کد خبر: ۷۰۸۹۹۶
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
روسای جمهور آمریکا و کره جنوبی درحالی آماده دیدار با یکدیگر می‌‎شوند که اولویت خواسته‌های افکار عمومی کره رسیدگی به موضوع دریافت سریع واکسن است.
آفتاب‌‌نیوز :

 به نقل از رویترز، تلاش کره جنوبی برای دسترسی بیشتر به واکسن های کرونا باعث شده که نشست میان رئیس جمهوری این کشور با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تحت الشعاع قرار گرفته و در همین رابطه فشارها در داخل کره به مون جائه این برای اطمینان از دریافت سریع واکسن های ساخت آمریکا افزایش یابد.

رئیس جمهور کره جنوبی امیدوار است که در دیدار آتی خود با بایدن از واکنش نسبتا موفق کره جنوبی در برابر کرونا به عنوان فرصتی برای دریافت واکسن های بیشتر استفاده کرده و میراث مناسبی در آخرین سال حضور در قدرت برجای بگذارد.

اما باتوجه به کمبود واکسن در سراسر دنیا و تاخیر در ارسال محموله های سفارشی، تردیدهایی درباره قابلیت‌های دولت فعلی کره جنوبی در بین مردم این کشور ایجاد شده است.

همین موضوع باعث شده که درخواست‌ها برای یک توافق جدید با آمریکا و دسترسی سریعتر کره جنوبی به واکسن های آمریکایی افزایش یافته و موضوعات دیگری مانند دیدار روسای جمهور، سیاست کره شمالی، روابط با چین و ژاپن دو کشور تحت الشعاع قرار گیرند.

یک مقام کره جنوبی دراین باره گفت: به طور عادی هرگونه نشست میان آمریکا و کره جنوبی می توانست فرصتی برای تاکید دو کشور بر اتحاد باشد اما این بار، موفقیت ممکن است بر اساس دسترسی به واکسن ارزیابی شود و چنین توافقی نیز آسان نخواهد بود.

فشارها بر دولت کره جنوبی برای دریافت واکسن درحالی شدت گرفته که تنها اندکی بیش از 7 درصد جمعیت 52 میلیونی این کشور موفق به دریافت دستکم یک دوز واکسن کرونا شده‌اند. این آمار مشابه با آمار کشورهایی مانند نپال و کلمبیا است و با توجه به شناخته شدن کره جنوبی به عنوان یک کشور پیشرفته چنین موضوعی برای افکار عمومی کره قابل قبول نیست.

هرچند بر روی کاغذ کره جنوبی دوزهای کافی برای واکسیناسیون 52 میلیون نفر از مردم خود را خریداری کرده اما نگرانی ها از تحویل سریع این واکسن ها باعث افزایش انتقادات شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین