کد خبر: ۷۰۷۴۶۷
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱

در جلسه هیات وزیران گذشت؟

 ۱۰۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی برای کاهش آثار کرونا بر معیشت اقشار ضعیف در سال ۱۳۹۹ پرداخت شد.
در جلسه هیات وزیران گذشت؟
آفتاب‌‌نیوز :

در جلسه بعد از ظهر یکشنبه هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از عملکرد بودجه سال ۱۳۹۹ و عملکرد اقتصاد در این زمینه به هیات وزیران ارایه داد.

براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، در سال گذشته ۹۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، همچنین در سال ۱۳۹۹ با هدف کاهش آثار کرونا بر معیشت اقشار ضعیف، مبلغ ۱۰۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به اقشار مختلف جامعه پرداخت شد.

به رغم پیش بینی های منفی از رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۹، محاسبات نشان می دهد که رشد اقتصادی کشور مثبت شده است.

در گزارش فوق همچنین عملکرد وزارتخانه های نفت، راه و شهرسازی، نیرو، کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز معلم

تقدیر هیات دولت از کارگران و معلمان کشور

در ادامه جلسه، وزارت آموزش و پرورش به مناسبت دوازدهم اردیبهشت و روز معلم، از اقدامات این وزارتخانه و فعالیت های مدیران مدارس و معلمان در دوران شیوع کرونا و ممنوعیت آموزش حضوری، گزارشی به هیئت وزیران ارایه کرد.

بنابر گزارش مذکور، واکنش معلمان در قبال تعطیلی مدارس و پدیده جدید و غیرمنتظره کرونا سریع، خلاقانه و دلسوزانه بوده است و در پرتو تلاش و اهتمام مسئولانه معلمان بود که شعار «آموزش تعطیل نیست» محقق شد.

تجربه یک سال آموزش در شرایط کرونا بار دیگر بر نقش غیرقابل جایگزینی مدرسه و معلم تأکید کرد.

هیات وزیران با تبریک روز معلم به همه معلمان، از خدمات ارزنده و مسئولانه آنان در شرایط سخت کرونا و مراقبت از تحصیل دانش‌­آموزان قدردانی کرد.

اعضای دولت همچنین ضمن گرامیداشت روز کارگر، از زحمات این قشر زحمتکش تقدیر کردند.

نحوه ابلاغ اعتبار برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی

هیات وزیران با هدف فراهم نمودن امکان استفاده از اعتبارات مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی، با اصلاح مصوبه های مربوط به نحوه واگذاری اعتبارات مذکور موافقت کرد.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار به سازمان های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهانبا تصویب دولت، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آفت کش های شیمیایی پرخطر و امحاء سموم شیمیایی خطرناک موجود در انبارهای ۱۹ استان کشور و جلوگیری از ایجاد آلودگی آب و خاک و منابع زیرزمینی و بروز خطرات احتمالی به وزارت جهادکشاورزی (سازمان حفظ نباتات کشور) اختصاص یافت.

هیات وزیران همچنین با اختصاص مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، برای اجرای پروژه های پیشگیرانه و کنترل سیلاب به منظور مدیریت خطرپذیری و کاهش خسارات وارده به بخش کشاورزی بر اثر وقوع مخاطرات طبیعی به منظور اجرای طرح مرمت و بازسازی ۶۰ رشته قنات در شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در این استان موافقت کرد.

همچنین به موجب مصوبات فوق، سازمان های یاد شده موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات های مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات تخصیص یافته را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین