کد خبر: ۷۰۹۹۸۹
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

اطمینان رییس کمیته بین المللی المپیک از ایمن بودن بازی های۲۰۲۰

کمیته بین‌المللی المپیک روز چهارشنبه به ژاپن اطمینان داد که بازی های المپیک توکیو برای ورزشکاران و مردم کشور میزبان در میان افزایش مخالفت با این بازی‌ها ایمن خواهد بود.
اطمینان رییس کمیته بین المللی المپیک از ایمن بودن بازی های۲۰۲۰
آفتاب‌‌نیوز :

توماس باخ در گفت‌وگویی با مقامات ژاپنی اعلام کرد که بیش از ۸۰ درصد شرکت کنندگان در دهکده ورزشکاران واکسینه خواهند بود.

وی درخواست لغو المپیک را رد کرد و گفت: سایر مسابقات ورزشی ثابت کرده‌اند که بازی‌های المپیک می‌تواند با اقدامات بازدارنده برابر کووید ۱۹ به فعالیت خود ادامه دهد.

رییس آی. او. سی می گوید: همراه با شرکای ژاپنی و دوستانم، فقط می‌توانم بر تعهد کامل IOC در سازماندهی بازی های المپیک و پارالمپیک اطمینان دهم. برای رسیدن به این مهم به برگزاری بازی های المپیک متمرکز شده‌ایم.

ژاپن با استفاده از واکسن‌های اهدایی ۲ شرکت خارجی، خود برای واکسیناسیون در حدود ۲۵۰۰ ورزشکار و کارکنان پشتیبانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک در مقابل بیماری کووید-۱۹ آماده می‌کند که این باعث خشم مردم این کشور درسرعت پایین واکسیناسیون شده است.

حال ۶۵ روز تا آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ باقی مانده و ژاپن در تلاش برای مهار شیوع ویروس کرونا است. اما اکثر مردم این کشور خواهان لغو یا تعویق مجدد این بازی‌ها هستند. در این مرحله فقط حدود ۲.۶ درصد از جمعیت ژاپن واکسینه شده‌اند و در اولویت قرار گرفتن ورزشکاران برای زدن واکسن، موجب عصبانیت گسترده‌ای در بین ژاپنی‌ها در شبکه‌های اجتماعی است.

بازی های المپیک توکیو با یکسال تاخیر به دلیل شیوع کرونا اول مردادماه امسال برگزار می شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین