کد خبر: ۷۰۱۴۲۰
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
چین روز جمعه در پاسخ به تحریم های لندن علیه پکن به دلیل نقض حقوق بشر در سین کیانگ، ۹ تبعه و ۴ چهار انگلیس را تحریم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به دنبال تحریم شماری از اتباع چینی توسط انگلیس با استناد به اصطلاح به مسائل حقوق بشر در سین کیانگ، طرف چینی نیز روز جمعه تصمیم بر تحریم شمار ۹ تبعه و چهار نهاد در انگلیس که با سوء نیت دروغ پراکنی و گسترش اطلاعات غلط انجام می دهند را مورد تحریم قرار دهد.

به گزارش شینهوا، از امروز ورود افراد مربوطه و اعضای اصلی خانواده آنها به سرزمین اصلی، هنگ کنگ و ماکائو چین ممنوع است. اموال آنها در چین مسدود خواهد شد و شهروندان و موسسات چینی از تجارت با آنها منع می شوند. چین این حق را دارد که اقدامات بعدی را انجام دهد.

براساس بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه چین، انگلستان با استناد به اصطلاح مسائل حقوق بشر در سین کیانگ، تحریم های یکجانبه ای را علیه افراد و نهاد مربوطه چینی اعمال کرد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است که این اقدام مبتنی بر چیزی جز دروغ و اطلاعات غلط نیست و آشکارا قوانین بین المللی و هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل را نقض می کند و به شدت در امور داخلی چین دخالت کرده و روابط چین و انگلیس را به شدت تضعیف می کند.

وزارت خارجه چین با ابراز مخالفت قاطع و محکومیت شدید، سفیر انگلیس در چین را احضار کرده است.

چین قاطعانه مصمم است که از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه خود محافظت کند و به طرف انگلیس هشدار می دهد که در مسیر اشتباه حرکت نکند.

در بیانیه وزارت امور خارجه چین آمده است در غیر این صورت، پکن با قاطعیت واکنش های بیشتری نشان خواهد داد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین