کد خبر: ۷۰۸۹۷۸
تعداد نظرات: ۴۸ نظر
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
احمدی‌نژاد گفته "فساد سازمان‌یافته، دروغ و اشرافیت، مردم را از اصلاح امور ناامید کرده"
محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرایط کشور بسیار حساس و دشوار است. فساد سازمان یافته، دروغ و اشرافیت مردم را از اصلاح امور ناامید کرده است. حضورم در انتخابات با توجه به شرایط کشور و اصرار مردم بود. در صورت ردصلاحیتم اعلام می کنم در انتخابات شرکت نمی کنم. در صورت ردصلاحیتم با تجمع مردمی یا خشونت هم مخالف هستم. در صورت ردصلاحیتم به هیچ کسی رای نداده و از هیچ کسی حمایت نمی کنم.
آفتاب‌‌نیوز :

محمود احمدی‌نژاد با حضور در ستاد انتخابات کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

محمود احمدی‌نژاد پیش از ورود به محل ثبت نام، بخشی از خیابان فاطمی را در میان هوادارانش که تعداد آنها به 100 تا 150 نفر می‌رسید، به صورت پیاده طی کرد.

احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نیز ثبت نام کرده بود که صلاحیت وی در آن دوره تایید نشد.

محمود احمدی نژاد به همراه آقایان علیرضا شیخ الاسلامی، مرتضی تمدن، علی اکبر جوانفکر و حداقل دو نفر از اعضای تیم حفاظت خود برای ثبت نام به داخل ستاد انتخابات رفت و ممانعت مسئولان حراست نیز به درگیری مختصر این افراد منجر شد.

این درحالیست که برای ورود این تعداد از همراهان داوطلبان سخت‌گیری می‌شود و برخی داوطلبان روز گذشته از جمله حسین دهقان و سعید محمد از اینکه همراهانشان نتوانستند وارد ستاد شوند، گلایه داشتند.

محمود احمدی‌نژاد امروز پس‌ از نام‌نویسی در انتخابات، رو به خبرنگاران و با اشاره به شناسنامه‌اش، با تاکید گفت: صاحب این شناسنامه خالص ساخت ایران است.

احمدی نژاد: در انتخابات 92 و 96 رای سفید دادم

محمود احمدی نژاد پس از ثبت نام، در کنفرانس خبری نیز حاضر شد و گفت: حقیقتا با روالی که اکنون کشور اداره می‌شود، امکان اصلاح وجود ندارد. مشکل اصلی نوع نگاه کلان به کشور است. جدا شدن حکومت از مردم در حدی است که به‌کلی از اهداف انقلاب دور شده‌ایم.

متن کامل سخنرانی احمدی نژاد در سالن کنفرانس خبری ستاد انتخابات وزارت کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

- خداوند بزرگ را سپاسگزارم که یک بار دیگر با ملت بزرگ ایران سخن می گویم.

- پیشاپیش عید سعید فطر را تبریک عرض می کنم و بهترین ها را برای همگان آرزومندم.

- کمتر کسی است که بر حساسیت شرایط کنونی و سرنوشت ساز بودن حوادث آینده اذعان نداشته باشد.

- شرایط کشور از نظر اقتصادی ، سیاسی، داخلی و خارجی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بسیار دشوار است.

- دروغ، فساد سازمان یافته، ریا و دورویی، رانت و تبعیض، اشرافیت مذهبی، اشرافیت سیاسی و اشرافیت اقتصادی، مردم را از اصلاح امور در چارچوب ساز و کارهای موجود ناامید کرده است.

- حقیقتا هم به روالی که اکنون کشور اداره می شود، امکان اصلاح وجود ندارد.

- همه باید خود را برای یک اصلاح اساسی و خانه تکانی بزرگ و گسترده آماده کنیم.

- روند امور باید بر اساس خواست مردم و اراده آنها اصلاح شود.

- اشکال اصلی کشور، نوع نگاه مدیریت کلان به مسائل کشور است.

- دوری از اهداف و مبانی انقلاب، دور زدن مردم، جدا کردن منافع شخصی و گروهی مسئولان از منافع مردم ، تنها بخشی از این اشکالات است.

- جدا شدن حکومت از مردم و دور کردن آنان از جایگاه تصمیم گیری، کار را به جایی رسانده است که به کلی از انتظارات مردم از انقلاب و اهداف تاسیس جمهوری اسلامی دور شده ایم.

- زمانی افتخار نظام به برگزاری انتخابات و حضور پرشور مردم در صحنه بود و روی آن مانور داده می شد و به عنوان نقطه قوت و برتری نظام و انقلاب در برابر نظامات شرقی و غربی روی آن تبلیغات وسیع صورت می گرفت اما اکنون کار به جایی رسیده است که از اطلاع رسانی در باره آمار و مشارکت مردم در انتخابات طفره می روند چرا که مایه شرمندگی است.

- بدتر آنکه بعضی ها اساسا امید و آرزویشان این است که مردم در انتخابات، مشارکت جدی نداشته باشند تا افراد موردنظر آنان رای بیاورند.

- این از آن جهت است که مردم هیچ وقت آنها را قبول نداشته اند و آنان از نظر محبوبیت، نه تنها در وضعیت بسیار ضعیفی قرار دارند بلکه با مخالفت شدید مردم مواجهند.

- نمونه اش دومرحله انتخابات اخیر مجلس است که باید آن را نمره مردودی و پاسخ منفی مردم در برابر تقاضای مشارکت دولت و حکومت دانست.

- اما حتی یک نفر هم در این مملکت حاضر نشد اعلام کند که معنای این موضع گیری مردم را درک کرده و از مردم عذرخواهی کند و قول اصلاح بدهد.

- به جای آن با قبول نتیجه انتخابات و خوشحال از سر کار آمدن افراد مورد نظر، به مردم بی اعتنایی و بی محلی شد.

- انتخابات پرشور به یک لفظ توخالی تبدیل شده و کسی برای تحقق آن، که لازمه تداوم انقلاب و نظام است، دل نمی سوزاند.

- اسم این را هم انقلابی گری گذاشته اند.

- یعنی انقلابی ها فقط وقتی می توانند در صحنه باشند که مردم صحنه را ترک کرده باشند.

- این یک انحراف بزرگ و اساسی از انقلاب است.

- معلوم است که این وضعیت، ربطی به خدا، پیامبر و امام زمان(ع) ندارد.

- مردم انقلاب نکردند که حکومت و قدرت و امتیازات را از یک عده بگیرند و به یک عده دیگر تحویل دهند و پی کارشان بروند.

- الان هم علیرغم برخی حرفهای شعاری و تکراری، فهم عموم مردم این است که آقایان از عدم مشارکت مردم نه تنها ناراحت نیستند بلکه خیلی هم خوشحالند.

- چرا که در عدم مشارکت مردم، فرصتی پیدا می شود که با مهندسی و طراحی از پیش تعیین شده، بالاخره بتوانند فرد خاص مورد نظر خود را که به هیچ شکلی نمی تواند آراء مردم را کسب کند، به مردم تحمیل نمایند.

- اسم این را هم گذاشته اند دولت انقلابی، مثل این مجلس به شدت حداقلی، حتی از شوراهای شهر و روستا هم نگذشتند و بسیاری از نیروهای صالح را رد صلاحیت کردند.

- اکنون امیدوارند که کرونا بهانه ای شود برای اینکه عدم مشارکت مردم با آن ماست مالی و رفو گردد.

- معلوم است که این امر به هیچ وجه رفو بردار نیست و بر پیشانی نظامی که مردم برای آن چند صد هزار شهید و مجروح داده اند، حک می شود.

- به لحاظ بین المللی هم متاسفانه در شرایط سیاسی نامطلوبی قرار داریم و یک گروه در کشور به دنبال این هستند که با مذاکره و دادن امتیاز و حاکم کردن اراده دشمن بر کشور، برای خود موقعیتی دست و پا کنند.

- گروه دیگر هم به اسم یکصدا کردن مسئولان کشور ، گمان می برند که می شود اینگونه در برابر دشمن ایستادگی کرد.

- باید گفت که هر دو گروه در مسیر انحراف از انقلاب و ملت حرکت می کنند.

- قدرت یک نظام سیاسی به مسئولانش نیست، بلکه قدرت ملی واقعی، مردم هستند.

- با دور کردن مردم از صحنه تصمیم گیری، کشور ضعیف تر شده و بعد با چند تهدید و تشر و سیلی ، آقایانی که فقط به فکر قدرت و منافع خود هستند، به طور جدی تر تسلیم شده و امتیازات بیشتر و اساسی تری خواهند داد.

- این مساله مثل روز برایم روشن است.

- نصیحت من این است که باید به مردم برگردیم و دل آنها را به دست آوریم.

- برای این کار ابتدا باید مردم به حساب آورده شوند و رای و نظرشان معیار دانسته شود.

- انتخاب، حق مردم است و مسئولان نباید در باره انتخاب آنها قضاوت کنند.

- مسئولان تماما به اعتبار مردم بر مسند نشسته اند و اگر برخلاف رای و نظر مردم عمل کنند و یا چنین اعمالی را تایید کنند، نقض حقوق انجام داده اند و از اعتبار ساقط می شوند.

- شرایط آینده کشور با غیبت مردم از صحنه، بسیار سخت تر می شود.

- اینجانب در دفاع از حق مردم برای تعیین سرنوشت، چند بار طی روزهای گذشته گفته ام که هم به دلیل عدم رضایت فراگیر مردم و عدم آمادگی جمعیت زیادی از کشور برای شرکت در انتخابات و هم به دلیل شرایط کرونایی که دولت اعلام و حکومت نیز آن را تایید کرده، بهتر است که انتخابات به تعویق بیفتد.

- عرض کرده ام که آمار پایین مشارکت در انتخابات به گونه ای نخواهد بود که بتوان با کرونا آن را توجیه کرد.

- مردم البته در مراجعه و تماس های بسیار زیاد با من، نگران استفاده از روش های الکترونیکی و پستی هم هستند.

- وظیفه دارم از الان هشدار دهم که به کارگیری این روش ها- "الکترونیکی و پستی" ، مورد قبول مردم قرار نمی گیرد و به طور جدی بر شائبه های موجود خواهد افزود.

- من به عنوان کسی که تا حدودی نبض جامعه را به عنوان یک خادم کوچک و مرتبط با افراد و اقشار کثیر می فهمم، وظیفه دارم این موضوعات را به منظور اجتناب از اقدامات مساله ساز، زودتر اعلام نمایم.

- در شرایط کنونی کشور ، پذیرش مسئولیت، امری بسیار خطیر و دشوار است.

- مردم عزیز می دانند که این خادم کوچک، هیچ انگیزه شخصی برای حضور در مناصب حکومتی ندارم.

- حضور امروز من برای ثبت نام، اولا جهت احترام به ملت بزرگ ایران از هر قوم و نژاد، مذهب، دین و زبان است.

- به ویژه میلیونها نفر در سراسر کشور که از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کرده و بلکه به بنده امر کردند که امروز برای ثبت نام در انتخابات اینجا باشم، مسئولیت سنگینی را بردوشم قرار داد.

- مردم از سراسر کشور در ملاقات های حضوری، تماس های تلفنی، نامه نگاری، تشکیل کاروان انسانی، ارسال طومارها و پیام ها در مقیاس بسیار بالا، اصرار داشته اند که این فرزندشان در انتخابات شرکت نماید.

- از آنجا که هم شرایط کشور را می دانم و هم انگیزه شخصی ندارم، نیاز به مقاومت سختی بود که پاسخ مثبت ندهم و نیز شرمنده می شدم که امیدهای مردم را نادیده بگیرم.

- مردم در بسیاری از ملاقات ها، این انتخابات را به عنوان یک امر سرنوشت ساز، برای کشور و انقلاب می دانند که اگر امیدی به تغییر باشد در انتخابات شرکت نمایند وگرنه، نه.

- عدم رضایت شدید مردم از اوضاع به عنوان بدترین دوران پس از انقلاب، به گونه ای است که شرایط امروز را حداقل از نظر روانی، از شرایط سالهای جنگ بدتر می دانند.

- مردم حتی مرا تهدید کرده اند که اگر در انتخابات ورود نکنم در پیشگاه خدا، آنها و تاریخ، مسئول شناخته خواهم شد.

- ثانیا علیرغم علم به اوضاع نابسامان همه جانبه کشور و درک شدت سختی در مسیر تغییر شرایط و اصلاح اساسی و ایجاد بهبود در زندگی و معیشت مردم، معتقدم کشورم ایران سرافراز و سربلند، دارای ظرفیت های استثنایی است.

- معتقدم که به پشتوانه مردم فهیم، باهوش، نجیب و قدر شناس که قطعا پشتوانه خدا و امام زمان (ع) را هم با خود دارد، در سایه برنامه ریزی درست و مدیریت انقلابی، مردمی، عاقلانه و دانش محور و با کار و تلاش خستگی ناپذیر همه افراد کاردان و صالحی که مسئولیت خواهند پذیرفت، به سرعت می توان، امید و نشاط را به جامعه برگرداند.

- با انجام یک مجموعه برنامه اصلاحی اساسی، می توان آهنگ سریعی از پیشرفت، تعالی و رفاه مردم را به نمایش گذاشت.

- اینجانب فرزند ملت ایرانم و با نظر و حمایت مردم، دولتی ایرانی تشکیل خواهم داد و با اتکاء به ملت و لطف خداوند و عنایت امام عصر(ع) در خدمت ملت و کشور خواهم بود.

- مجددا اعلام و تاکید می نمایم که شرایط داخلی و خارجی بسیار حساس است و فشار اقتصادی و روانی سنگینی بر مردم وارد می شود.

- احتمال وقوع شرایط پیش بینی نشده و غیرقابل جبران درصورت عدم استفاده درست از فرصت انتخابات که شاید آخرین فرصت باشد وجود دارد.

- اما در باره خود انتخابات باید به عرض ملت برسانم که:

- تعیین سرنوشت، حق مسلم و قطعی مردم است و احدی حق ندارد این حق را مخدوش یا تضعیف نماید.

- اینکه عده ای به دنبال مهندسی انتخابات باشند، به برخی بگویند نیایید و برخی را به دلایل واهی از حضور در عرصه باز بدارند، برخلاف مسیر مصالح کشور و مردم و تعهد انقلابی است.

- اینکه صدا و سیما از یک ماه قبل بداند تعداد کاندیداهای نهایی چند نفرند و فقط برای آنها میز مناظره را تدارک کند، برخلاف مسیر ملت و تعهدات داده شده به ملت است.

- به نام نظارت استصوابی و آن هم بعد از 42 سال از انقلاب برای مردم تصمیم می گیرند و هر روز تفسیر جدیدی از این نوع نظارت ارائه می‌دهند و حتی قانونگذاری هم می کنند.

- باید اجازه دهند همه اشخاص مورد نظر مردم در معرض رای مردم قرار گیرند.

- باید حق انتخاب مردم به طور کامل به رسمیت شناخته شود.

- در سال 92 و 96 با ما برخورد حذفی کردند اما من به خاطر انقلاب و نظام و مردم حوصله و گذشت کردم.

- البته انگیزه شخصی نداشتم و هر دو بار شرکت کردم ولی به کسی رای ندادم و رای سفید انداختم.

- من با رد صلاحیت هر نامزدی که مورد نظر مردم باشد و حضورش با صریح قانون، ناسازگار نباشد، مخالفم.

- کسی حق چنین کاری را ندارد و این کار خلاف قانون اساسی است.

- اقدام کنندگان به چنین کاری در برابر قانون و مردم مسئول و در آینده پاسخگو خواهند بود.

- اما به طور مشخص در باره حضور خودم در انتخابات با توجه به شرایط کشور و لزوم تحول در مدیریت کشور و اصرار جمعیت میلیونی در کشور برای حضور:

- در صورت رد صلاحیت ، از هم اکنون اعلام می دارم که انتخابات را تایید نمی کنم و در آن شرکت نخواهم کرد.

- البته در صورت رد صلاحیت و در نتیجه عدم دخالت در انتخابات، با اجتماع اعتراضی و یا اعمال خشونت موافق نیستم.

- همه باید مراقبت کنند که عناصر فاسد رخنه کرده در نهادهای امنیتی با ایجاد خشونت، مردم را متهم نکنند، راه را بر برخورد با آنان باز ننمایند و زمینه تضییع حقوق مردم را فراهم نکنند.

- در پایان با توجه به تجربیات گذشته و از اینکه احتمال پخش شایعات زیاد خواهد بود، از عموم مردم می خواهم که به شایعات، صداسازی و شاید تصویر سازی هیچ اعتنایی نکنند.

- نظرم به طور قطعی این است که یا به صورت کاندیدا در انتخابات حضور خواهم داشت و یا در صورت رد صلاحیت، ضمن رای ندادن، از هیچ کس، حتی افرادی که سابقه دوستی یا همکاری نزدیک با بنده داشته اند، حمایت نخواهم کرد.

- با احترام مجدد به ملت بزرگ ایران و دعا برای هم میهنان عزیزم در سراسر ایران و جای جای جهان.

- خداوند، امام زمان، مردم عزیز و تاریخ را به شهادت می گیرم که از سر خیرخواهی و دلسوزی به مسئولیت خود برای بیان مصالح کشور، انقلاب و ملت عمل کردم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

نام‌نویسی از داوطلبان این دوره از صبح روز گذشته آغاز شده و تا روز شنبه 25 اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت. نتایج بررسی صلاحیت‌ها نیز 6 و 7 خردادماه توسط وزارت کشور اعلام می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
8
20
یا ابا عبداله الحسین ( ع )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
76
17
اقای احمدی نژاد انقلاب به فرد متکی نیست و برای انتخابات شرط نگذارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
چیزی که الان هست انقلاب نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
25
75
انصافا هیچ اصلاح طلبی را نمی بینم که اینگونه حتی در لفظ بتواند اینگونه سخن بگوید آفرین احمدی نژاد با اینکه دلم ازت پر است بخاطر گذشته ولی آدم شجاعی هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
1
19
واووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
40
27
من سفید رای نمی دهم رای من احمدی نژاد است اگر رد صلاحیت شود
پاسخ ها
عباس
| United States |
۱۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
خیلی خوب بود کلی خندیدم :-)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
تو نخندی کی بخنده به ریش ما؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
24
69
جناب. فساد در دوره شما ابداع شدومردم را به فنا دادی .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
اتفاقا برعکس داری میگی
ایشون همه چیز را شفاف کرد.
دست افرادی که به صورت موروثی از انقلاب سهام دزدی کردن داشتند را رو کرد.
یک نمونه از رانت و دزدی شخص احمدی نژاد را بگویید
برخورد با فساد با قوه قضاییه هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
28
31
با اینکه طرفدار احمدی نژاد نیستم وهرگز بهش رای نداده ام .... ولی حرفاش منطقی وحقیقته ....به فرمایش امام علی ع:به گوینده سخن نگاه نکن ببین چه گفته...
پاسخ ها
صبا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
اگر فردا حرفهایش را عوض نکند . حرفهای فعلی او عمل در سال ۸۸ تضاد دارند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
21
59
هرمصیبتی وبی اخلاقی وهزاران درد وفلاکت وبدبختی تحریم وبلاهای دیگر از زمان این احمدی نژاد شروع شد حالا مدعی هم میباشد
پاسخ ها
حجت ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
ایشان هیچ فاسدی را لو نداد وفقط تهدید میکرد که لیست مفسدین توی جیبش است و بگم بگم میکرد و هنوز که هنوز است نگفته
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
8
44
حرفهای الانت را قبول دارم. البته بعد از رییس جمهور شدن نمی دونم چطوری عمل میکنی
قلم فرانسه
|
Turkey
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
6
22
"- به ویژه میلیونها نفر در سراسر کشور که از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کرده و بلکه به بنده امر کردند که امروز برای ثبت نام در انتخابات اینجا باشم، مسئولیت سنگینی را بردوشم قرار داد."! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
6
29
حرفات قشنگه ولی ...
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
12
32
حرفات رو مثل اصلاح طلبان میزنی ولی که پات به رکاب میرسه یادت میره و رنگ عوض میکنی..
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
9
21
این احمدی نژاد بازی سیاست خوب بلده مردم علیه مردم سیاستمداران علیه همدیگر حالا چه معرکه ای می خواد بپا کنه خدا میدونه ولی یک چیزش خوبه جربزه زیاد داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
3
34
ایکاش همینطور که حرف میزنی عمل هم کرده بودید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
25
24
حداقل جرات داره حرف حقیقت رو میزنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
این هرچی دلش میخواد میگه هیچ کس هم چیزی بهش نمیگه
ظریف بدبخت که محرمانه گفتگو داشته و معلوم نیس کی افشا کرده اون گفتگو رو این همه بهش حمله شده
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
21
27
احمدی نژاد خودش رو ملاک و شاخص مشروعیت انتخابات قرار داده! تایید صلاحیت بشه انتخابات مشروع هست و اگر نشه مشروع نیست!!!!!!!!!!! همین حرف برای رد صلاحیت این فرد کفایت داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
14
32
شما صحبت نکن که در زمان شما , همین دو کلام نظر رو هم نمیتونستیم بنویسیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
9
32
شما که اختیارات ریس جمهور را کم می دانستی الان چی شد اختیارات زیاد شده؟
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
21
20
واقعا باعث تأسف است که چرا احمدی نژاد اینهمه اصرار بر رییس شدن دارد.متاسفانه عملکرد او نشان از این دارد که در اغتشاشات 88 گناهش کمتر از بر پا کنندگان آن نبود و فقط عاملان آن اغتشاشات مجازات شدند و او به حاشیه رفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
8
18
حرف های ایشان را اگر یک هزارمش را اصلاح طالبان گفته بودند الان....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
2
22
خوشم میآید هرچه میگوید اصولگراها حرفی برای گفتن ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
7
27
دمش گرم تمام معادلات سیاسی اصولگراها را به هم ریخته . هیچکدام جرات اظهار نظر ندارند ب...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
3
25
هرکدام از این جملات را اگر یک اصلاح طلب میگفت تا سالها کیهان با تیمش مقاله و یادداشت می نوشت و قصه سرایی میکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
2
22
خدایا ببین چه حرفهایی که مردم میزدند امروز از دهان خودشان زده میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
31
17
درود بر شرفت
راي من فقط احمدي نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
15
40
دکل نفت و انواع اختلاس!
هاله نور !
خس و خاشاک مدیریت جهانی!
معجزه هزاره سوم!
قاضی سعید مرتضوی!

پوپولیست.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
800 میلیارد درامد نفتی در اوج قیمت نفت را هم اضافه کن
bahri
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
آفرین برشما که با این اشاراتی که کردید ثابت نمودید که مانند اکثریت جامعه آلزایمر سیاسی ندارید! کسیکه با یارانه ۴۵تومانی پول نفت تو سفره های مردم آورد و دکل نفتی رو بجای خلال دندون برداشت!.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
26
19
احمدی نژاد واقعا خالص ایرانی است و هیچ غل و غشی از آمریکایی بودن و انگلیسی بودن و کانادایی بودن در آن نیست.

اگر احمدی نژاد تائید صلاحیت شود موازنه انتخابات به هم خواهد خورد یا برنده می شود یا به دور دوم کشیده می شود
پاسخ ها
bahri
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
جغرافیای سیاسی رو مطالعه کن! میفهمی یک زالوی دیگه هم هست اسمش روسیه ست!
علی
|
United States
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۲
14
36
ایشان چه بی پروا از مهندسی انتخابات صحبت می کنند. آیا فراموش کرده اند که ریاست جمهوری شخص خودشان همراه با شائبه مهندسی انتخابات بود و چه هزینه سنگینی برای آن پرداخت شد و می شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳
0
3
منظورش از اینکه گفت،ایرانی خالصم چیست؟منظورش کی یا چه کسانی هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳
1
8
شجاعت همراه با تدبیر ارزش دارد .
ناشناس
|
Austria
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۴
3
11
ایرانی خالص؟؟؟؟؟!!!!!!!!خندیدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
12
8
احمدی نژاد غیرت تمام‌عیار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
این پست پایینی رو بخون
مردم‌فریب
|
France
|
۰۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
7
13
این یادش رفته سال ۸۸ به مردم گفت خس و خاشاک؟ هاله نور دید؟ دکل نفتی گم‌شد؟ تامین اجتماعی را داد دست مرتضوی فاسد که فروختش به بابک زنجانی؟ و ...
ولی ما یادمون نرفته!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
2
0
ناخالصاشم برا مردم بگو که بدونن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
6
9
تنها کسی که دلسوز مردم ایرانه دکتر احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
5
3
خب اگر هم تأیید بشی من رأی نمیدهم. این به اون در.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
0
0
خیلی از این بدعتیها را پایه اش را خودت گذاشتی.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین