کد خبر: ۷۰۶۴۵۴
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: کشتی‌هایی از مبداء هند بعضا وارد بندر امام خمینی(ره) می‌شوند که اقدامات و دستورالعمل‌های خاص بهداشتی در خصوص همه آن‌ها انجام می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :

عادل دریس در خصوص تمهیدات اندیشیده‌شده برای کنترل بنادر و مرزهای دریایی خوزستان در خصوص ورود کشتی‌های هندی اظهار کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذشده، قرار است همه کشتی‌هایی که از مبادی بنادر هند به بندر امام وارد می‌شوند، شناسایی و رصد شوند.

وی افزود: به این منظور، زمان ورود و پهلوگیری کشتی‌های از مبدا هند، به مرکز پاس کشتی‌ها اعلام خواهد شد تا کار قرنطینه و سایر تمهیدات لازم در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای این کشتی‌ها و خدمه‌شان اجرایی شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: به راهنما و کلیه نفراتی که با کشتی‌های از مبداء هند در ارتباط کاری هستند نیز هشدارهای بهداشتی ارائه خواهد شد که این اقدام با توجه به شیوع کرونای هندی و به منظور جلوگیری از ورود این گونه ویروس، در بندر امام خمینی(ره) خوزستان اجرایی خواهد شد.

دریس در خصوص نحوه ورود کشتی‌های هندی به بنادر خوزستان افزود: کشتی‌هایی از مبداء هند بعضا وارد بندر امام خمینی(ره) می‌شوند که اقدامات و دستورالعمل‌های خاص بهداشتی در خصوص همه آن‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: اقدامات تکمیلی مرکز بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) نیز در این زمینه اعمال می‌شود تا شاهد مشکل خاصی در بحث شیوع کرونای هندی در بنادر استان خوزستان نباشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان تصریح کرد: کنترل وضعیت تندرستی خدمه کشتی‌های ورودی، نظارت بر تردد خدمه کشتی ورودی به خارج از کشتی و کنترل تردد کارگران تخلیه و بارگیری روی عرشه کشتی ورودی از جمله اقداماتی است که از لحظه ورود کشتی تا پهلوگیری آن در بنادر استان خوزستان انجام می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین