به کارگیری مایکل کوهن وکیل پیشین ترامپ توسط سازمان ترامپ و پرداخت رشوه و حق السکوت به ۲ زن که مدعی داشتن روابط نامشروع با ترامپ بوده اند، ارتباط دارد.

با وجود احتمال ادامه مبارزه وکلای شخصی ترامپ برای درخواست تجدیدنظر در این حکم، این واقعیت که این اسناد توسط شرکت حسابداری مازارس وابسته به او انتشار خواهد یافت، به صورت موثری این اختلاف و منازعه را پایان می دهد.

ترامپ در بیانیه ای ادامه تحقیقات دادستان نیویورک را تداوم بزرگ ترین توهم سیاسی در تاریخ آمریکا دانست.

دوره ریاست جمهوری پرجنجال و حاشیه ترامپ با بازنده شدن او در انتخابات سوم نوامبر ۱۳ (آبان ماه)، در ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) به پایان رسید و کاخ سفید را به جو بایدن رقیب دمکرات خود واگذار کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین