کد خبر: ۷۰۷۱۸۳
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
دستگیری پسر جنایتکار پس از ۸ سال زندگی مخفیانه

۳ جنایت بر سر جواب رد به خواستگار ۱۷ ساله

پسر ۱۷ ساله که عاشق دختردایی‌اش شده بود، وقتی با مخالفت دایی‌اش روبه‌رو شد، در اقدامی جنون‌آمیز دایی و دختر و پسر او را به قتل رساند و ۸ سال زندگی مخفیانه‌ای را در پیش گرفت. سرانجام وی دستگیر شد و به جنایت هولناکی که مرتکب شده بود اعتراف کرد.
۳ جنایت بر سر جواب رد به خواستگار ۱۷ ساله
آفتاب‌‌نیوز :

این جنایت خانوادگی ۱۱ تیر ۹۲ در یکی از روستاهای اطراف علی آباد کتول واقع در استان گلستان اتفاق افتاد.

پسر ۱۷ ساله از مدتی قبل به دختر دایی‌اش که ۱۳ سال داشت علاقه‌مند شده بود و تصمیم داشت با او ازدواج کند. جوان عاشق در رویاهای خودش دختر دایی نوجوانش را همسر خودش می‌دانست؛ اما وقتی او را از دایی‌اش خواستگاری کرد، غافلگیر شد. دایی‌اش با ازدواج آنها مخالفت کرد و گفت که این ازدواج به صلاح آنها نیست. پسر نوجوان باورش نمی‌شد که دایی‌اش دست رد به سینه او بزند. همین باعث شد که او از دایی و خانواده‌اش کینه به دل بگیرد و نقشه انتقام بکشد.

او روز حادثه در حالی‌ که یک چاقو همراه داشت وارد خانه دایی‌اش شد و در اقدامی جنون‌آمیز دایی، دختر دایی ۱۳ ساله و پسر دایی ۱۰ ساله‌اش را به قتل رساند و متواری شد.

عبور از مرز
دقایقی بعد وقتی مأموران پلیس خود را به محل وقوع جنایت رساندند ردپای نوجوان عاشق پیشه در آنجا مشهود بود. جای تردیدی وجود نداشت که او عامل این جنایت خونین است. به همین دلیل از همان روز تلاش‌ها برای دستگیری‌اش آغاز شد.

شواهد اولیه نشان می‌داد که متهم بعد از ارتکاب قتل به شرق کشور گریخته است. هیچ‌کس اما به درستی از مخفیگاه او اطلاعی نداشت. وقتی دامنه تحقیقات پلیس گسترده‌تر شد مأموران به اطلاعاتی دست پیدا کردند که نشان می‌داد قاتل فراری از مرز عبور کرده و به یکی از کشورهای همسایه گریخته است. با وجود این پرونده این جنایت همچنان روی میز مأموران قرار داشت و آنها به‌دنبال سرنخی برای دستگیری متهم بودند.

تماس‌های تهدیدآمیز
با وجود این که هیچ‌کس از مخفیگاه قاتل فراری اطلاعی نداشت اما او با پدربزرگ و خانواده مادرش تماس می‌گرفت و مدام آنها را تهدید می‌کرد. او می‌گفت اولیای دم باید هرچه سریع‌تر رضایت بدهند تا او بتواند برگردد و اگر این کار را نکنند،او برمی‌گردد و آنها را هم می‌کشد. پیام‌های تهدیدآمیز این قاتل مخوف ترس و وحشت زیادی به دل خانواده‌اش انداخته بود. آنها هرلحظه منتظر حادثه تلخ دیگری بودند. این وضع حدود ۸ سال ادامه داشت. هر از گاهی پلیس به اطلاعاتی درباره قاتل فراری پیدا می‌کرد. تا اینکه چند روز قبل مأموران به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد متهم وارد کشور شده و در یکی از شهرستان‌های استان تهران به‌طور مخفیانه زندگی می‌کند. مأموران که سایه به سایه در تعقیب این قاتل مخوف بودند توانستند مخفیگاه او را شناسایی کنند. او اما پیش از حضور پلیس گریخته بود. چند روز بعد اما سرنخ‌هایی به‌دست آمد حاکی از آن که او در یکی از روستاهای اطراف علی آباد کتول مخفی شده است. به این ترتیب مأموران مخفیگاهش را محاصره کردند. او که راهی برای فرار نداشت بدون درگیری خودش را تسلیم کرد. مأموران در بازرسی محل یک خودروی پژو ۲۰۶ سرقتی و یک کلت کمری کشف کردند.

اعتراف به جنایت
متهم که حالا ۲۵ سال دارد به پلیس آگاهی استان گلستان منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او به قتل دایی، دختر دایی و پسردایی‌اش اعتراف کرد و گفت در این ۸ سال مدتی در یکی از کشورهای همسایه پنهان شده بود. بعد از آن در اطراف تهران مخفیانه زندگی و هزینه‌های زندگی‌اش را با سرقت تامین می کرد.

سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس آگاهی گلستان با اعلام جزئیات این پرونده گفت: در تمام این سال‌ها پلیس سایه به سایه در تعقیب متهم بود تا این که سرانجام تلاش‌های همکارانم به نتیجه رسید و متهم دستگیر شد. به‌گفته او هم‌اکنون متهم در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین