کد خبر: ۷۰۷۹۰۱
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸

فاز اول تست انسانی واکسن فخرا با موفقیت انجام شد

مدیر پروژه واکسن «فخرا» گفت: فاز اول کارآزمایی واکسن فخرا به پایان رسید و ان‌شاءالله پس از جمع آوری و تجزیه و تحلیل نهایی داده‌ها وارد فاز دوم خواهیم شد.
فاز اول تست انسانی واکسن فخرا با موفقیت انجام شد
آفتاب‌‌نیوز :

 احمد کریمی مدیر پروژه واکسن «فخرا» در مراسم پایان فاز نخست کارآزمایی بالینی این واکسن، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز ایران در شب‌های قدر و همچنین تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) گفت: امروز تزریق فاز اول کارآزمایی واکسن فخرا به پایان رسید و ان‌شاءالله پس از جمع آوری و تجزیه و تحلیل نهایی داده‌ها وارد فاز دوم خواهیم شد.

کریمی افزود: پروتکل‌های مربوط به آغاز فاز دوم واکسن «فخرا» به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ارسال شده است و ان‌شاءالله پس از اخذ مجوزهای لازم از این وزارتخانه مرحله دوم تزریق واکسن را بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست، تزریق واکسن به 135 داوطلب صورت گرفت تصریح کرد: در مرحله نخست 17 هزار نفر از اقصی نقاط کشور در سایت" fakhravac.ir " ثبت نام کردند که از این تعداد 3500 نفر از طریق سایت پذیرش و 495 نفر وارد مرحله غربالگری شدند.

وی اظهار کرد: در نهایت تیم بالینی 135 نفر را برای تزریق انتخاب کرد که خوشبختانه حال عمومی هر 135 نفر مساعد است.

مدیر پروژه واکسن فخرا عنوان کرد: از بین انتخاب شدگان تزریق واکسن، 41 نفر خانم و مابقی افراد مرد بودند که میانگین سنی آنها 18 تا 55 سال بوده است.

وی تفاوت فاز اول و دوم را در تعداد افراد دریافت کننده واکسن عنوان کرد و گفت: ان‌شاءالله در مرحله دوم 500 نفر از افراد توسط تیم بالینی انتخاب و واکسن به آنها تزریق خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین