کد خبر: ۷۱۰۲۰۵
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱
عملیات یگان ویژه پلیس و ارتش بلژیک برای یافتن یورگن کنینگز، نظامی ۴۶ ساله‌ای که با مقادیر زیادی اسلحه و مهمات جنگی از پادگان محل خدمت خود گریخته، پس از دو روز همچنان بی‌نتیجه مانده است.
آفتاب‌‌نیوز :

این عضو ارتش به دلیل هم‌نظری با جریان‌های راست افراطی و انتقاد از محدودیت‌های دولت بلژیک برای مقابله با شیوع ویروس کرونا شناخته شده بود.

نامه خداحافظی یورگن کنینگز نگرانی از احتمال اقدام وی علیه اماکن و اشخاص وابسته به دولت و به‌ویژه مارک ون رست، ویروس شناس و عضو عالی ستاد مقابله با کرونا را برانگیخته است. وی در این نامه به همقطاران خود در پادگان ائوپولدزبرگ نوشته بود که دیگر تحمل زندگی در جامعه‌ای که دولت و یک ویروس‌شناس همه چیز را از مردم گرفته‌اند ندارد.

پلیس پس از پیدا کردن خودروی یورگن کنینگز با سلاح و مهمات جنگی، جست‌وجو برای یافتن وی در یک پارک جنگلی به مساحت ۱۲۰۰۰ هکتار در منطقه کامپین شمالی ادامه می‌دهد.

براساس گزارش ارتش و دولت بلژیک این متهم راکت و راکت انداز، مسلسل و مقدار زیادی مهمات به همراه دارد.

الکساندر دو کرو، نخست وزیر بلژیک عصر پنجشنبه به نمایندگان پارلمان گفت «۴۰۰ مامور پلیس و ارتش در حال گشتن این منطقه برای پایان دادن به این وضعیت خطرناک هستند.»

همزمان انتقادها از نیروهای مسلح و شخص لودوین دِدوندِر، وزیر دفاع بلژیک به‌دلیل دسترسی یورگن کننیگز به انبار سلاح و مهمات بالا گرفته است. خانم دِدوندِر روز پنجشنبه در برابر نمایندگان پارلمان تائید کرد که آقای کننیگز سال گذشته به دلیل ابراز سخنان نژادپرستانه در فیسبوک مورد توبیخ قرار گرفته و حتی شکایتی علیه وی در دادگاه طرح شده است.

در سال‌های گذشته و همزمان با نمودار شدن خرده فرهنگ‌های مهاجران و همچنین حملات تروریستی در بلژیک، جریان‌های راست افراطی در این کشور به‌ویژه در بخش فلماند زبان در شمال به شدت تقویت شده اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین