کد خبر: ۷۰۴۱۲۳
تعداد نظرات: ۴۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
مسوولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت کرونا در کشور را بسیار سهمگین و خطرناک دانست و گفت: اهل سیاست بازی نیستیم، با مردم شفاف و بی‌پرده صحبت می‌کنیم از من وزیر بهداشت انتظار نداشته باشید به خاطر تک‌صدایی، حرف غیر کارشناسی بزنم یا تایید کنم.
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت مبارزه با کرونا در طول ۱۴ ماه گذشته و با بیان اینکه در شرایط تحریم ها با دست بسته اما با چشمان باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم، در عین حال درباره موج چهارم بیماری در کشور گفت: در این مملکت اتفاقی افتاد که اگر دقت می‌شد و اگر نگاه کارشناسی خریدار داشت، ما در طوفانی به نام موج چهارم کرونای موتاسیون یافته نمی‌افتادیم. در این زمینه مکتوبات زیادی را دارم که جزو اسناد طبقه بندی شده است و بنا ندارم منتشر کنم.

سعید نمکی در شصت و چهارمین کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، گفت: در پیک قبلی بیماری کرونا با همراهی همه مردم و مسئولان مدیریت موفق کرونا در کشور آسیب‌دیده از تحریم‌ها خلق شد که این خیلی متفاوت از کشورهای برخوردار است. در آمریکا تا شش ماه قبل فقط ۱۱ میلیارد دلار برای مدیریت کرونا در حوزه سلامت خرج شده و در انگلیس ۲۲ میلیارد پوند. در حالی که ما هنوز مقدار قابل توجهی از یک میلیاردی که مقام معظم رهبری فرمودند را نگرفته ایم.

وی افزود: ما دوره‌ای را به شدت خوب اداره کردیم؛ به زیبایی و با وسواس و با پیش‌بینی‌های درست و با یک اتاق کارشناسی بسیار سنجیده. من ۱۴ ماه است که به یاد ندارم شبی را یک ساعت پیوسته خوابیده باشم و به یاد ندارم که یکی از معاونان و همکارانم یا یک رییس دانشگاه یک روز مرخصی داشته باشند یا یک روز با خانواده‌هایشان یک نهار خورده باشند. این یعنی ۱۴ ماه پیاپی کار را رصد کردن و نفس‌گیر کار کردن، اما متاسفانه برخی بی‌مهری‌هایی این عزیزان را کسل‌تر و خسته‌تر کرده است.

با دست‌های بسته اما با چشم‌های باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم

نمکی ادامه داد: قبل از عید راه بسیار پرسرعتی را با وجود همه سختی‌ها رفتم. ما با دست‌های بسته اما با چشم‌های باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم و دستاوردهایمان مشخص بود. زمانی که برای ما مرگ ۱۲۰۰ در روز پیش‌بینی کرده بودند، ما به مرگ دو رقمی رسیدیم. یک ماه و نیم ویروس موتاسیون یافته در خوزستان می‌چرخید و ما مرگ‌ها را روی ۵۰ تا ۶۰ مورد نگه داشتیم. در حالی که این ویروس اروپا را به زانو درآورد و اروپا در برابر هجمه آن احساس عجز کرد.

وزیر بهداشت گفت: اما اتفاقاتی افتاد که هیچ ربطی به این کمیته ندارد. هر کس جز قدردانی و تشکر از این کمیته چیز دیگری بگوید، بی انصافی است. این کمیته انتهای وقت گذاری است و تدوین پیشنهاد را در موقع مناسب انجام داده و من هم در جریان جزییات هستم و به همین دلیل دستبوس همه آنها هستم. اما قرارم آن نیست که با مردم در پس پرده صحبت کنم و قرارم نیست که اعتماد مردم را به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی حراج کنم و معتقدم که نظامی موفق است که مردم قبولش داشته باشند. ۳۰ سال قبل معاون بهداشتی بودم و مرحوم رفسنجانی مرا صدا کرد و گفت فلان مدیرکل تو این حرف را زده که از دیشب رسانه‌های بیگانه آن را مطرح می‌کنند، گفتم من نگران رسانه‌های بیگانه نیستم، آنها تا زمانی که این انقلاب و نظام بر اصولش پایبند باشد و رژیم صهیونیستی را غاصب بشناسد، این حرف‌ها هست. من از روزی می‌ترسم که مردم قبولمان نداشته باشند و از بی اعتمادی مردم به عنوان اصلی ترین حربه علیه نظام می‌ترسم و آن زمانی است که ما به مردم راست نگوییم و با مردم شفاف نباشیم.

نمی توانم با سلامت مردم مصالحه کنم

نمکی ادامه داد: حرف دو صدایی و یک صدایی را باید لفظ دو صدا و یک صدا را ارزیابی کنیم. در زمینه حرف غیرکارشناسی از محل مورد اعتماد کارشناسی مردم، اگر انتظار تک صدایی داریم، اشتباه است. ما حافظ جان مردم هستیم. من وزیر بهداشت مردم ایرانم، اعم از شیعه، سنی، مسیحی، زرتشتی، لامذهب و حتی زندانی محکوم به اعدام. من نمی‌توانم با سلامت مردم مصالحه کنم و اگر مردم به این برادر کوچک طبق ارزیابی ها اعتماد بیشتری پیدا کردند، دلیلش این است که من همیشه با مردمم شفاف حرف زدم.

ارز دریافتی وزارت بهداشت در سال کرونا کمتر از سال ۹۷

صف مرغ در حوزه دارو نداشتیم

وی گفت: ارزی که در سال ۱۳۹۹ دریافت کردم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو کمتر از سال آرام ۱۳۹۷ بود، اما آیا شما یک مورد صف مرغ را در حوزه دارو دیدید؟ اصلا کسی پرسید، وزیر فلک‌زده بهداشت، تو چطور ۴۷۵۰ قلم دارو را مدیریت کردی؟. چطور یک روز کارخانه‌های داروسازی مملکت به دلیل کمبود ماده اولیه تعطیل نشد؟ چطور اتاق عمل‌های این مملکت ۵ دقیقه به دلیل داروی بیهوشی تعطیل و کنسل نشد که در تمام سایت‌های بیگانه به این مملکت بتازند؟ تو چه کردی؟

کمک وزارت بهداشت به آرامش و امنیت جامعه مغفول مانده است

وزیر بهداشت ادامه داد: هیچکس از من نپرسید که چه کردی که یک استنت برای بیمار قلبی در شرایط سخت تحریم در اتاق‌های جراحی این کشور کم نیاید، چطور اداره کردی و چه کردی که هم بیمار کرونا را اداره کردی و هم بیمار غیرکرونایی اعم از تصادفی و ... و به او نگفتی که آی سی یو ندارم؟ چطور خوزستان را مدیریت کردی که هم ضربه مغزی موتورسوارش را در بیمارستان بستری کردی و هم بیمار کرونایی را؟. کمکی که وزارت بهداشت به آرامش و امنیت جامعه کرد، مغفول مانده، این مظلومیت را جایی نمی‌گویند. نمی‌گویند که وزارت بهداشت نگذاشت که جامعه احساس تهی بودن کند.

برای مقام و ارتقای درجه نیامدم

نمکی افزود: نقش من فریاد بر کاستی‌ها نیست، بلکه نقشم ایجاد آرامش در جامعه است و باید به مردم بگویم درست است که این موج جدید ایجاد شده، اما ما هستیم و آماده‌ایم. ما نیامدیم که برای صندلی‌های دیگری نشانه رویم، بلکه ما آمدیم برای فدا شدن، برای روی مین رفتن، برای آبرو خرج کردن. ما برای پست و مقام و ارتقاء درجه نیامده‌ایم، بلکه برای دفاع از خون شهدا و نیستی و نابودی آمدیم. ما ملت امام حسینیم، ما برای شهادت آمدیم، نه برای ارتقاء درجه و سیاست. ما اصلا سیاست‌باز نیستیم، بلدیم اما اهلش نیستیم.

اگر نگاه کارشناسی خریدار داشت در طوفان موج چهارم نمی‌افتادیم

مکتوبات زیادی دارم اما بنای انتشار ندارم

نمکی گفت: در این مملکت اتفاقی افتاد که اگر دقت می‌شد و اگر نگاه کارشناسی خریدار داشت، ما در طوفانی به نام موج چهارم کرونای موتاسیون یافته نمی‌افتادیم. مکتوبات زیادی را دارم که جزو اسناد طبقه بندی شده است و بنا ندارم منتشر کنم.

وقتی به عنوان کارشناس حرفی می‌زنم حتما حساب و کتاب دارد

وزیر بهداشت ادامه داد: ما گفتیم که ویروسی آمده با یک قابلیت به مراتب خشن‌تر؛ به تمام روسای دانشگاه‌ها هم گفتم که خودتان را برای یکی از سهمگین‌ترین مبارزات تاریخ اپیدمی آماده کنید. من ۳۲ سال است که این موضوعات را در دانشگاه درس می‌دهم. ۳۰ سال قبل در این مملکت اپیدمی جمع می‌کردم و سابقه کنترل سرخک، ریشه‌کنی فلج اطفال، حذف کزاز و ... برنامه‌هایی است که در این مملکت اجرا کردم. بلدم این موضوعات را. در اپیدمی می‌گویند اگر در خوزستان پروانه‌ای پر زد، شما در خراسان جنوبی تا ۲۴ ساعت بعد منتظر طوفانش باشید. اصلا در اپیدمی زرد و قرمز و نارنجی و آبی نداریم، ممکن است از نظر تعداد کیس طبقه‌بندی کنیم، اما مگر می‌توان به ویروس موتاسیون یافته گفت حق ندارد از یک نقطه ویروس را به نقطه دیگری ببرد. اصلا چنین حقی ندارم. مدیریت اپیدمی یعنی ما باید دورتر را ببینیم، نه امروز را. من در اتاق فرمان کشور نشسته‌ام و وقتی من به عنوان کارشناس حرفی می‌زنم حتما حساب و کتاب دارد.

مکتوب نوشتم یا یک برزیل بر گردنم بگذارید یا به من مهلت دهید

نمکی افزود: وقتی در ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۹ می‌نویسم که پروازهای خوزستان باید لغو شود، برای این است که می‌دانم بمب ویروس دارد به اقصی نقاط کشور می‌رود. در عین حال حتی اگر بهترین تست‌های دنیا را هم داشته باشم، ۲۵ درصد از کیس‌ها به عنوان منفی کاذب از دستم در می‌رود. یعنی حتی اگر تمام پروتکل‌ها در چیدمان یک پرواز رعایت شود، حداقل ۲۵ درصد موارد از دست من در می‌رود و این یعنی که داریم ویروس می‌فرستیم به مشهد، بندرعباس، تهران و ... من مکتوب نوشتم دو راه دارید؛ یا یک برزیل بر گردن من بگذارید یا به من مهلت دهید. شما از محتوای این مکاتبات خبر ندارید که اگر خبر داشتید با یقه پاره کرده از من حمایت می‌کردید.

کادر بهداشت و درمان ۱۴ ماه است که نفس‌گیر کار می‌کنند و دیگر بریده اند

وی ادامه داد: ما گفتیم که به ما وقت دهید، مانند کاری که پارسال شد و دو کار انجام دهیم؛ اول اینکه با بچه‌های طرح شهید سلیمانی بتوانیم تا ۱۸ فروردین شعله‌های کوچک بیماری را در منازل محله به محله پیدا کرده و خاموش کنیم تا به هم نپیوندند. گفتیم که ما با جمعیت سیال و غیر ساکن، نمی‌توانیم بیماری را کنترل کنیم و دوم اینکه سفر در هر صورت عامل انتقال بیماری است و با ویروس موتاسیون یافته گرفتار می‌شویم. نوشتم که تاب‌آوری مردم برای ما مهم است اما تاب‌آوری نظام سلامت مهم‌تر است. این بچه‌ها ۱۴ ماه است که دارند نفس‌گیر کار می‌کنند و دیگر بریدند. در مازندران تازه از پیک ویروس ووهان درآمدند و به دلیل این سفرها به پیک ویروس موتاسیون یافته انگلیسی افتادند.

در ترکیه ویروس غیرانگلیسی هم دارد می چرخد

حرف غیرکارشناسی را تایید نمی کنم

وزیر بهداشت ادامه داد: اگر می‌گویم که ترکیه را ببندید، به این دلیل است که من می‌دانم آنجا ویروس غیر انگلیسی هم دارد می‌چرخد و نوشتم اگر من گفتار ویروس برزیلی و آفریقای جنوبی و موتاسیون‌یافته هندی شوم، دیگر نمی‌توانیم کار را جمع کنیم. تمام این مکتوبات هست. اگر انتظار تک‌صدایی از وزیر کارشناس این مملکت را در جهت حرف غیرکارشناسی داریم، بدانید که این اتفاق نخواهد افتاد.

ستاد ملی بدون مصادیق کارشناسی وزارت بهداشت معنا ندارد

وی تاکید کرد: این وزیر می‌تواند برود اما نمی‌تواند حرف غیرکارشناسی را تایید کند. ولله صندلی که رویش نشستم اگر خدمت به مردم نباشد، از آب بینی بزی که امیرالمومنین می‌گفت، برایم کمتر است و اگر نشستم برای عشق خدمت به مردم نشستم و البته شرمساری از یک مرد بزرگ که هیچوقت مرا تنها نگذاشت. یکبار نشد که من گلایه و نامه‌ای بنویسم و یک دقیقه بعد جواب نگیرم. مدت‌ها پیش خدمت‌شان نوشتم این تصمیمات، قرارگاهی می‌خواهد که اجرا کند، بلافاصله فرمودند که اولین جلسه را خودم می‌گذارم و نگران نباش. جلسه گذاشتند و فرمودند که مصادیق را وزارت بهداشت تعیین می‌کند و باید اجرا کنند. نه اینکه بگویند وزیر بهداشت هم عضوی از ستاد ملی است. این حرف یعنی چه؟. اصلا ستاد ملی بدون مصادیق کارشناسی وزارت بهداشت معنا ندارد. اصلا ما بیرون می‌آییم، آنها تصمیم بگیرند و به ما ابلاغ کنند. اینطور نمی‌توان مملکت را اداره کرد. ما در دام یکی از سهمگین‌ترین اپیدمی‌های این مملکت افتادیم.

وزیر بهداشت همچنین اظهار کرد: اکنون بحث تخت در بیمارستان‌ها مطرح است. دیروز یکی از اقوام خودم در کاشان ۴۸ ساعت در اورژانس آنجا ماند و برای رفتن به آی سی یو تخت نداشت. در استان‌های مختلف تخت نداریم، اما این تیم غیرتمندانه تا آخر کرونا ایستاده و یک بیمار پشت درب بیمارستان‌ها نخواهد ماند.

قبل از عید نوشتم که برای راه اندازی ۱۳هزار تخت کمک کنید، اما نکردند

وی ادامه داد: مردم بدانند که ما و همکارانمان اگر در پیک قبلی ۲۲ هزار تخت پر شد، امروز ۸۰ هزار تخت آماده کردیم. ما در سال گذشته ۳۰۰۰ تخت آی سی یو اضافه کردیم که پول هم به ما ندادند و این گلایه را داشتم و دارم. قبل از عید نوشتم که به من کمک کنید. من ۱۳ هزار تخت آماده دارم، به من کمک کنید تا بتوانم این تخت‌ها را راه بیندازیم که اگر موج رسید، نمانیم، اما کمک نکردند. اخیرا آقای رییس جمهور دستور دادند که کمک کنند.

هیچ بیماری پشت در بیمارستان سرگردان نمی شود

نمکی افزود: این به این معنا نیست که ما نشستیم. مردم بدانند که هیچ بیماری پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نمی‌شود. ما جان و شرف‌مان را و همه حیثیت‌مان را گرو گذاشتیم تا آبروی جمهوری اسلامی ایران را در دنیا حفظ کنیم و نخواهیم گذاشت. ما بچه‌های دفاع مقدسیم و آماده روی مین رفتن هستیم و امکان ندارد بگذاریم شهروندی در جمهوری اسلامی سوژه مطبوعات و رسانه‌های معاند بیرون شود و افتضاحی که مبنی بر خواباندن بیمار بر روی چمن‌های پارک‌ها و ... در کشورهای اروپایی مقتدر دیدید، هرگز رخ نخواهد داد.

حرف کارشناسی را نشنیدند و کار را بر ما سخت کردند

وی گفت: اما کار را بر ما سخت کردند. وقتی حرف کارشناسی را نشنیدند، کار را بر ما سخت کردند. بمب آلوده جابجا شد، آن هم با یک ویروس بسیار سرکش و نمی‌دانیم که آیا ویروس‌های سرکش‌تری هم در این وضعیت وارد شد یا خیر. آیا با ویروس برزیلی و آفریقای جنوبی و سوپر موتاسیون یافته هندی هم دارم دست و پنجه نرم می‌کنم یا خیر؟. همه همکارانم را بسیج کردم که این را ارزیابی کنم.

بیش از ۳هزار مکاتبه برای واکسن کرونا

نمکی در ادامه صحبت‌هایش درباره وضعیت واکسن نیز، گفت: برای واکسن بیش از ۳۰۰۰ مکاتبه داریم. از اردیبهشت ماه گذشته من با وزیر بهداشت روسیه صحبت کردم، با چین مذاکره کردیم، با کوبا لابی کردیم و... من می‌دانستم که واکسن با توجه به ظرفیت تولید دنیا و با توجه به اینکه سرمایه‌داران اصلی و استعمارگران اصلی روی این جریان به عنوان یک جریان سیاسی افتاده‌اند، به راحتی نمی‌گذارند که واکسن به سایر کشورها برسد. اکنون ۸۵ درصد از واکسن دنیا را هفت کشور دارد مصرف می‌کند. حال ما دو راه داشتیم؛ یکی اینکه همین راه را رویم و مذاکرده و خواهش و لابی کنیم و دوم اینکه به تولید داخلی برگردیم. یک روز خواهید دید که چه کسی محور این حرکت شد، چه کسی برکت، پاستور و رازی را به این عرصه آورد که بیایید بسازید. حتی اگر این حقیر زیر خاک باشد، این‌ها را خواهند گفت که چه کسی این دل به دریا زدگی را در کشور شروع کرد.

تاخیر در تحویل واکسنهای خریداری شده ایران

وی ادامه داد: پیش از عید قرار بود ما ۴.۵ میلیون دوز واکسن دریافت کنیم. دو میلیون از روسیه و ۲.۵ میلیون از سایرین. روس‌ها به جای دو میلیون گفتند یک میلیون و بعد یک میلیون را هم کردند ۴۰۰ هزار دوز. خیلی هم تلاش کردیم. سفیر ما را در روسیه خدا حفظ کند که شبانه روز کار کرد. در عین حال هندی‌ها هم گفتند دو میلیون دوز به ما واکسن می‌دهند که بعد شد ۵۰۰ هزارتا و پولش را پرداختیم، ۱۲۵ هزار دوزش را حمل کردند و ۳۷۵ هزار دوز در فرودگاه توسط دستور دادستان هند، بلوکه شد و گفتند حتی یک واکسن هم نباید از هند خارج شود.

وزیر بهداشت افزود: قرار بود از کوواکس که پولش را داده بودیم برای ما سه میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن بیاید که این تعداد شد ۱ میلیون و ۲۰۰، اما آنقدر تعلل که نهایتا توانستیم چند روز قبل ۷۰۰ هزار دوز دریافت کنیم. از چینی‌ها به جای دو میلیون هم ۲۰۰ هزار دوز دریافت کردیم. نهایتا واکسیناسیون یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت هدف را با ۲۰ روز تعطیل طبق قولی که دادیم، عملیاتی کنیم. از این به بعد هم شفافیت در عدد و رقم بیشتر می‌شود و تعداد واکسن که تزریق شده اعلام می‌شود.

مسوولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است

وزیر بهداشت ادامه داد: اما طبق مصوبه ۵۲ ستاد ملی مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است. من این را نمی‌گویم که مسئولیت را از دوش خودم بردارم اما بدانید که مصوبه ۵۲ ستاد ملی اعلام می کند که مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است و وزارت بهداشت باید لیست دهد. اما واقعااینطور نیست. اندر پس پرده گفت‌وگوی من و توست/چون پرده برافتد، نه تو مانی و نه من. ما اینطور نمی‌خواهیم همدیگر را بزنیم تا خدایی نکرده برادر من در وزارت کشور آسیب ببیند هر کس آسیب ببیند همه با هم و جمهوری اسلامی آسیب دیده است.

در بهاری که قول دادم واکسن ایرانی را روی میز جمهوری اسلامی ایران خواهم گذاشت

نمکی گفت: من یک چیز را از روز اول پذیرفتم که برخی هم مسخره کردند و آن هم تولید واکسن داخلی است و تا پای جانم هم پای آن ایستادم و در بهاری که قول دادم واکسن تولید داخل را روی میز جمهوری اسلامی ایران خواهیم گذاشت.

اجازه نمی دهم از مرگ مردم برای خود پوستین سیاست ببافند

وزیر بهداشت در پایان گفت: اولا جز سپاس و دست بوسی یکایک شما هیچ حرفی ندارم. می دانم که اعضای کمیته خیلی بیش از آنچه بنده انتظار داشتم به کار بستید. اما همیشه آنطور نشد که دل‌تان می‌خواست. با این حال امروز اول اقدامی که باید انجام دهیم، پرهیز از سیاسی‌کاری است. ورود به سیاسی کاری کار ما نیست و من مطلقا نمی گذارم که تیمم وارد این بازی ها شود و کسی بخواهد از کرونا و مرگ مردم، برای خودش پوستین سیاست ببافد. ما اجازه این کار را نمی‌دهیم. دوم اینکه اکنون باید تمام هم و غم‌مان را بگذاریم برای اینکه بیماری پشت در بیمارستان نماند. این موجی که من ارزیابی می‌کنم، سهمگین‌تر از چیزی است که فکر کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴۵
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
24
واکسن چی شد وزیر که همش وعده و وعید میدادی و شعار بهترین عملکرد مبارزه با کرونا را در جهان داشتی . امارات متحده عربی 87 درصد مردمش را واکسینه کرده و اسراییل 83 درصد شما حتی هنوز نیم درصد جمعیت کشور را هم واکسینه نکرده اید و بایستی به جرم جنایت علیه بشریت محاکمه و به سزای اعمالتون برسید
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
حرف بدون منطق نگو سعیدجان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
24
باز دوباره رفتید منبر اقای دکتر شما وظیفه تامین واکسن ایمن را داشتید شما باید از روز اول نسبت به خرید واکسن اقدام میکردید از هرکجا وبا هر مخالفتی هم با صدای بلند نظر وزارت بهداشت را اعلام میکردید هر روز که فرصت پیدا میکنید اه و ناله میکنید هنوز یک اطلاع قطعی از واکسن تولیدی در کشور را هم نداده اید بس کنید این بیانات صد من یک غاز را
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
آقای ناشناس عزیز!! مثلا وزیر از تو لپ لپ واکسن بیرون می آورد؟؟ ضمناً واکسن باید تایید داخلی وتست بشه بعد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
لازم نیست از لپ لپ دربیاره از همون جای بیاره که بقیه دنیا می اره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
3
24
شما بريد روي مين؟؟؟
حاشا
...
حال هم
همه شما واكسن فايزر زده
با اينهمه درايت و ولخرجي و فداكاري مردم را قشنگ هل داديدوسط ميدان مين.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
24
آقای وزیر اگر شرایط از عهده و توان شما خارج است لطفا استعفا کنید.
پاسخ ها
شهروند
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
خود روحانی به توصیه واعظی برکنارش خواهد کرد. عجله نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
17
روی مین نرو، مرد باش و استعفا کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
17
ازحرفات معلومه اصلا وابدا !! سیاسی نیستی ووزیری مثلا !!!! متن حرفهای شما ، دقیقا مثل پیامهای بازرگانی قبل از سریال های پرطرفدار هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
20
....همه حرفهایتان دروغ است. مردم واکسن میخواهد. وقتی واکسن را سیاسی کردید باید فکر این روزها بودید.
عمران
|
Germany
|
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
4
16
سلام
به نظر میرسد این وزیر علیرغم ادعای خود کار سیاسی می کند و دنبال تبرئه و تطهیر خود است.عملکرد هر مسئولی با ارزیابی مردم تبیین می گردد نه با حرف و گفتار آنها.بهرحال نتیجه کار شما همین است که در معرض دید همه، شاهد ان هستیم
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
3
13
من به عنوان کسری کوچکی از مردم به این وزیر بهداشت هیچ موقع اعتماد نذاشتم(برا خودش نوشابه باز نکنه)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
3
9
همش بازیه واکنش تند کجاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
2
7
همه می‌دانند که انتخاب خیلی از وزیران در واقع انتخاب رئیس جمهور نیست ولی در ظاهر با نامه رئیس جمهور به مجلس معرفی می‌شوند.این وزیران جسمشان در هیات دولت ولی از جای دیگر فرمان می‌برند!!!!!
ولی فکر نمی‌کردم که وزیر بهداشت هم جزو این گروه باشد و از طریق انتقاد به رئیس خود، باعث خشنودی تندروها شده و آینده سیاسی خود را ناجوانمردانه تضمین کند!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
0
5
اینها گفتند امار به 600 نفر جان باخته از کرونا در روز خواهد رسید پس باید بسترش فراهم بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
7
وزیر
این آمار مرگ و میر روزانه به دلیل غفلت شما از خرید واکسن و امید واهی بستن به ساخت واکسن داخلیه که معلوم نیست کی آماده بشه و اصلا کارایی هم داشته باشه
مطمئن باشید هم ردیف خیلی دیگه از مقامات معاصر در تاریخ از شما یاد خواهد شد آقای نمکی الدوله
As
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
0
8
کسانی که مجوز سفرهای نوروزی را صادر کردند به جرم قتل شبه عمد باید محاکمه شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
2
8
جناب روحانی متهم اصلی این شرایط بحرانی است
قوه قضائیه باید وارد شود
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
3
9
آقای نمکدان...دیگه شور شو درآوردی برادر خب نمیزارن نمیتونن برو دیگه برادر برو...!...جوری چسبیدی به صندلیت که هیچ چیزی نمیتونه ببره تو رو ... ! ... برو ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
4
شمابرای چی مسئولیت قتل عام ملت را برعهده میگیرید
اگر کاره ای نیستید
خوب استعفا حداقل است
اگر شهامت هم دارید
افشا کنید کارشکنها را
ملت بشناسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
4
جوش بیخود نزنید وقتی گرانی بیداد میکند و مردم توانایی خرید لبنیات را ندارند همین میشه که شده پس لطفا اشک تمساح نریزید که کرونا برای همکارانتان نون فراوان داشته اگر باور ندارید چند تا از فاکتورهای بیمارستانهای خصوصی ات را مطالعه بفرما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
4
حرفهای تو اصلا سیاسی کاری نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
7
2
به کوری چشم بدخواهانش تا روز آخر دولت دوازدهم به وظیفه اش ادامه خواهد داد و کسی هم نمی تواند ایشان را بر کنار کند چون به ضرر خودش تمام می شود شما هم که کامنت های آمریکا پسند و اسرائیل پسند و آل سعود پسند می دهید اگر مردید یک روز در بیمارستان پرستار بیماران کرونایی در بخش آی سیو باشید مرد نیستید اگر نروید بیمارستان
عین الهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
1
با مردم شفاف .
پاسداری از سلامت نمی شود .
امنیت سلامت نیست .
مسامحه کاری افراطی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
2
3
فقط داره فرار رو به جلو میکنه و خودش رو میخواد تبرئه کنه، از واکسن بگو مرد حسابی اینها چیه هی میایی و میگی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
3
اگه در حد و اندازه این کار نیستین استعفا دهید! فایزر زده اند و خیالشان راخت هست!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
3
شما اگر خيلي به فكر هستي همان موقع كه نامه نوشتي و جواب نگرفتي اين حرفها را مي زدي، نه الان بخواهي خودت را آدم خوب داستان نشان دهي. اتفاقا تنها كسي كه از ابتدا حرف كارشناسي نزد شما بودي و مدام مشغول سياسي كاري و چاپلوسي. از ابتدا واكسن داخلي را مطرح كردي و نگذاشتي واكسن خارجي خريداري شود. شما بايد كار كارشناسي مي كردي اما هميشه شعار دادي و سياسي كاري كردي.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
0
1
ماشاالله. چه کامنت های خوبی. همه نشسته اند و به وزیر درمانده میگویند لنگش کن.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
0
عرضه این کار راندارد به این وآن می پرد که برکنارش کنن
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
1
این اقای وزیر فقط حرف میزند زیر مجموعه خودش از همه جا بدتر است خانم بنده کارمند رسمی itعلوم پزشکی سیرجان هست با 4 فرزند که بزرگترینشان 10 سال سن دارد و یکی از فرزندانم دچار بیماری تنفسی است و همسرم هم مشکل زمینه ای دارد در حالی که میتواند دور کاری کند ولی دور کاری ایشان را لغو کردهاند اقای وزیر زیر مجموعه خودت از همه جا بدتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
1
3
برو دنبال کارت چاپلوسی هم حدی داره اگر واقعا به حرفهات گوش نمیدن استعفا بده تو برای کنترل کرونا چه کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
4
اقا زمان خوبی رو برا فرار انتخاب کردید چیزی به پایان دولت نمونده
کرونا هم برای همه از جمله بیمارستانهای خصوصی شرکتهای دارویی. سود خوبی داشته
فقط این مردم فقیر که ضرر کردند
شما هم اگه راست میگی نباید نامه ها را محرمانه وطبقه بندی میکردی چون کردی پس در جرم همه شریکی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
1
به نظر من باید مصالح کشور واقتصاد وزندگی مردم هم در نظر گرفته شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
4
کسانی که گفتند ما واکسن آمریکایی و انگلیسی نمی خواهیم الان باید جواب بدهند.تا کی منتظر واکسن برکت بشینیم تا سود حاصله به جیب این بنیاد و ... برود
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
0
هنوز کادر درمانی واکسن نزده اند مسئول کیست ؟
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
0
آقای وزیر دعوای زرگری راه نداز مدیریت افتضاح تر از این نمی شود و این مربوط به کلیه رده های مدیریتی است
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
2
اگر جای روحانی بودم، اجازه می‌دادم وزیر ....به شغل گذشته خود برگردد ( نمکی وزیر شعار)
على
|
United States
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
1
اين اقاى وزير ٦ ماه قبل گفته بود ما در توليد واكسن ٥ به يك از امريكا جلوتر هستيم و دنيا را شگفت زده خواهيم كرد ، اين مملكت
شده مصداق ان اب گل الود كه همه ميخوان ازش ماهى بگيرن ،
ايشان دقيقا براى پست وزارت در دولت اصول گراى بعدى خود
را اماده ميكند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
4
جناب وزیر وقتی ورود واکسن حرام شد شما باید فریاد میزدید نه حالا که کار از کار گذشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
1
آقای وزیر حرف های شما را مردم وقتی باور می کنند که حرف رک بزنید و با یه بیانیه درست حسابی و با معرفی سنگ اندازان اصلی به مردم استعفا بدهید اون موقع مردم خودش بروش خودش با اونا برخورد می کنه والا این حرف ها را ما بعنوان جنگ زرگری و فرار به جلو می بینیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
3
وزیر قصه گو شما که نتوانستی حتی واکسن آنفلانزا را برای این ملت قحطی زده وبیچاره هم تهیه کنید لااقل شهامت این راداشته باش استعفا فرمائید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
1
جناب وزیر جنابعالی .... دفاع از پرسنل زیر مجموعه خودت رو نداری و حق و حقوق کارمندان دانشگاههای علوم پزشکی را در این شرایط بحران نمی دهی، مدام در مورد ساخت واکسن و پیشرفت در درمان و مدیریت کرونا در حال لاف زدن هستی. تورو چه به وزارت، استعفا بده همه رو خلاص کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۰
0
0
وزیر قبلی بهداشت نتوانست کار کند استعفا داد شما چرا؟ کار سختی است؟ یا منافعی دارید که نمی روید؟ حرف هایتان همیشه ضدو نقیض است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
0
0
درود بر شرف نمکئ. افرادی که دارن پنبه وزیر را میزنن اگه مرد هستند که نیستند دنبال حل مشکل از مجاری که وزیر داره نشون میده باشن. میگه بودجه به من نمیدن که بهتر و بیشتر کارکنم. خب تویی که ادعا میکنی وزیر کم کاری میکنه چرا پیگیر مشکلش نمیشی؟. اگه این بنده خدا استعفا کنه تو و امثال تو بهتر میتونید اداره کنید؟ چرا مردم بیچاره را میخواهید از این هم بیشتر به ورطه هلاکت بندازید؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین