کد خبر: ۶۹۹۸۷۹
تعداد نظرات: ۳۶ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
"رفتن ترامپ و آمدن بایدن واقعا نعمتی بود و به نفع ایران است"

مطهری: کشته شدن ۲۳۰ نفر به‌خاطر اعتراض قابل قبول نیست/ عربستان و امارات را ترساندیم/ باید مسائل منطقه‌ای را کم‌رنگ‌تر کنیم تا برجام پا بگیرد

مطهری گفت: حتی در دوره آقای احمدی نژاد دیدید که خود او برای گران کردن بنزین چند بار با مردم حرف زد و مردم را آماده کرد، یارانه را ریخت و زیرکی به خرج داد، ولی اینجا بی محابا وارد شدند و گفتند بعد‌ها یارانه هم می‌دهیم که کار از کار گذشته بود. در ادامه هم با معترضان خیلی بد برخورد شد. خود مسئولان گفتند ۲۳۰ نفر کشته شدند که این در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست. ضرورتی ندارد ما ظرف دو سه روز یک اعتراضی را بخوابانیم، می‌شد ۲۰ روز طول بکشد، ولی کسی کشته نشود. کار بسیار غلطی دولت کرد و واقعا در این حد بود که حتی رئیس جمهور ساقط شود حداقل می‌خواستیم وزیر کشور را استیضاح کنیم، اما اجازه آن را هم ندادند.
مطهری: کشته شدن ۲۳۰ نفر به‌خاطر اعتراض قابل قبول نیست/ عربستان و امارات را ترساندیم/ باید مسائل منطقه‌ای را کم‌رنگ‌تر کنیم تا برجام پا بگیرد
آفتاب‌‌نیوز :

علی مطهری که به صراحت در کلام و سخنان تند و تیز معروف است خود را برای ریاست جمهوری اصلح می داند، دلیلی برای رد صلاحیتش نمی بیند، نقشه با علی لاریجانی (شوهر خواهرش) را رد می کند و دیدگاه متفاوتی درباره ناآرامی های آبان 98 دارد.

متن کامل گفتگوی علی مطهری را در ادامه می خوانید:

علی مطهری بالاخره اصولگراست یا اصلاح طلب؟ شخصیتی که در کیهان یادداشت های انتقادی می نوشت چطور تغییر رویکرد داد؟

قرار نیست که همه حتما در یکی از این دو قالب قرار بگیرند. من واقعا حرف خودم را می زنم. یک جاهایی اصولگراها استقبال می کنند و یک جاهایی اصلاح طلب ها. من یک اصولی برای خودم دارم و حرف های خودم را می زنم و بیشتر هم همان نظریه های شهید مطهری است. درباره مجلس هشتم، آقای مصلحی رئیس ستاد بزرگداشت شهید مطهری بودند آن جا من گفتم تصمیم دارم به مجلس بیایم خود ایشان صحبت کردند و اسم بنده را در لیست گذاشتند.حالا اگر به گروه دیگری هم می گفتم شاید این اتفاق می افتاد.

چطور شد ماه عسل شما با احمدی نژاد و اصولگرایان قبل از پایان دوره مجلس هشتم پایان یافت؟

البته ماه عسلی نبود، من وقتی وارد مجلس شدم برخی رفتارها را دیدم که این ها با اصول اسلامی قابل قبول نبود. ما می دیدیم که تخلفاتی از طرف احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور انجام می شود و سوال از رئیس جمهور را مطرح کردیم اما دوستان اصولگرای ما مقاومت می کردند و به هیچ وجه زیر بار نمی رفتند یا مثلا کسی را گرفته بودند که 60روز در بازداشت بوده و ما اعتراض می کردیم و می گفتیم خلاف فصل سوم قانون اساسی است و باید وزیر اطلاعات یا دادگستری احضار شوند. این ها با این کارها مخالف بودند یعنی اهمیتی قائل نبودند و راه ما از این ها جدا شد، حالا اگر اسمش را ماه عسل می گذارید بله چنین چیزی تمام شد.

با توجه به همکاری شما در مجالس هشتم تا دهم با علی لاریجانی و نسبتی که با ایشان دارید(همسرخواهر شما هستند) برخی می گویند علی مطهری موج ساز برای لاریجانی شده و در انتخابات به نفع او کنار خواهد کشید. نظر شما چیست؟

این حرف درست نیست و دلیل اش این است که اصلا ایشان خبر نداشت که من اعلام کاندیداتوری کردم، من هم چنین برنامه ای ندارم. اصلا این طور نیست که نقشه ای باشد و بخواهم به نفع ایشان کنار بروم. این که در نهایت به چه صورت دربیاید بحث دیگری است. مثلا فرض کنید که چند روز مانده به انتخابات ، احساس شود رای یک نفر پایین است و برای این که طرف مقابل شما رای نیاورد ممکن است یکی کنار برود. این ها بستگی به شرایط آن روز دارد.

اگر فردی بیاید که به نظر شما بهتر باشد یا اجماع بیشتری داشته باشد،امکان دارد کنار بکشید؟

آن دیگر بستگی به تحولاتی دارد که تا روز انتخابات بیفتد و این که وضع نظرسنجی ها چگونه شود که الان روشن نیست و نمی توان گفت چه کسی بیشتر مدنظر مردم است.

در ذهن شما نیامده که اگر فلانی در انتخابات بیاید شما به خاطر او کنار می کشید؟

بین کسانی که الان مطرح هستند هیچ کدام را برتر نمی دانم البته ممکن است کسانی سابقه اجرایی یا مدیریتی بیشتری داشته باشند اما در مجموع خودم اصلح هستم حالا اگر کسی هم در آینده بیاید و احساس کنم فلان شخص اصلح و برتر است باید کنار بکشیم.

با توجه به ردصلاحیت شما در مجلس یازدهم، چقدر امیدوارید که برای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان تایید شوید؟
من دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم و به نظرم در آن زمان هم شورای نگهبان اشتباه کرد. جلسه ای که با این ها داشتیم به درگیری و مجادله کشید چون من حرف های این ها را قبول نداشتم و در نهایت هم جلسه را ترک کردم و حتی گفتم حیف خون شهید مطهری که شما عضو حقوقدان شدید. به هر دلیلی بود آن ها هم من را رد صلاحیت کردند، بازهم واقعا دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم.

در این مدت نظر شما که عوض نشده، فکر می کنید نظر آن ها عوض شده باشد؟

احتمال دارد، من که نظرم و حرف هایم همان هاست ولی آن ها باید روش خودشان را عوض کنند. این که یکی در جایی انتقادی داشته باشد این به معنای عدم التزام عملی به نظام نیست و نباید این طور سخت گیری کنند. این که فقط چند نفر بیاورند و بگویند یکی از این ها را انتخاب کنید، این انتخابات واقعی نمی شود. حتی صحبت رهبری درباره مشارکت باشکوه در انتخابات می تواند باعث تجدید نظر در روش شورای نگهبان شود چون مشارکت بالا در جایی خواهد بود که افراد مد نظر مردم در صحنه باشند و مردم حق انتخاب آن ها را داشته باشند.

با نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان یا شورای ائتلاف اصولگرایان ارتباطی دارید؟ اگر شما در هیچ مجمع انتخاباتی به عنوان نامزد نهایی مطرح نشوید، باز هم ادامه می دهید؟

من به صورت مستقل وارد شدم ضمن این که با هر دو گروه ارتباط و رفاقت دارم. ما هستیم حالا هر کدام از این گروه های اصولگرا و اصلاح طلب حمایت کنند استقبال می کنم و اگر هم حمایت نکنند به راه خودم ادامه می دهم. البته ممکن است در نهایت ببینیم وجود دو سه نفر همفکر باعث می شود یک نفر تندرو رای بیاورد که آن جا باید تدبیر شود. انسان نباید در هر شرایطی تا آخرین لحظه بماند، ممکن است جایی لازم باشد کسی کنار برود تا نتیجه بهتری بگیریم.

برای وزارت خارجه و معاون اولی خودتان گزینه هایی در نظر دارید؟

برای وزارت خارجه بهتر از آقای ظریف را نداریم و هر کسی روی کار بیاید به نظرم باید از ایشان استفاده کند. درباره معاون اولی هم افرادی در ذهن من هستند اما فعلا نمی خواهم اسم بیاورم.

آقای ظریف برای ریاست جمهوری چقدر مناسب است؟

به نظرم برای وزارت خارجه مناسب تر است در ریاست جمهوری فشارهای خارج از دولت وجود دارد و نیاز به افرادی هست که باید پوست کلفت تر باشند و مقاومت بیشتری داشته باشند ضمن این که معتقدم از همه گروه ها باید استفاده کرد. چه اصولگرا چه اصلاح طلب و حتی خارج از این گروه ها. این که یک گروهی بیاید و بقیه را بیرون بریزد به کشور آسیب زده، باید اصلح ها را پیدا کنیم و از روی روابط نباید پست ها را تقسیم کرد.

با توجه به نارضایتی های فعلی در جامعه فکر می کنید نقاط ضعف اصلی دولت روحانی چه بوده است؟

دولت روحانی در شرایط بسیار سختی کار را گرفت و مخصوصا در دولت دوم حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و کرونا داشت، ترامپ و فشار حداکثری و تحریم هایی که در 42سال گذشته سابقه نداشته هم بود. لذا دولت به شدت تحت فشار بوده ولی اگر می خواستند بیان کنند به نفع آمریکا می شد. مدام هم به دولت حمله می شود که بی عرضه هستند. قطعا سوء مدیریت هم بوده اما باید به شرایط توجه کنیم. یک نقطه ضعف دیگرش این است که اجازه دخالت خارج از دولت در کارهای اجرایی داد و در مقابل آن ها کوتاه آمد و اقتدار دولت را حفظ نکرد. در مجموع منهای ماجرای تلخ بنزین که فاجعه بود، معتقدم عملکرد دولت روحانی متوسط بوده است.

خب اگر شما رئیس جمهور بودید و تصمیم کلان بر افزایش قیمت بنزین گرفته می شد با اعتراضات مردم چه برخوردی می کردید؟

دولت باید این کار را چند سال پیش انجام می داد و بعد هم حداقل یک ماه با مردم صحبت می کردند حتی خود رئیس جمهور باید درباره این موضوع حرف می زد. وقتی شما به مردم شخصیت می دهید عکس العمل ها نرم تر خواهد شد. این کار انجام نشد و مردم احساس بی احترامی کردند.

حتی در دوره آقای احمدی نژاد دیدید که خود او برای گران کردن بنزین چند بار با مردم حرف زد و مردم را آماده کرد، یارانه را ریخت و زیرکی به خرج داد ولی اینجا بی محابا وارد شدند و گفتند بعدها یارانه هم می دهیم که کار از کار گذشته بود. در ادامه هم با معترضان خیلی بد برخورد شد. خود مسئولان گفتند 230 نفر کشته شدند که این در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست. ضرورتی ندارد ما ظرف دو سه روز یک اعتراضی را بخوابانیم، می شد 20 روز طول بکشد ولی کسی کشته نشود. کار بسیار غلطی دولت کرد و واقعا در این حد بود که حتی رئیس جمهور ساقط شود حداقل می خواستیم وزیر کشور را استیضاح کنیم اما اجازه آن را هم ندادند. این اشتباه بزرگ آثار بدی نیز داشت و حتی معتقدم ترور سردار سلیمانی بعد از این بود که آمریکا احساس کرد نظام جمهوری اسلامی پایگاه مردمی خودش را از دست داده و جرئت پیدا کرد تا چنین جنایتی را انجام دهد.

یکی از حواشی شما موضوعات فرهنگی است و با فیلم ساپورت پوشان که در مجلس نشان دادید خبرساز شدید. اگر رئیس جمهور شوید چه برنامه ای برای این حوزه مثل حجاب و گشت ارشاد و ... دارید؟

من معتقدم مسائل فرهنگی چه حجاب باشد و چه فیلم سینمایی و ... نمی تواند کاملا رها و بدون نظارت باشد، از طرف دیگر هم من اعتقادی به سخت گیری زیاد ندارم. در درجه اول دولت موظف است که در محیط های کاری خودش روی این مسئله نظارت کند. در خیابان هم در همین حد که منجر به برهنگی نشود باید نظارتی داشته باشیم ولی این که یک خانم حجابش کامل نیست نمی شود این ها را خیلی سخت گیری کرد همان طور که الان هم هست و خیلی از خانم ها حجاب کامل ندارند و حکومت هم کاری ندارد.

یک بحث مهم ما در دولت آینده سیاست خارجی و برجام است. چطور می شود این بن بست را حل کرد؟

اولا سیاست خارجی ما در 7-8 سال اخیر درباره کشورهای همسایه و عربی و اسلامی خوب نبوده و در حدی که باید باشد، نیست. ما باید این ها را به دوست خودمان تبدیل کنیم و نباید بترسانیم. ما در واقع عربستان و امارات را ترساندیم و به نوعی در دامان اسرائیل انداختیم، کارهای زشتی هم مثل حمله به سفارت عربستان داشتیم. این خیلی نقطه ضعف است که ارتباط خوبی با کشورهای اسلامی نداریم و خودمان جزیره ای درست کردیم و فقط با حزب ا... و حماس کار می کنیم. ما باید دنیای اسلام را علیه اسرائیل بسیج کنیم زیرا آزادی فلسطین با اتحاد اسلامی به دست می آید نه این که خودمان به تنهایی این کار را انجام دهیم و تنها فشارش بر عهده مردم ما باشد.

درباره برجام معتقدم که رفتن ترامپ و آمدن بایدن واقعا نعمتی بود و به نفع ماست و شخصا معتقدم بایدن مصمم است که به برجام برگردد اما موانع داخلی در کنگره دارد، فشار از طرف اسرائیل هم وجود دارد و مایل نیستند که برجام زنده شود. در داخل ایران هم عده ای نمی خواهند این اتفاق بیفتد و علامت هایی می دهند که این کار انجام نشود. همه این موانع باید از بین برود اما معتقدم بالاخره ظرف یکی دو ماه آینده به تدریج تحریم ها برداشته می شود و دو طرف به صورت گام به گام به سمت برجام حرکت می کنند.

اصولا برجام را توافق درستی می دانید؟

بله من برجام را مثبت می دانم و از ابتدا هم یک توافق درستی بوده و آثار خوبی برای کشور ما دارد. البته ما باید با تدبیر عمل کنیم. فعلا حساسیت این ها روی مسائل منطقه ای هست و به نظرم برای مدتی ،مسائل منطقه ای را کمی کم رنگ تر کنیم تا برجام پا بگیرد و محکم شود و بعدا دنبال آرمان خودمان برویم. ما که نمی توانیم از مسئله آزادی فلسطین بگذریم اما باید ببینیم از چه راهبردها و تاکتیک هایی وارد شویم. الان باید اول تحریم ها از بین برود، این به نفع کشور است و می تواند باعث قدرت داخلی ما بشود چون تا در داخل قوی نشویم نمی توانیم کاری کنیم. الان فشار بر مردم زیاد است و مشکلات معیشتی باید حل شود. فعلا نیاز نیست برخی کارهای احساسی و هیجانی انجام دهیم تا ان شاءا... تحریم ها برداشته شود ولی هدف های خارج از مرز ما در جای خودش محفوظ است.

شما جایی گفتید که به آقای روحانی پیشنهاد دادید تا آقای قالیباف را معاون اول خودتان کنید و گفتید معتقد به استفاده از همه ظرفیت ها فارغ از گروه و جناح هستید اما چرا در دوره حضور خودتان در مجلس، تنش ها را با ارکان مختلف مثلا سپاه افزایش دادید؟

مقام اظهارنظر با عمل متفاوت است. امکان دارد جایی مخالف کسی باشید و برخلاف نظر او اظهارنظر کنید اما در مجموع او را شایسته همکاری بدانید و همکاری کنید. دلیل نمی شود همه با هم قهر باشند. ممکن است من خیلی جاها نظرات مخالفی راجع به برخی افراد داشته باشم و در عین حال بگویم آدم با تقوایی است و باید از او استفاده هم بشود. فرض کنیدآقای روحانی و آقای قالیباف با آن همه تنشی که در تبلیغات داشتند با هم کار می کردند، حتما مردم احساس بهتری داشتند و فکر می کردند همه می خواهند کشور پیش برود. من به این کار اعتقاد دارم و یک رئیس جمهور قوی کسی است که بتواند همه افراد را کنار هم بنشاند و اداره کند. وقتی طرف مقابل شما 16میلیون رای آورده، شما از او هم دو سه تا وزیر بگذار تا راضی و آرام شوند، حتی اشکال ندارد وزیر اهل سنت یا وزیر زن داشته باشیم منتها باید اصلح و بهترین باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
3
25
صحبت های انتخاباتیه.
مردم دیگه گول نمیخورن
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
احسنت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
7
11
چند نكته اقاي عوام فريب
١-آمدن بايدن براي مردم ايران نعمت نيست
كجاست اثار نعمت براي مردم؟؟
٢-كشته شدن ٢٣٠نفر؟؟
خيلي ماهرانه و از سوي مردم اين حرف را بيان كرديد
نه


راستي بنظر شما چقدر كشته قابل قبول بود؟؟
كمتر يا بيشتر
عدد بفرماييد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
آقا یا خانم عزیز چرا سفسطه و مغلطه میکنید. ریختن خون از دماغ یک نفر هم حرام شرعی بود و هم حرام قانونی. در قرآن با تکرار و تاکید بر درج در تورات هم آمده که هر کس یک نفر بیگناه را بکشد گویا همه مردم را کشته است. انصاف و انسانیت کجا رفته است؟ آقای مطهری می‌گوید که کشته شدن 230 نفر سنگین بود. اما شما چرا از یک حرف حق برآشفته شده اید. قرآن می‌فرماید دشمنی با قومی، شما را بر آن ندارد که عدالت نورزید. عدالت بورزید که به تقوی نزدیکتر است. آیا گوش شنوایی است؟ من که گمان نکنم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
اقا و يا خانم عزيز٠١:٠٦
شما كنايه نميدانيد
من چه كنم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
فرموده اند قابل قبول نيست


اقاي مطهري
واقعيت را بگوييد
چند نفر كشته براي شما قابل قبول بود
عدد بفرماييد.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
2
10
بایدن نعمته .
نفوذی کرملین نکبته .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
1
13
رابین هود شدن دیگه نه برای شما دیر شده
شما مشکل گوشت و مرغ را خودتان درست میکنید
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
10
4
خدا پدر بزرگوارت را رحمت کند.علی مطهری انسان واقع بین وبا بصیرتی که اسیر پست ومقام دنیا وباندبازی گروهی وجناحی نشده است وخود را از مزایای تعلق جناحی محروم کرده است وفقط بخاطر خدا ومردم کشورش صحبت می کند.خیلی ها درکشور ما نان به نرخ روز خور شده اندو آخرتشان را فدای قدرت وثروت کرده اند.قدرت وثروتی که نهایتا چند ده سال دوام دارد و آخرت آنها را تا ابد بشدت تخریب ونابود می کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
آقای مطهری آدم شجاع، با تقوی و حقگرایی است ولیکن من فکر میکنم توان اجرایی بالایی ندارد و برای مسئولیت مشاور اول رئیس جمهور، بهترین فرد است
پارسا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
1
11
تو هم وارد بازی شدی که
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
خيلي وقته در حال بازيه
اتفاقا با رنگ مخالف و خيلي هم بلد.
مردم ساده اند
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
12
5
وجود آقای مطهری برای ما مردم نعمتی است. به نظر بنده به عنوان یک شهروند مسلمان،‌ منش آقای مطهری برخاسته از همان آموزه‌ها و سیره‌ی بزرگان دین و کاملاً عقلانی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
دلت خوشه
نيم كردار از ايشان را نام ببر
فقد هزاران گفته از ايشان شنيده ايم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
1
5
هنوز هم که هنوزه کسی نمی خواهد مسئولیت عواقب اشتباهات خودش رو قبول کنه .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
0
10
مهم قاشقچی است و بس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
0
7
خدایا بینایی ده در چاه نیوفتیم،خدایا مردم ما را آگاهی ده تا راه خود را پیدا کنند
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
1
5
عدد ۲۳۰ کاملا غلط است
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
یک نفر کشته هم زیاد است .آیه قران میگه کشتن یک نفر بیگناه معادل کشتن همه مردم روی زمین است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
0
7
230؟
مطمینی ؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
2
6
جناب اقای مطهری لطفا عوام فریبی نکینید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
امان از دست آنهایی که تحمل شنیدن حتی یک حرف از مخالف خود را ندارند حتی اگر بحق ترین سخن باشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
سخن بحق؟؟؟
فقط سخن
سخني بحق است كه گوينده براي به كرسي نشاندن ان تلاش كند.
اگر ذره اي صداقت در وجود دارد.
اينهمه مدت از زبان اينها كه همه قوم و خويشند فقط حرف شنيده ايم.
ناشناس
|
Spain
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
3
3
فعلا امارات شده جولانگاه اسرائیلی ها مغازه ها مملو از محصولات اسرائیلی گوشت و مرغ و بوقلمون حلال در بسته بندی های شکیلو زیبا میوه ها که جای خود دارد . امارات میشود دروازه اسرائیل بسوی کل منطقه و شمال افریقا .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
1
7
حداقل برای اثبات ادعای شما و صداقت تان اسامی این ۲۳۰ نفر کشته شده را رسما اعلام کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
2
3
چندین سال درمجلس تشریف داشته اید لطفا 5 مورد از کارهایی را که برای عوام جامعه انجام داده اید وخدمت به مردم بوده را بفرمائید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
2
8
دیگه مردم فریب این حرف های انتخاباتی را نمیخورن،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
0
9
چرا وزارت کشور همین عدد را رسمی اعلام نمیکند چرا عذرخواهی نمیکند عاملان کشتن ۲۳۰ نفر کی بوده و کجا معرفی شدن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
3
3
مگر مردم عقلشان را از دست داده اند که به اصلاح طلبان در هر مدیریتی که انتخابات دارد رای دهند به اندازه کافی بدبختی برای ملت و کشور درست کرده اند
پارسا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
2
5
حتی دهه 80 ی ها هم دیگه بازی شماها رو یاد گرفته اند و فریب نمی خورند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
7
2
یکی از فاکتورهای انتخاب رئیس جمهور اصلح توجه به خانواده ایشان است . یعنی توجه کنیم در چه محیطی رشد نموده است .از این جهت دکتر مطهری با آموزه های پدر دانشمند و متقی خود ارجح میباشد . نکته دیگر مواضع ایشان در بیان و عمل و استقامت در برابر ناحق است که از این لحاظ هم ایشان سرفراز بیرون آمده است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
2
4
علی مطهری بجای اینگونه حرفهای قهوه خانه ای قدری باخودخلوت کند وبه این مهم فکرکند:اگرمن فرزندشهیدمطهری نبودم الان کجا وچکاره بودم،هم ترازهای من الان کجا هستند،امربه اومشتبه شده که چه نشستی بایدرییس جمهور بشی!!
بیدل
|
Germany
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
3
0
اگر با ملت همراه باشی از این راه غلط برمیگردی .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
0
3
کاش مخالفین مطهری میتوانستند به جای شعار دادن دو کلمه عملکرد نامناسب وی را نقد میکردند .
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
3
3
چه قدر کاربران سطحی نگر شده اند و به جای توجه به مواضع و عملکرد شخص به حرفهای عوامانه روی آورده اند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
2
2
آقای مطهری حرفهایی می زند که هر گز به آرزویش نمی رسد
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین