کد خبر: ۶۹۷۲۲۵
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
معاون وزیر نفت، اعداد و ارقام منتشرشده به‌عنوان میانگین حقوق کارکنان رسمی صنعت نفت در فضای مجازی را تکذیب کرد و در واکنش به لحن اهانت‌آمیز گوینده رسانه ملی، گفت: باید از رسانه ملی تشکر کرد که تا این اندازه تلاش‌های کارکنان صنعت نفت را در اوج تحریم‌ها و شیوع کرونا قدر نهاده است.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش وزارت نفت، «فرزین مینو» در واکنش به انتشار اعدادی نجومی به‌عنوان میانگین حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت در فضای مجازی و صحبت‌های صبح امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) گوینده یکی از شبکه‌های رادیویی که با سخره گرفتن حقوق کارکنان وزارت نفت و اهانت مستقیم به وزیر نفت همراه بود، گفت: کارکنان عملیاتی صنعت نفت در سخت‌ترین شرایط کاری از نظر آب و هوا، دوری از خانواده و زندگی اقماری، حمل‌ونقل پرریسک و... بی‌وقفه مشغول فعالیت هستند، به‌طوری که حتی در تمام مدت شیوع کرونا در کشور، لحظه‌ای جریان تولید و توزیع نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی متوقف نشده است؛ آن‌گاه یک گوینده در رسانه ملی چطور به خود اجازه می‌دهد کارکنان زحمتکش صنعت نفت را به سخره بگیرد و حقوق و دستمزد این کارکنان را آن هم بر پایه اطلاعات کاملاً غلطی که در فضای مجازی منتشر شده است، دستاویزی برای شوخی و تمسخر قرار دهد؟

وی با بیان اینکه تعصب و تلاش کارکنان صنعت نفت برای درآمدزایی، افزایش امنیت اقتصادی و ارتقای قدرت کشور در چانه‌زنی‌های بین‌المللی به‌ویژه در سال‌های اخیر که کشور با سخت‌ترین شرایط تحریمی روبه‌رو بوده است، بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: کارکنان نفت تلاش می‌کنند سازمان‌هایی امثال صداوسیما بتوانند با اتکا به درآمدهایی که صنعت نفت ایجاد می‌کند، تولید محتوا کنند و به حیات خود ادامه دهند و «الحق و الانصاف که رسانه ملی به خوبی این زحمات را ارج نهاده است.»

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت به سازوکارهای ابداعی و ضدانگیزشی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای کاهش حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت نیز اشاره کرد و گفت: زمانی که برخی نمایندگان مجلس، با بی‌تفاوتی و ساده‌انگاری از کنار زحمات کارکنان صنعت نفت عبور می‌کنند و بدون توجه به انواع نامه‌نگاری‌ها و درخواست‌های کتبی و شفاهی ما و بدون در نظر گرفتن حساسیت‌ها و سختی‌های کار کارکنان صنعت نفت، در برابر حقوق و دستمزد نفتی‌ها موضع‌گیری می‌کنند، از رسانه ملی چه انتظاری می‌توان داشت؟

مینو عنوان کرد: وقتی می‌بینیم نمایندگان مجلس در سودای افزایش حقوق و دستمزد و اختصاص انواع تسهیلات و معافیت‌ها به اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها هستند و این روند را در کنار موضع‌گیری‌شان علیه حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت قرار می‌دهیم، برایمان گاهی پرسیده می‌شود که چه سازوکاری بر روند تصمیم‌گیری‌ها حاکم است؟

وی در ادامه با اشاره به اهانت مستقیم گوینده رسانه ملی به شخص وزیر نفت، ادامه داد: «بیژن نامدار زنگنه» نه‌تنها به‌عنوان وزیر نفت، بلکه به‌عنوان چهره سیاسی شاخص جمهوری اسلامی ایران که حدود ۳۰ سال وزارت را در سوابق خود دارد و نماد پاکدستی و سلامت، برند مدیریت تخصصی نفت و گاز در مجامع بین‌المللی انرژی از جمله اوپک و اعتبار مدیریتی در کشور است، از سوی یک گوینده رادیو مورد اهانت قرار گرفته است.

به گفته معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، نهادینه شدن رفتارهای اهانت‌آمیز در کشور به نفع هیچ‌کس نیست و بی‌شک مراتب تأسف زمانی بیشتر می‌شود که وزیری که نامش با پاکدستی و سلامت و اعتبار گره خورده است، مورد اهانت قرار می‌گیرد.

وی با یادآوری اینکه برخی گاهی فراموش می‌کنند که انتقاد با استهزا و به سخره گرفتن تفاوت دارد، افزود: در کمال تعجب و تأسف، نه تنها شاهد انتقاد نبوده‌ایم، بلکه اهانت صورت گرفته نیز نه بر مبنای عملکرد، بلکه با دستاویز کردن نام خانوادگی شخص وزیر نفت صورت گرفته است.

مینو با بیان اینکه وزارت نفت انتشار اکاذیب درباره حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت و اهانت رسانه ملی به کارکنان این صنعت و عضو هیئت دولت منتخب مردم را به‌شدت محکوم می‌کند، خواستار رسیدگی نهادهای نظارتی به این دست از موضع‌گیری‌ها شد و گفت: برخوردهایی از این دست از جانب صداوسیما که عنوان رسانه ملی را یدک می‌کشد، کاملاً با منافع ملی مغایرت دارد و بسیار دور از ادب، انصاف و البته تأسف‌آور است.

همچنین اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در پی انتشار برخی اخبار نادرست مبنی بر «دریافت حقوق‌های وحشتناک و نجومی» از سوی کارکنان صنعت نفت با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تکذیب آمار و اطلاعات و اعداد غیرواقعی منتشره در مورد حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت، تصریح کرد: نهایت بی‌انصافی است اگر عده‌ای ناآگاهانه با توسل به تفاوت حقوقی کارکنان صنعت نفت و دیگر اقشار به دوگانه‌سازی در صنعت نفت اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده است: حقوق و دستمزدها در کشور بر اساس رویه‌های قانونی و از سوی دستگاه‌های مسئول تعیین می‌شود و هیچ دستگاه اجرایی در کشور قادر نیست راسا حقوق و دستمزد برای کارکنانش تعیین کند، با این وصف، وضع حقوقی کارکنان نفت که هم قانونی است و هم مطابق رویه کلی حقوقی کشور، در بسیاری موارد و با توجه به وضع ویژه مناطق عملیاتی، سختی و خطرهای ناشی از فعالیت در مناطق بد آب و هوای عملیاتی و سکوها، ریسک بالای سلامتی و خطرهای جانی مرتبط و سطح مسئولیت‌ها، تناسب ندارد و حتی با اعمال ضرایب مربوطه، جبران‌کننده زحمات خالصانه آنها نیست. با این وصف حقوق بیشتر کارکنان صنعت نفت هیچ قرابتی با اعداد موهوم و خیالی اعلام شده ازسوی برخی افراد و رسانه‌های مغرض ندارد.

روابط عمومی وزارت نفت خاطر نشان کرده است: «تصور نادرست و خطای محاسباتی برخی صاحبان تریبون و رسانه‌هایی که خود بدون هیچ حساب و کتابی از منابع مالی سرشار نهادهای خاص ارتزاق می کنند سبب شده است تا با تفسیر ناشیانه مستندات لوایح بودجه سالانه، محل صرف بودجه شرکت ملی نفت و دلایل اختصاص آن و بدون آگاهی از اجرای عملیات وسیع صنعت نفت برای «حفظ قدرت نفتی» جمهوری اسلامی ایران که در خط مقدم جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد، با دستاویز قرار دادن برخی ارقام و اعداد و ذهنیات نادرست به تضعیف روحیه سربازان اقتصادی کشور و تشویش افکار عمومی بپردازند.»

وزارت نفت اعلام کرده است که بودجه شرکت نفت و نیز دیگر دستگاه‌های دولتی از سوی مجلس شورای اسلامی تعیین و از سوی دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی نیز چگونگی صرف بودجه‌ها و تطابق آن با قوانین کشور بررسی و بازرسی می‌شود و خود دستگاه‌ها دخل و تصرفی در تعیین آن ندارند.

به گزارش وزارت نفت، مجری برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران در روز چهارشنبه (ششم اسفندماه) در نهایت بی‌ادبی و گستاخی نسبت به وزیر نفت و کارکنان صنعت نفت با بیانی تمسخر آمیز، سبب انحراف افکار عمومی شده و تلاش کرده بدون هیچ مدرکی ذهنیت مرفه بودن کارکنان صنعت نفت را به گونه‌ای القا کند که گویی آنان در سایه نشسته و بدون هیچ زحمتی «مفت بری» می‌کنند. توصیه ما به مجری که اینچنین علیه کارکنان نفت جوسازی می‌کند این است که از استودیوی راحت خود خارج شده و نیمروزی را مهمان کارکنان نفتی در مناطق عملیاتی نفتی باشند و آنگاه اگر توانستند شرایط کاری آنها را برای یک‌ ساعت تاب آورند، در مقام مدعی سخن بگویند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
0
این که دعوا ندارداقا شما رسما میزان حقوق هاتون را با ارائه فیش منتشر کنید وتو دهان یاوه گویان بزنیداگر راست میگویید .
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
1
این واقعیت که اشل حقوقی وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی و حتی خود صدا و سیمای میلی بیشتر از بقیه ارکان کشور میباشد بر کسی پوشیده نیست . اما اگر مثلا" حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بسیار کم و اندک است آیا مقصر آن کارکنان صنعت نفت می باشند؟اگر در بخش خصوصی حقوق بسیار اندکی پرداخت میشود آیا ناکارآمدی وزارت کار است یا تقصیر کارکنان رسمی وزارت نفت؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
1
رسانه دشمن نه رسانه ملی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
0
کارکنان وزارت نفت وظایفشان را انجام می دهند مثل تمام آنهای که درکشور درمشاغل دیگر کار میکنند،و درقبال آن حقوق میگیرند،ولی نه حقوق غیر متعارف !هیچکس به اندازه کارگران وبازنشستگان کارگری زحمت ،سختی ومشقت نمیکشند و نکشیده اند ،ول حقوق کارگران وهمسانسازی ظالمانه وتبعیض آمیز بازنشستگان کارگری با مقایسه با دولتیان وشرکت نفتیها توسط دولت ظلم مضاعف وجای سوال دارد.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
1
گوینده رسانه میلی اشتباه کرده ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
0
خیلی از سازمان ها و بخش ها هستند که کسی جرات سوال در رابطه با حقوق و مزایای پرسنلش رو نداره
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
0
0
من به عنوان کارمند وزارت نفت در ماهشهر حاضرم شغلم رو با مجری که تو تهران نشسته عوض کنم. همه حقوقم برا خودش.ببینم میتونه تو شرجی 90 در صد نفس بکشه تو گرمای 50 درجه. امکاناتی که وجود نداره. خطرات مواد شیمیایی. و عوارض ناشی از کار با مواد شیمیایی.کارمند وزارت نفت پول خونش رو هم نمیگیره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
0
از میزان حقوقها خبری ندارم ولی رسانه ملی همواره به قومیتهای ایران توهین کرده به ترکها به کردها به گلکها به لرها به عربها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین