کد خبر: ۷۰۰۷۱۷
تاریخ انتشار : ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

کرونای انگلیسی ۵ شهر مازندران را درگیر کرده است

مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران در باره انجام سفرهای غیررسمی به استان هشدار داد و گفت : با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی و ورود مسافر و گردشگر به این منطقه، وضعیت استان در برابر ویروس کرونا بسیار شکننده است.
کرونای انگلیسی ۵ شهر مازندران را درگیر کرده است
آفتاب‌‌نیوز :

عباس مهدوی در پاسخ به برخی انتقادها مبنی بر اینکه چرا ستاد کرونا استان مانع سفرهای نوروزی نمی شود ، افزود : تاکید استاندار مازندران و ستاد استان همواره بر ممنوعیت سفر و پرهیز از هرگونه ازدحام جمعیتی است.

وی اظهار داشت : مازندران چندی پیش دارای شهرهای قرمز کرونایی بود که با تلاش صورت گرفته و همراهی مردم این شرایط کنترل شد، اما این کاهش ابتلا به مفهوم رفع خطر نیست و این وضعیت با کاهش رعایت پروتکل ها و ازدحام جمعیت قابل بازگشت است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران گفت: ستاد کرونا استان تابع سیاست ها و تصمیمات ستاد ملی است و با وجود وابستگی صنعت گردشگری استان به حضور گردشگران،سلامت مردم استان را اولویت نخست خود می داند.

وی با بیان اینکه اگر سفرها با رعایت بهداشت عمومی همراه نباشد ویروس کرونای انگلیسی بسیاری از خانواده ها را تهدید خواهد کرد، افزود : دورهمی ها،دید و بازدیدها و ترددهای غیرضروری باعث می شود هرگونه رنگ بندی کرونایی تغییر و شمار مبتلایان نیز افزایش یابد.

مهدوی با اشاره به اینکه تاکید ستاد کرونا بر اقامت در هتل ها و مراکزی است که مورد نظارت هستند و پروتکل ها را رعایت می کنند افزود: سفرهای غیررسمی هم سلامتی خود گردشگران و هم سلامتی مردم استان را با تهدید جدی مواجه خواهد کرد.

وی افزود: فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد و ازدحام همچنان تنها راه مقابله با شیوع کرونا محسوب می شود.

مدیرکل روابط عمومی استاندرای مازندران گفت : دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به شناسایی افراد مبتلا به کرونای انگلیسی همچنان بر ممنوعیت سفر و دورهمی های خانوادگی تاکید دارد.

طبق اعلام مسوولان بهداشتی مازندران کرونایی انگلیسی هم اکنون پنج شهرستان این استان را درگیر کرده است و شمار مبتلایان به این ویروس نیز در استان به ۳۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین طبق آخرین گزارش رسمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل ، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین