کد خبر: ۶۹۹۱۶۱
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا عنوان کرد، اغتشاش ششم ژانویه در کنگره این کشور جزو یکی از دشوارترین زمانهای حرفه کاری‌اش بوده و آن را با حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ مقایسه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

 نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در یک مراسم جذب کمکهای مالی اهدایی که به صورت مجازی در روز جهانی زن برگزار شد، با پرسشی از سوی یک شاعر به نام آماندا گورمن درباره "سخت‌ترین لحظه دوران حرفه کاری‌اش تاکنون" مواجه شد.

به گزارش پایگاه هیل، پلوسی گفت: "زمانی که آن افراد به ساختمان کنگره ریختند و تحریک به شورش برای لغو فرآیند در جریان کردند، این یک لحظه بسیار دشوار برای ما در کنگره و آنهایی که به دموکراسی ما اهمیت می‌دهند، بود."

او اظهار کرد: اینکه آن افراد علیه کنگره به خشونت متوسل شده و حتی واقعا درصدد کشتن نمایندگان کنگره و معاون رئیس جمهور آمریکا بودند بسیار سخت بود.

این نماینده دموکرات کالیفرنیا عنوان کرد، "چیزی که آن را حتی سخت‌تر و حتی دردناک‌تر کرد" این بود، وقتی کنگره اواخر آن شب مجددا نشست تشکیل داد "بسیاری از همکاران ما به عدم پشتیبانی از نتایج انتخابات رای دادند".

هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری اسبق حزب دموکرات آمریکا هم که در مراسم مذکور برای جذب کمکهای اهدایی حضور داشت، اول به سوال گورمن پاسخ داده و گفت، حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که در زمان سناتوری او از نیویورک رخ دادند، سخت‌ترین لحظه برای او بودند.

پلوسی در واکنش به این جواب کلینتون گفت: آن لحظه یک لحظه متمایز است. برای همه ما حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ یکی از این لحظات است. او تاکید کرد که حمله سال جاری میلادی به کنگره منجر به تحت‌الشعاع قرار گرفتن حملات سال ۲۰۰۱ نمی‌شود.

روز ششم ژانویه جمعی از حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در ضمن برگزاری جلسه بحث بر سر آرای کالج انتخاباتی و پیروزی جو بایدن در انتخابات در آنجا، ورود پیدا کردند. اغتشاش متعاقب آن مستقیما منجر به مرگ پنج تن از جمله یک افسر پلیس کنگره شد.

از آن زمان تا کنون وزارت دادگستری آمریکا بیش از ۳۰۰ نفر را از بابت نقش داشتن در این اغتشاش متهم کرده است.

محور نشست روز دوشنبه با حضور پلوسی و کلینتون، مساله نقش آفرینی زنان در سیاست بود و پول‌های اهدایی نصیب کمیته‌های متعلق به کلینتون و پلوسی می‌شدند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین