کد خبر: ۶۹۸۵۲۱
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
شهردار تهران در رابطه با سه دغدغه ای که امروز رییس جمهوری در مورد بوی نامطبوع جنوب پایتخت، ساماندهی متکدیان و ایجاد انسجام ساختمان های شهر مطرح کرد، گفت: این موارد را پیگیری می کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

پیروز حناچی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح ۲ ایستگاه مترو میدان قیام و دولاب به خبرنگاران در این باره توضیح داد: در مورد سه نکته‌ای که آقای رئیس جمهور اشاره کردند، یکی از آن‌ها بوی نامطبوع بود که البته در حریم تهران است اما قول دادیم که تمام تلاش خود را با همکاری استانداری تهران انجام دهیم تا این اتفاق به نام تهران و پایتخت حل شود.

وی افزود: رییس جمهوری در مورد انسجام ساختمان‌ها نیز صحبت کردند که این یک اقدام میان و بلندمدت است و باید در طرح تفصیلی تعقیب شود؛ این مورد را نیز در دستور کار داریم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

شهردار تهران درباره اشاره رییس جمهوری درخصوص ساماندهی کودکان کار و تکدی‌گری نیز گفت: شهرداری در این زمینه مسئولیت‌هایی دارد که در حال حاضر مراکز ساماندهی و توانمندسازی برای کودکان کار و متکدیان راه اندازی کردیم که اینکار را با جدیت بیشتری ادامه خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که با بهره برداری از ایستگاه‌های مترو آیا مشکل تامین قطار حل می شود، گفت: در هفته آینده قطار ملی را رونمایی خواهیم کرد و قبل از آن نیز موافقت نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه برای عقد قرارداد قطارهای داخلی خواهیم داشت که با راه اندازی آن و حمایت دولت این خلا را برطرف کنیم.

حناچی ادامه داد: در حدود هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار واگن برای مناسب‌سازی فاصله سرخط حرکت قطارها کم داریم که ۶۳۰ واگن از چین وارد خواهد شد و مابقی را از طریق شرکت واگن‌سازی تامین خواهیم کرد و در آینده هشت ایستگاه دیگر را در امتداد خط۶ و ۷ افتتاح خواهیم کرد.

وی درباره حصار کشی در اطراف تئاتر شهر نیز گفت: هیچ کار غیرکارشناسی انجام نمی‌شود؛ تئاتر شهر یکی از مفاخر دوره معماری معاصر است اما تداخل عملکردهایی که در اطراف آن وجود دارد از این رو برای حفاظت از تئاتر شهر بحث‌هایی شده اما هنوز هیچ اقدامی انجام نگرفته است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: هر اقدامی که در این باره بخواهد انجام شود بایدمبتنی بر مطالعات کارشناسی باشد.

۲ ایستگاه مترو میدان قیام و دولاب واقع در خط هفت با حضور ویدیوکنفرانسی رییس‌جمهوری امروز /پنجشنبه/ در پایتخت افتتاح و بهره‌برداری شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین