کد خبر: ۷۰۲۲۸۱
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
استاندار خوزستان با اشاره به لزوم پیشگیری از بیماری‌های ناشی از حیوان گزیدگی از جمله بیماری هاری و موضوع سگ های بلاصاحب گفت: تصمیم گرفته شد با انتخاب یک زمین مناسب ودیوارکشی آن ظرف یک ماه، سگ های بلاصاحب در آنجا جمع آوری، عقیم‌سازی و پس از آن رهاسازی شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

قاسم سلیمانی دشتکی چهارشنبه در حاشیه نشست شورای سلامت استان خوزستان با اشاره به بررسی مشکلات آب شرب، سیستم فاضلاب و تاثیر آن در سلامت مردم اظهار کرد: بنا شد در سطح شهرستان ها برای پیشگیری از شیوع بیماری های مرتبط با آب و فاضلاب نشستهایی برگزار شود و تقسیم کار صورت گیرد.

وی با اشاره به مشکلات آب و فاضلاب استان بیان کرد: تصمیم گرفته شد مدیران مربوطه پروژه‌هایی که با رقمی در حدود ۱۲۰ میلیارد ریال تکمیل می‌شوند را احصا و مشخص نموده و با همکاری نهادها و بنیادها سعی کنیم این پروژه ها را تمام کنیم.

وی ادامه داد: برای پروژه هایی که هزینه بالاتری در بردارند نیز قرار شد گروهی را در تهران مستقر کنیم و این گروه به طور مرتب و مکرر پیگیر اجرایی شدن تفاهم نامه ماده ۵۶ برای هشت شهرستان و آب روستایی باشند که مبلغ آن بیش از ۲۰هزار میلیارد ریال خواهد بود. این گروه را از هفته آینده مستقر می‌کنیم تا کار را پیگیری کرده و به نتیجه برسانند.

وی تصریح کرد: یکی از تصمیماتی که در شورای سلامت اتخاد شد این بود که بتوانیم قسمتی از مجتمع های آبرسانی، مخازن و اجرای سیستم فاضلاب را در قالب ماده ۵۶ به بخش خصوصی واگذار کنیم و از محل درآمد این پروژه ها هزینه صرف شده بازپرداخت شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین