کد خبر: ۷۰۷۴۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: بعضی‌ها می‌گویند فدراسیون هنوز کار بزرگی انجام نداده و افرادی می گویند هیات رئیسه شق‌القمر کند، برخی اصلا واقعیت را نمی‌بینند.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، دو ماه قبل انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ دهم اسفند ماه برگزار شد و اعضای مجمع عمومی رئیس و اعضای جدید هیات رئیسه فدراسیون را مشخص کردند. حالا اما دو ماه بعد است و حدود 61 روز از شروع به کار تیم مدیریتی جدید گذشته و در این مدت اتفاقات زیادی در فوتبال ایران رخ داده و نقدهایی هم به عملکرد فدراسیون به شکلی عجیب مطرح شده است. خداداد افشاریان عضو هیات رئیسه در گفت و گو با سایت فدراسیون درباره این فضای مدیریتی صحبت‌های مهمی را انجام داده است.

خداداد افشاریان در ابتدای حرف‌هایش گفت: تیم جدید مدیریتی فدراسیون فوتبال از این که مورد نقد جدی قرار بگیرد، واهمه و هراسی ندارد. منتهی باید برای تمام مردم و اعضای جامعه فوتبال به صورت دقیق روشن کرد که فدراسیون، در چه شرایطی و با چه شاخص‌هایی مدیریت امور فوتبال را تحویل گرفته است. شما نمی‌توانید بدون در نظر گرفتن مشکلات برجای مانده از گذشته و آسیب شناسی از وضعیت فعلی، برای توسعه سیستم در آینده برنامه‌ریزی کنید.

وی ادامه داد: نقد باید بر پایه اخلاق و منصفانه باشد. متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد این مساله بوده‌ایم که برخی افراد بدون آگاهی از قوانین و اساسنامه حملاتی به فدراسیون فوتبال انجام داده‌اند. بنده و سایر همکاران در هیات رئیسه به هیچ عنوان منکر وجود مشکل و نارسایی در سیستم اداره فوتبال نیستیم. ولی همان موضوع شناخت از بحران‌های بر جای مانده از گذشته هم عامل بسیاری از نارسایی‌ها است. همه باید تلاش کنیم تا برای هر کدام از این مشکلات راه حل پیدا شود و مدیریت فدراسیون دچار روزمرگی نشود. دعوا و تنش و نقد از روی کینه و غرض حتی یک مانع را از سر راه فوتبال بر نمی‌دارد.
«برای داشتن یک فدراسیون کارآمد باید انسجام مدیریتی وجود داشته باشد» عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با تاکید روی این مساله در ادامه اضافه کرد: هیچ کسی نمی‌تواند با صحبت‌ها و جوسازی‌هایی که انجام می‌دهد انسجام هیات رئیسه فدراسیون و سایر ارکان را هدف قرار دهد. برخی از دوستان با مصاحبه و رفتارهای خود، خواسته یا ناخواسته آرامش را از مجموعه جدید خواهند گرفت؛ ولی باید همگی بدانیم که سیستم مدیریتی جدید فدراسیون با صلابت کار و اهداف خود را جلو خواهد برد. ما در هیات رئیسه بعضا ممکن با همکاران اختلاف نظر داشته باشیم یا چالشی به وجود بیاید. در هیچ مجموعه‌ای قرار نیست که همه یک حرف بزنند.

افشاریان ادامه داد: مهم این است که همه به یک هدف فکر کنند. باید اهداف و افکار شخصی را کنار گذاشت. هر بحثی هم باید در راستای توسعه فوتبال مطرح شود. فوتبال ایران دیگر تاب و تحمل درگیری و هیچ اشتباهی را نخواهد داشت و ما هم راهی جز تعامل بیشتر با هم نداریم. انقدر مشکلات و کارهای انجام نشده هست که اصلا وقتی برای پرداختن به حواشی نیست. ما باید احترام را به فوتبال برگردانیم. سیاست گذاری بین المللی فوتبال ایران را درست کنیم تا به راحتی حق فوتبال کشور در پرونده‌های مختلف پایمال نشود. فکری به حال ناهنجاری‌ها داشته باشیم و اقتصاد فوتبال و حوزه‌های فنی و تیم‌های ملی و باشگاه‌داری و اداره لیگ را با تحول مثبت همراه کنیم.

خداداد افشاریان هم چنین بیان کرد: وقتی این همه کار پیش روی ما قرار دارد، برخی از استدلال‌های مطرح شده چیزی جز تعجب باقی نمی‌گذارد. بعضی‌ها می‌گویند فدراسیون هنوز کار بزرگی انجام نداده است. برخی می گویند هیات رئیسه شق‌القمر کند برخی اصلا واقعیت را نمی‌بینند. جالب‌تر اینجاست که وقتی مدیران فدراسیون جلساتی را با مسوولان کشوری و نهادهای اجرایی برگزار کرده‌اند شروع کرده‌اند به حمله کردن که این برنامه‌ها نمایشی است. واقعا با کدام منطق به فدراسیونی که تازه دو ماه است کار خود را شروع کرده چنین حملاتی می‌شود؟ من به عنوان یکی ازاعضای هیات‌ رئیسه قطعا از برنامه‌های رئیس فدراسیون برای رشد و اعتلای فوتبال حمایت می کنم. ایشان دارند کار می‌کنند. بعضی مواقع شما در مدیریت راهی را می‌روید و نتیجه نمی‌دهد. شما برای رسیدن یه یک اصول و موفقیت باید راه‌های مختلف را امتحان کنید. حرکت کردن بهتراز درجا زدن است.

عضو هیات رئیسه فدراسیون اضافه کرد: آیا اگر به زودی مشخص شود که این نشست‌ها و برنامه‌ها خروجی مثبتی برای فوتبال به بار آورده و گره کوری را باز کرده عذرخواهی می‌کنند؟ آیا باید هر اتفاقی با یا عینک بدبینی تحلیل کرد؟ ما نمی‌گوییم اشتباه پیش نمی‌آید. ولی اگر مشکلی هم درست شود با نگاه مثبت به آن می‌پردازیم تا رفع شود. ما دنبا ل سرکوب و شورش نیستیم. هر کسی با هر سمتی به این مجموعه فکر جدید تزریق کند با دل و جان می‌پذیریم و کسانی هم که نقد منصفانه دارند و به فوتبال کمک می‌کنند روی سر می‌گذاریم.

افشاریان گفت: با تمام این حرف‌ها به نظر من، همراه کردن مسوولان با ورزش و فوتبال خودش یک دستاورد بزرگ است. کاری که در هه جای دنیا رخ می‌دهد. در کشورهای پیشرفته فوتبال هم شما نمی‌توانید نقش دولت‌ها در فوتبال را نادیده بگیرید. وقتی رئیس فیفا به کشوری سفر می‌کند، درخواست می کند که با مقامات دولتی هم نشست برگزار کند. اینجا اما وقتی تلاش می‌شود ارتباط قطع شده به شکلی درست و اصولی برای منافع فوتبال ترمیم شود، عده‌ای شروع می‌کنند به شلوغ کاری. انگار برخی‌ها دوست ندارند بلند شدن فدراسیون و حرکت رو به جلوی آن با برقراری تعامل با نظام و دولت را ببیند. بنده واقعا از این موارد متعجب هستم.

افشاریان ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی که فوتبال ایران با آن رو به رو است با کمک دولت و دستگاه‌های دیگر قابل حل است. برای حق پخش تلویزیونی، مالیات، انعقاد قرارداد اسپانسرینگ، تبلیغات، سیاست بین الملل فوتبال و بسیاری موارد دیگر فوتبال به همراهی و کمک دولت در این وضعیت سخت نیاز دارد. فوتبال ارث شخصی کسی نیست و برای مردم است. دولت و دستگاه‌های دیگر هم اگر قدمی بر‌میدارند و کاری می‌خواهند انجام بدهند به خاطر اعضای هیات رئیسه و مدیران فدراسیون نیست و این کارها برای مردم انجام می‌دهند. توسعه و پیشرفت فوتبال باعث ایجاد نشاط اجتماعی می‌کنند.

وی با مثال زدن موفقیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: شما توجه کنید. ضمن خسته نباشید جانانه و قابل احترام به مجموعه بزرگ فولاد خوزستان و با صعود پرسپولیس، استقلال و تراکتور به مرحله حذفی بخش اعظمی از جامعه دراین وضعیت سخت خوشحال شده‌اند. انشاءالله موفقیت‍‌های آنها در آسیا ادامه داشته باشد و از طرفی تیم ملی کشورمان هم مسابقات حساس خود را در مقدماتی جام جهانی با پیروزی پشت سر بگذارد. دولت باید چقدر هزینه کند که چنین جو روحی خوبی در سطح کشور ایجاد شود و اصلا در کدام حوزه می‌تواند تاثیرگذاری روانی مثبت روی جامعه به اندازه فوتبال گذاشت؟ حالا که ریاست محترم فدراسیون تلاش می‌کند دراین راستا قدم‌های خوبی بردارد، برخی‌ها با حملاتی که انجام می‌دهند تنش ایجاد می‌کنند. آیا هدف آنها این است که تعامل خوبی با نظام و دولت برای پیشرفت فوتبال برقرار نشود؟ آیا نگاه آنها به اتفاقات از روی عدالت است چرا قبل از اینکه نتیجه مشخص شود قضاوت می‌کنید؟

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در بخش دیگری ازحرف‌های خود گفت: بایدتلاش کنیم به جای حرف زدن کار کنیم. منتقد را سرزنش نمی‌کنیم. فقط می‌گوییم اخلاق و انصاف رعایت شود. برای حرکت ها واجرایی شدن برنامه‌های فدراسیون در این شرایط سخت کرونایی و معضلات اقتصادی زمان بدهند. شما نمی‌توانید بدون زمان دادن، نتیجه بخواهید. منتهی یک سری مشکلات را نمی‌توان فراموش کرد که وجود و یا وقوع آن ارتباطی به تیم مدیریی جدید ندارد ولی با تمام توان برای حل آنها تلاش خواهد شد.

صحبت‌های پایانی خداداد افشاریان در ارتباط با رئیس فدراسیون بود و تاکید کرد:با توجه به رفتارها و کارهایی که از آقای دکتر عزیزی‌خادم می‌بینم باید بگویم که جامعه فوتبال در آینده برای ایشان ایستاده دست خواهد زد. ایشان درحال برنامه ریزی و تلاش است. کارهای بزرگی که آنها را شروع کرده شاید الان به چشم نیاید، اما در آینده باعث می‌شود تمام مجموعه بزرگ فوتبال از آن لذت ببرد. الحق بدون جانب‌داری اگر بخواهم در این دو ماه عملکرد ایشان را تعریف کنم باید بگویم فردی خستگی ناپذیر است که با قلبش برای احیای فوتبال کار می‌کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
0
زیرآب زدن به هنجارتبدیل شده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین