کد خبر: ۶۹۹۱۳۷
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
در این مانور بیش از ۱۰ تیم جستجو و نجات از ارگان‌های مختلف نظامی و انتظامی و سازمان‌های مردم نهاد در بندرعباس حضور داشتند.
آفتاب‌‌نیوز :

صبح یکشنبه ۱۷ اسفند، در راستای تحقق قوانین و مقررات بین المللی، الزامات کنوانسیون‌های مربوطه و مسئولیت‌های ملی، اداره کل نجات و حفاظت دریایی سازمان به همراه اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به عنوان مرجع استانی ایمنی دریانوردی در برنامه ریزی های مدون سالیانه اقدام به برگزاری مانورها و تمرینات عملی به منظور دستیابی به حداکثر آمادگی و هماهنگی استانی در هنگام بروز سوانح در دریا کرد.

هدف از برگزاری این مانور، آمادگی دریایی برای مقابله با حوادث و نجات جان انسان‌ها و اطمینان بخشی به مسافران است؛ در این مانور بیش از ۱۰ تیم جستجو و نجات از ارگان‌های مختلف نظامی و انتظامی و سازمان‌های مردم نهاد در بندرعباس حضور داشتند.

آمادگی کامل تیم‌های جستجو و نجات و پشتیبانی در زمان بروز سوانح احتمالی به اندازه همکاری ارگان‌های دریایی استان که دارای امکاناتی در این زمینه هستند و همچنین وجود طرح‌های مناسب و کارآمد از اهمیت به سزایی برخوردار است. به منظور پاسخگویی مؤثر و کارا در کمترین زمان ممکن در عملیات جستجو و نجات دریایی در مقیاس بزرگ (Mass Rescue Operations) مانوری در مقیاس بزرگ برنامه ریزی و اجرا شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین