کد خبر: ۷۰۷۸۱۸
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴

کیفیت هوای تهران سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز - پانزدهم اردیبهشت- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۸۱ در شرایط سالم است.
کیفیت هوای تهران سالم است
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۵۹ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۸، ازن با شاخص ۵۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۱ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ بوده است.

ایستگاه پونک در شرایط پاک

بر این اساس،ایستگاه‌های پونک با شاخص ۳۱، ‌سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۳۷ و شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۴۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک بود.

ایستگاه شریف منطقه ۲ در وضعیت سالم

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۹۱ ، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۹۰ و پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۸۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۳۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین