کد خبر: ۷۰۶۰۴۰
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱
طی روز‌های اخیر برخی از شرکت‌های بورسی افشای اطلاعات با‌اهمیت در گروه‌های «الف» و «ب» داشتند که تفسیر و تحلیل آن‌ها می‌تواند دید روشنی در زمینه فعل و انفعالات بنیادین سهام این شرکت‌ها داشته باشد. اهمیت این‌گونه اطلاعیه‌ها برای سهامداران در میزان تاثیرگذاری رویداد بر کل درآمد و هزینه‌های شرکت‌هاست که در این برش کوتاه تلاش شده به آن‌ها پرداخته شود.
آفتاب‌‌نیوز :

موسسه ملل در یک اطلاعیه گروه الف از اقدام خود به واگذاری و فروش ۵/ ۵ دانگ از دو قطعه زمین تملیکی به مساحت ۱۰.۳۱۳ مترمربع خبر داده است. طبق این اطلاعیه دو قطعه زمین مذکور با بهای تمام‌شده ۳.۱۴۰ میلیارد ریال و به مبلغ ۱۰.۰۰۴ میلیارد ریال فروش رفته و مبلغ ۶.۸۶۴ میلیارد ریال سود حاصله در دفاتر موسسه ثبت شده است. بر اساس این اطلاعیه شرکت خریدار این قطعه زمین شرکت توس بان امین بوده است.

شرکت سرمایه‌گذاری قم هم در اطلاعیه‌ای از دلایل عدم ارائه به‌موقع صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شرکت یادشده گفته است. در این اطلاعیه گفته شده است: «به علت اهمیت صورت‌های مالی میان دوره شش ماهه منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ و دریافت اطلاعات از شرکت‌های سرمایه‌پذیر و همچنین مصادف با برگزاری مجمع عمومی عادی و ثبت‌نام داوطلبان هیات‌مدیره در وقت پایانی فروردین با حجم زیاد گزارش مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹حسابرسی نشده با یک روز تاخیر ارسال شد.»

این شرکت به دلیل عدم انتشار به موقع اطلاعات میان‌دوره‌ای از سوی ناظر بازار «مشمول فرآیند تعلیق» قرار گرفته است. «دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات - گروه الف» عنوان یکی از اطلاعیه‌های دیگر اخیر بود که از سوی شرکت ایرپارت صنعت (کاربراتور ایران) در سایت کدال منتشر شده است. مرجع صادرکننده این مجوز شرکت ساپکو ذکر شده است که طی آن محصولاتی در مجموعه‌های اویل پمپ، دریچه هوا، واتر پمپ و منیفولد پلاستیکی از متوسط قیمت ۲۶۸ هزار تومان به ۳۲۳ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

در این اطلاعیه آمده است: «با انعقاد قرارداد جدید با شرکت ساپکو، نرخ مجموعه‌های اویل ماژول، واتر پمپ و دریچه هوا به طور میانگین حدود ۵۸ درصد افزایش داشته است که در نتیجه از این بابت معادل ۱۲۰ میلیارد ریال برای ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹ تعدیل افزایش نرخ فروش محاسبه و ثبت شده است که در فعالیت ماهانه اسفند سال ۱۳۹۹ به‌صورت اصلاحی منعکس خواهد شد.»

طبق اطلاعیه یاد شده شرکت ایرپات صنعت از این محصولات در سال مالی قبل به میزان ۳۹ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است؛ رقمی که ۲۳ درصد از کل درآمد‌های شرکت یادشده را به خود اختصاص می‌داده است.

این شرکت همین‌طور در یک اطلاعیه جداگانه عنوان کرده «با انعقاد قرارداد جدید با شرکت مگاموتور، نرخ مجموعه‌های اویل پمپ، دریچه هوا، واتر پمپ و منیفولد پلاستیکی به طور میانگین حدود ۲۳ درصد افزایش داشته است که در نتیجه از این بابت معادل ۱۲۷ میلیارد ریال از تاریخ۱/ ۰۴/ ۱۳۹۹ لغایت ۳۰/ ۱۲/ ۱۳۹۹ تعدیل افزایش نرخ فروش محاسبه و ثبت شده است که در فعالیت ماهانه اسفند سال ۱۳۹۹ به‌صورت اصلاحی منعکس خواهد شد.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین