کد خبر: ۷۰۰۱۲۶
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴

آغاز به کار دبیرخانه شهر دوستدار خانواده در شهرداری های کشور

دبیرخانه شهر دوستدار خانواده با هدف اجرای تفاهم نامه سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور و بنیاد ملی خانواده با اجرای نخستین جشنواره شهر دوستدار خانواده با حصور شهرداری های کشور آغاز به کار کرد.
آغاز به کار دبیرخانه شهر دوستدار خانواده در شهرداری های کشور
آفتاب‌‌نیوز :

بنیاد ملی خانواده و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استناد تفاهم نامه مشترک، اقدام به اجرای طرح «شهر دوستدار خانواده» در سطح شهرداری‌های کشور کردند. دبیرخانه این طرح در نخستین گام از اجرای طرح، اولین جشنواره شهر دوستدار خانواده را با حضور شهرداری‌های ایران اسلامی برگزار می‌کند.

جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن تاکید بر حضور فعال شهرداری‌های کشور در این جشنواره و تداوم همکاری با دبیرخانه شهر دوستدار خانواده، گفت: این طرح با هدف شناسایی و هم‌افزایی ظرفیت‌ها، اقدامات، برنامه‌ها و دستاورد‌های شهرداری‌ها در حوزه خانواده و ترغیب شهرداری‌ها به اقدامات مؤثر در برنامه‌های سالیانه و جاری در حوزه‌های شهرسازی و معماری، اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و شهروندی با مشارکت، توانمندسازی و فعال کردن گروه‌های مردمی و گسترش فعالیت‌های خیرخواهانه در حوزه خانواده به اجرا در می‌آید.

در این طرح با ارتقای نگرش شهرداری‌ها برای محور قرار دادن خانواده در برنامه‌ریزی شهری همراه با رصد، پایش و بهبود فعالیت آنان مبتنی بر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حوزه جمعیت و خانواده، امکان تحقق شهری پایدار با شهروندانی متعادل، با نشاط بر محور خانواده فراهم می‌شود.

رضا رویت دبیر جشنواره و مدیرعامل بنیاد ملی خانواده اشاره کرد و گفت: ترویج ازدواج آسان، به هنگام و آگاهانه با اجرای برنامه‌های موثر توسط شهرداری‌ها، ایجاد زمینه مهارت‌آموزی شهروندان با هدف پایداری زندگی مشترک، کاهش طلاق، پیشگیری از اختلافات خانوادگی، فرزندآوری و ارتقاء کیفیت زندگی در شهری عاری از آسیب‌های اجتماعی و خانواده محور، از دستاورد‌های نهایی طرح است.

وی ادامه داد: شهرداری‌های کشور با حضور در نخستین جشنواره شهر دوستدار خانواده و معرفی فعالیت‌های زیرساختی، فرهنگی و اجتماعی، مشارکتی، حمایتی و تشویقی در حوزه خانواده، به صورت استانی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و برگزیدگان هر استان، به صورت ملی در معرض ارزیابی داوران قرار می‌گیرند. جایزه و نشان شهر دوستدار خانواده به شهرداران برگزیده، شهرداری‌های خلاق و مشارکت جو، شورای شهر فعال و موفق، برنامه‌ها و اقدامات موثر و پایدار در حوزه خانواده تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد ملی خانواده تصریح کرد: دبیرخانه شهر دوستدار خانواده در ادامه فعالیت خود، ضمن تعامل با شهروندان، نخبگان و کارشناسان حوزه خانواده، شهر، شهرداری و علوم اجتماعی، شاخص‌های شهر دوستدار خانواده را استخراج و اقدامات شهرداری‌ها و سازمان‌های موثر در مدیریت شهری را بر آن اساس مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این راستا فعال سازی گروه‌های مردمی در حوزه خانواده یکی از اهداف جدی است که با همت شهرداری‌ها محقق می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین