کد خبر: ۷۰۰۸۲۸
تاریخ انتشار : ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: افراد وقتی وارد لینک می‌شوند در سایت‌های صوری اطلاعات خودشان را وارد می‌کنند و بعد از آن مجرمان سایبری افراد را به درگاه‌های بانکی سوق می‌دهند که از این لحظه به بعد شهروندان وارد فضای کلاهبرداری اینترنتی می‌شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ پاشایی رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتای ناجا درباره کلاهبرداری مجرمان سایبری از طریق لینک‌ها دریافت هدیه گفت: مجرمان سایبری به تناسب شرایط و موقعیت جامعه پلتفرم‌هایی را برای کلاهبرداری تهیه می‌کنند.

وی افزود: زمانی که ثبت نام کارت سوخت مطرح می‌شود، لینک‌های دریافت کارت سوخت از طرف مجرمان سایبری تهیه می‌شود، ایام عید هم لینک‌های دریافت عیدی از سوی مسئولان را طراحی می‌کنند و در شبکه‌های اجتماعی این لینک‌ها دست به دست می‌شود، لینک که به دست افراد و شهروندان رسید، مجرمان سایبری اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

سرهنگ پاشایی ادامه داد: افراد وقتی وارد لینک می‌شوند در سایت‌های صوری اطلاعات خودشان را وارد می‌کنند و بعد از آن مجرمان سایبری، افراد را به درگاه‌های بانکی سوق می‌دهند تا مبالغ ناچیزی مانند ۵ هزار تومان یا ۱۰ هزار تومان را واریز کنند که از این لحظه به بعد شهروندان وارد فضای کلاهبرداری اینترنتی می‌شوند.

رئیس معاونت اجتماعی پلیس فتای ناجا ضمن هشدار به شهروندان افزود: اگر دستگاه‌های مختلف قرار باشد ثبت نامی برای ارائه خدمتی انجام دهند، هیچگاه از افراد مبالغ ناچیز دریافت نمی‌کنند، همچنین لینک‌های اعطای هدیه صد درصد کلاهبرداری بوده و یکی از آفت‌های فضای مجازی است و شهروندان به هیچ عنوان نباید وارد این لینک‌ها شوند.

وی تصریح کرد: گاهی لینک‌هایی است که کاربران را در گروهی عضو می‌کنند و در کاربران با اضافه کردن کاربران دیگر وعده واریز پول را می‌دهند که تمام این گروه‌ها هم کلاهبرداری است و افراد باید هوشیار باشند که در چنین گروه‌هایی وارد نشوند و فعالیت هم نکنند.

سرهنگ پاشایی خاطرنشان کرد: حتی قانونگذار برای اضافه کردن کاربران در گروهی بدون رضایت خود فرد، جرم تعیین کرده است و هیچ‌کس اجازه ندارد فردی را بدون رضایت در گروه‌های شبکه‌های اجتماعی اضافه کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین