کد خبر: ۷۰۷۵۹۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴

توضیحات انجمن فولاد در مورد گم شدن ۳ میلیون تن فولاد

اگر چه در مقایسه بین مصرف ظاهری فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب) و تولید کل محصولات فولادی، برای یک سال کامل شمسی، اختلاف حدود ۳ میلیون تن مشهود است اما با توجه به یک سری نکات و عوامل مهم، موضوع گم شدن یا قاچاق این مقدار محصول میانی قابل احراز نیست.
توضیحات انجمن فولاد در مورد گم شدن ۳ میلیون تن فولاد
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، بهرام سبحانی در مورد ادعای گم شدن ۳ میلیون تن فولاد اظهار داشت: اگرچه در مقایسه بین مصرف ظاهری فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب) و تولید کل محصولات فولادی، برای یک سال کامل شمسی، اختلاف حدود ۳ میلیون تن مشهود است اما با توجه به یک سری نکات و عوامل مهم، موضوع گم شدن یا قاچاق این مقدار محصول میانی قابل احراز نیست.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران افزود: اولاً آمار صادرات که برای دوره یک‌ساله (از یکم فروردین تا ۲۹ اسفند) که توسط گمرکات کشور اعلام می‌گردد را نمی‌شود به تولید همان دوره نسبت داد زیرا کالایی که در سه ماهه اول هر سال از گمرکات کشور صادر می‌شود، مربوط به تولیدات سال قبل است.

وی ادامه داد: ثانیاً همواره در هر مقطع زمانی، بخشی از محصولات میانی خریداری‌شده توسط واحدهای نورد به‌عنوان کالای در جریان تولید در طول خط تولید و انبار مواد اولیه موجود است که در آمار تولید شمش و اسلب منظور می‌شود ولی چون هنوز به محصول نهایی قابل فروش تبدیل نشده در آمار محصول نهایی نمی‌آید و با توجه به کثرت واحدهای نورد، حجم شمش و اسلب ذخیره شده در انبار مواد اولیه واحدهای نورد قابل توجه است.

سبحانی گفت: نکته سوم این است که از آنجایی که آمار ارائه شده توسط انجمن فولاد از شرکت‌های تولیدی دریافت می‌شود و تعدادی از شرکت‌های خودمصرفی در هر مقطع مقداری شمش تولیدی را هنوز به محصول تبدیل نکرده‌اند این مقدار شمش تولیدی در آمار محصول نهایی منظور نمی‌گردد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: باتوجه به توضیحات فوق کاملاً بدیهی است که بین میزان مصرف ظاهری فولاد میانی و حجم تولید محصولات فولادی، مغایرت‌هایی وجود داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Oman
|
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
1
این یک استدلال عوامفریبانه است، اگر حتی تولید سه ماهه آخر سال هم در امار سه ماهه اول لحاظ شود خوب طبعا در نتیجه تفاوتی ایجاد نمی کند چون متناسبا تولید سه ماهه آخر همان سال نیز در سال بعد لحاظ خواهد شد. همین استدلال در مورد امار انبارها و شمش و بیلت و محصول نیز عینا صادق است. سه میلیون تن فولاد با فرض ۲۰ تن ظرفیت کامل هر تریلر میشود چینش تریلرها در مسافتی از زاهدان تا تبریز، این یک فساد بسیار وحشتناک است و باید ابعاد آن روشن شود نه اینکه لاپوشانی کنند.
ناشناس
|
Korea (Republic of)
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
0
راست و دروغ حرفات به زودی معلوم میشه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین