کد خبر: ۷۰۰۱۹۸
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۹۰ هزار واحد رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۸۳۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۰ هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه هزار و ۸۴ واحد افزایش به ۴۳۷ هزار و ۹۲۶ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۱۲ واحد رشد به ۲۸۵ هزار و ۵۲۸ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۰ هزار و ۴۳۴ واحد و شاخص بازار دوم ۶۰ هزار و ۹۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۱۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۹۷۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با سه هزار و ۲۵۰ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۶۹۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۲۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۳۴۹ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۲۳۰ واحد تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

فولاد خراسان (فخاس) با ۱۳۰ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۴۹ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۳۷ واحد، معادن بافق (کبافق) با ۳۲ واحد، کارت اعتباری کیش (رکیش) با ۲۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی (وتوسم) با ۲۰ واحد، ایران تایر (پتایر) با ۱۹ واحد، بیمه آسیا (آسیا) با ۱۸ واحد، داروسازی فارابی (دفارا) با ۱۴ واحد، سیمان تهران (ستران) با ۱۴ واحد، تولید نیروی آبادان (آبادا) با ۱۴ واحد و لابراتور داروسازی دکتر عبید (دعبید) با ۱۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در گروه نمادهای پُر تراکنش قرار داشتند.

گروه خودروهم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۲۴۸ میلیون برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۵۷۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۵۷ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۵۴ هزار و ۸۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریای ساسول (آریا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.

همچنین بیمه تجارت نو (بنو)، بیمه کوثر (کوثر)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، بیمه دی (ودی)، صنعتی مینو (غصینو)، کلر پارس (کلر) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین