کد خبر: ۷۰۸۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵

دومین شب ناآرام قدس؛ زخمی شدن حدود ۱۰۰ تن در درگیری‌ها/سازمان ملل، آمریکا و اروپا نگرانند

هلال احمر فلسطین از افزایش شمار مجروحان درگیری‌های شنبه شب در قدس اشغالی به حدود ۱۰۰ تن خبر داد.
دومین شب ناآرام قدس؛ زخمی شدن حدود ۱۰۰ تن در درگیری‌ها/سازمان ملل، آمریکا و اروپا نگرانند
آفتاب‌‌نیوز :

 نظامیان رژیم صهیونیستی شنبه شب بار دیگر به نمازگزاران و روزه داران فلسطینی در قدس اشغالی حمله کردند و به طرز وحشیانه ای با شلیک گلوله، گاز اشک آور و بمب‌های صوتی اقدام به سرکوب آنان کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هلال احمر فلسطین امروز یکشنبه اعلام کرد شمار زخمی‌های درگیری‌های شب گذشته در شهر اشغالی قدس و اطراف مسجد مبارک الاقصی به ۹۰ تن رسیده است که بسیاری از آن ها به بیمارستان انتقال داده شدند.

این درگیری‌ها در در اطراف باب العامود، باب الساهرة ، محله الشیخ جراح، باب الأسباط و باب الحطه در قدس اشغالی رخ داد.

همچنین گزارش شده که به رغم وجود دهها مصدوم نظامیان صهیونیست اجازه ورود آمبولانس به مجاورت باب العامود را ندادند.

طبق اعلام اداره اوقاف اسلامی قدس، به رغم محدودیت‌های شدید رژیم صهیونیستی و ممانعت از حضور هزاران نفر در مسجد الاقصی، بیش از ۹۰ هزار تن برای اعتکاف در شب قدر در این مسجد مبارک حضور یافتند و پس از اقامه نماز تراویح، سوگند حمایت از مسجد الاقصی را بجای آوردند.

حاضران همچنین شعار "ما مبارزان تو هستیم حماس" سردادند.

همزمان با قدس اشغالی، بسیاری از شهرهای کرانه باختری و نوار غزه نیز به صحنه درگیری شدیدی فلسطینیان با اشغالگران اسرائیلی در حمایت از ساکنان قدس تبدیل شده است و منابع فلسطینی از درگیری جوانان فلسطینی حامی قدس با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شرق غزه خبر دادند.

به گفته این منابع هزاران فلسطینی شنبه شب به نشانه حمایت از ساکنان قدس و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران در مسجد الاقصی در نوار مرزی غزه دست به تظاهرات زدند.

فعالان فلسطینی در نوار غزه نیز در واکنش به جنایات اشغالگران اسرائیلی ارسال بالن‌های آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی را ازسرگرفتند.

همزمان با تشدید ناآرامی‌ها در قدس و غزه آمریکا، روسیه، سازمان ملل و اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مشترک درگیری‌های قدس و تصمیم رژیم صهیونیستی برای کوچاندن فلسطینیان ساکن محله شیخ جراح در قدس اشغالی که سال‌ها در آن زندگی کرده‌اند، را "نگران کننده" خواندند.

در این بیانیه اعلام شده که سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا مخالف چنین اقدامات یکجانبه‌ای هستند که صرفا به تشدید تنش و درگیری‌ها می‌انجامد.

در بیانیه مشترک مذکور از رژیم صهیونیستی خواسته شده دست از این اقدامات بردارد.

قدس اشغالی شنبه شب نیز شاهد درگیری فلسطینیان با نظامیان صهیونیستی پس از یورش صهیونیست‌ها به صحن‌های مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی بود که به زخمی شدن بیش از ۲۰۰ تن منجر شد.

این اقدامات واکنش‌های شدید بین المللی و محکومیت‌های کشورهای منطقه و جهان را به دنبال داشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین