کد خبر: ۷۰۸۱۵۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
یک جوان تبعه خارجی که پس از چند ماه فعالیت شبانه‌روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد، تاکنون راز قتل دو زن تنها در مشهد را فاش کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

ماجرای اولین جنایت هولناک نهم دی سال گذشته زمانی لو رفت که تماس‌های یک زن میانسال از سوی دختر ۳۰ ساله اش بی پاسخ ماند. گوشی «س» خاموش بود و این موضوع هر لحظه بر نگرانی مادر می‌افزود. اضطراب سراسر وجودش را فرا گرفته بود اما حتی نمی‌خواست همسرش را نگران کند. به همین دلیل سراسیمه به طرف منزل دخترش در بولوار شریعتی منطقه قاسم‌آباد مشهد حرکت کرد.

«س» از چند سال قبل به دلیل اعتیاد همسرش از او طلاق گرفته بود و به تنهایی در طبقه چهارم یک مجتمع آپارتمانی زندگی می‌کرد. وقتی مادر به خانه دخترش رسید با در بسته روبه رو شد اما او که یقین داشت دخترش جایی نرفته است، بیشتر هراسان شد و بی‌درنگ سراغ کلیدساز منطقه را گرفت تا در منزل اجاره‌ای را بگشاید. دقایقی بعد زمانی که در واحد آپارتمانی گشوده شد، زن میانسال در میان حیرت و ناباوری با پیکر خون‌آلود دخترش مواجه شد که کف اتاق قرار داشت و دست خونین او بر قسمتی از دیوار، اثری از خون به جا گذاشته بود.

با فریادهای دلخراش زن میانسال، همسایگان نیز به طرف طبقه چهارم ساختمان حرکت کردند و به این ترتیب ماجرای کشف پیکر خون‌آلود «زن تنها» به پلیس گزارش داده شد.

هنوز دقایقی از این حادثه نگذشته بود که قاضی ویژه قتل عمد به همراه کارآگاهان اداره جنایی به محل کشف جسد رسیدند و اثر ضربه چاقو بر پشت این زن ۳۰ ساله (بین دو کتف) را مشاهده کردند.

زن میانسال به کارآگاهان گفت: «عصر روز هفتم دی بود که من و دخترم (مقتول) بعد از خرید لوازم و مایحتاج زندگی سوار بر یک دستگاه تاکسی اینترنتی به خانه بازگشتیم. دخترم مرا در منزل پیاده کرد و با همان تاکسی به خانه اجاره‌ای خودش رفت. ولی از روز بعد هر چه با او تماس می‌گرفتم پاسخم را نمی‌داد. ابتدا فکر کردم شاید کار دارد یا گوشی‌اش شارژ ندارد و ... اما روز بعد (نهم دی) نیز این ماجرا تکرار شد و من که دیگر نمی‌توانستم نگرانی و اضطراب خودم را پنهان کنم به خانه‌اش آمدم که با جسد غرق در خون او روبه‌ رو شدم.»

کارآگاهان با دستور قضایی به تحقیق پرداختند که مشخص شد دو تلفن همراه و مبالغی وجه نقد نیز از منزل «س» سرقت شده است.

تخریب‌نشدن در منزل نشان می‌داد عامل یا عاملان جنایت با مقتول آشنایی داشته و به راحتی وارد منزل وی شده‌اند. بنابراین فرضیه جنایت با انگیزه سرقت توسط فردی آشنا قوت گرفت و فعالیت‌های اطلاعاتی وارد مرحله جدیدی شد.

تحقیقات درباره این جنایت ادامه داشت تا اینکه بیست و یکم دی سال گذشته، جسد زن ۲۹ ساله دیگری در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی در منطقه الهیه مشهد کشف شد. با حضور شبانه کارآگاهان و قاضی ویژه قتل عمد در بلوار مجیدیه مشخص شد زن جوانی با هویت «الف» که پس از طلاق از همسرش به تنهایی در واحد آپارتمانی زندگی می‌کرد، با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است.

این در حالی بود که طبق نظر پزشک قانونی حدود شش روز از مرگ این زن ۲۹ ساله می‌گذشت.

برادر مقتول که در محل کشف جسد حضور داشت به مقام قضایی گفت: «چند روز بود که هر چه با تلفن خواهرم تماس می‌گرفتم، کسی پاسخ نمی داد تا اینکه شب (بیست و یکم دی) به همراه برادرم به منزل او آمدیم تا جویای حالش شویم ولی در واحد آپارتمانی بسته بود. زمانی که همسایه خواهرم گفت او هر وقت بیرون می‌رفت، حفاظ آکاردئونی منزلش را قفل می‌زد، بیشتر نگران و با تخریب قفل وارد خانه خواهرم شدیم. وقتی داخل منزل را جست‌وجو کردیم ناگهان با جسد کبود و غرق در خون او در حالی روبه رو شدیم که کف حمام افتاده بود.»

بررسی‌ها نشان می داد قتل در اتاق خواب رخ داده است زیرا آثاری از خون در کف اتاق وجود داشت و در ادامه عامل یا عاملان جنایت، پیکر خون‌آلود را به داخل حمام کشانده و رها کرده‌اند.

تحقیقات قاضی زرقانی همچنین بیانگر آن بود که ازدواج فامیلی «الف» به فرجام نرسیده و او چند سال قبل به دلیل اختلافات شدید خانوادگی از همسرش جدا شده است و اکنون در حالی به تنهایی در یک مجتمع آپارتمانی زندگی می‌کرده که حضانت دختر خردسالش نیز به عهده همسرش بوده است.

از سوی دیگر ادامه بررسی‌های تخصصی نشان داد که تلفن همراه و مبالغی وجه نقد نیز از منزل «الف» به سرقت رفته است.

در حالی‌که هیچ‌گونه ارتباط منطقی بین قتل دو زن تنها وجود نداشت که اجساد آنها در فاصله کوتاهی از یکدیگر کشف شده بود اما دو پرونده جنایی مذکور بطور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت چرا که سرقت، قتل با چاقو و تنهابودن قربانیان، فرضیه جنایت توسط فرد یا افرادی خاص را محتمل می‌کرد.

کارآگاهان پس از حدود چهار ماه به سرنخی رسیدند که نشان می‌داد یک جوان تبعه خارجی هنگام وقوع دو جنایت مذکور در نزدیکی محل‌های کشف جسد حضور داشته است اما هیچ اطلاعاتی از این فرد در سیستم پلیس وجود نداشت، بنابراین کارآگاهان با استفاده از امکانات و تجهیزات فنی به تحقیقات خود ادامه دادند تا اینکه در نهایت محل سکونت جوان ۲۴ ساله‌ای با هویت «جعفر.ع» در شهرک مهرگان مشهد زیر چتر اطلاعاتی کارآگاهان قرار گرفت.

پس از مدتی جمع‌آوری اطلاعات و اسناد و مدارک محکمه‌پسند، مشخص شد که جوان مذکور در جنایت بلوار مجیدیه نقش دارد. به همین دلیل با صدور دستور قضایی، کارآگاهان این جوان را به دام انداختند و به مقر انتظامی منتقل کردند. او که ابتدا با خونسردی کامل خود را بی‌خبر از مرگ «الف» نشان می‌داد، با دیدن اسناد و مدارک انکارناپذیر لب به اعتراف گشود و گفت: «به بهانه خواستگاری و ازدواج با «الف» آشنا شدم و با هماهنگی قبلی به منزلش رفتم. این کار را چند بار تکرار کردم تا محل اختفای زیورآلات و پول‌هایش را پیدا کنم اما وقتی دیدم آن زن به رفتارهای من مشکوک شده است، به طور غافلگیرانه و از پشت سر او را با چاقو زدم و گوشی تلفن را به همراه کارتن آن و مبالغی وجه نقد سرقت کردم.»

این متهم همچنین به قتل «س» با همین شگرد اعتراف کرد و راز قتل او را فاش ساخت. او گفت: «به بهانه خواستگاری وارد خانه «س» شدم و مدتی با شگردهای مختلف این ماجرا را طول دادم. او نیز مبالغ زیادی در منزل نداشت ولی دو گوشی تلفن را به همراه کارتن‌هایش و مبالغی وجه نقد سرقت کردم!

تحقیقات ویژه کارآگاهان برای کشف جرایم احتمالی دیگر این جوان ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
0
0
نمک خوردن ونمکدان شکستن !!!!!!!!!!!!!سالهاست که فریاد می زنیم حضور اتباع خارجی در کشور موجب ناامنی در کشور شده است.اتباع خارجی در بیشتر موارد قاچاق مواد مخدر،اعتیاد جوانان،سرقتهای مسلحانه وغیر مسلحانه،گروگان گیری وباج گیری،توزیع آلات لهو ولعب،فساد اخلاقی وایجاد خانه های فساد،نزاع وشرارت ودرگیری های خیابانی وضرب وجرح وقتل ،جاسوسی برای بیگانگان و......دست دارند.همچنین حضور این جمعیت میلیونی اتباع بیگانه در کشور امنیت شغلی جوانان وکارگران وسرپرستان خانوار را از بین برده است وموجب شده است میلیونها فرصت شغلی از دست جوانان وکارگران و...کشور ازدست برود که خود موجب ایجاد سیکل معیوب بیکاری ونا امنی وشرارت وسرقت و....در کشورمی شود.بدلیل بی توجهی مسئولان وزارت امور خارجه و وزارت کشور به مسئله حضور اتباع بیگانه واستفاده ابزاری آنان از اتباع بیگانه در دیپلماسی خارجی میلیونها ایرانی امنیتشان به خطر افتاده ودر طول چهل سال گذشته هزاران ایرانی توسط اتباع بیگانه به قتل رسیده وجانشان را از دست داده اندکه در گزارشات حوادث روزنامه ها در سالهای گذشته می توانید آنها را مشاهده کنید.کسی که ریشه در این خاک ندارد رحمی ومروتی بر این مردم ندارد وبا بی رحمی تمام با مردم کشورما برخورد می کند.البته نباید بسادگی با این قتلها برخورد کرد چراکه ممکن است یک مجموعه متعصب فکری همانند باند عقرب که درسال 68 در شهرها فعالیت می کرد یا سعید حنایی که درمشهد زنان قتل می رساند با مهدور الدم خواندن زنان این قتلها را مدیریت کرده باشد.سرقت لوازم هم ممکن است برای سرقت جلوه دادن این قتلها انجام شده باشد.
قنرعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۹
0
0
مشکل ما افغانها هستن بندازین بیرون تا کارگر ایرانی راحت نفس بکشه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین