کد خبر: ۷۰۰۲۵۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱

خبر مهم برای سهامداران/دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.
خبر مهم برای سهامداران/دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «محمدعلی دهقان دهنوی» با بیان اینکه شورای عالی بورس در راستای تغییر دامنه نوسان، سه سیاست کلی را تبیین و تصویب کرد، افزود: بر این اساس، نخست افزایش دامنه نوسان مورد تاکید شورا قرار گرفت؛ دوم این افزایش به شکل تدریجی همراه با اطلاع رسانی کامل و آمادگی بازار انجام می شود و همچنین مقرر شد که همراه با سیاست افزایش دامنه نوسان فرهنگ سازی و ترویج روش های سهامداری غیر مستقیم نیز انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: با این سه سیاست کلی، تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد؛ همچنین جمع بندی‌ها در روزهای بعدی انجام و نظرات صاحبنظران و کارشناسان نهادهای مالی اخذ می شود تا در نهایت به تصمیمی برسیم که مورد نظر و اجماع طیف وسیع سهامداران باشد.

خبر مهم برای سهامداران/دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دهقان دهنوی در ادامه با اشاره به دیگر دستورات جلسه امروز این شورا اشاره و تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۰ سازمان بورس نیز به تصویب رسید.

وی ادامه داد: دستور سوم به اوراق مالی جدید اختصاص داشت که طراحی آن در سازمان بورس و بورس انرژی انجام شده و به تایید شورای فقهی هم رسیده بود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: شورای عالی بورس هم این موضوع را تصویب کرد و به این ترتیب اوراق صرفه جویی انرژی برای کارخانه ها و شرکت‌های مختلفی که بتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، طراحی و اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: این صرفه جویی در قالب اوراقی خواهد بود که در بازار مورد داد و ستد قرار می گیرد و قابلیت نقدشوندگی خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
0
0
نه شما خوبین شما بدتر از دولت می کنید همچین میگن انگار که پر فسور اوردن باز این دولت یه جدول ضرب بلد بود
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین