کد خبر: ۷۱۰۶۲۸
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
رییس کمیته ملی المپیک گفت: کشتی امید اول ما در المپیک توکیو است و باور داریم که کشتی مانند ادوار گذشته خواهد درخشید.
آفتاب‌‌نیوز :

رضا صالحی امیری در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بیان کرد: چهار منبع مالی به کشتی وارد شد، کمیته المپیک، وزارت ورزش و یک تعهد هم آقای نوبخت معادل ۳۰ میلیارد تومان پذیرفت و اسپانسرها هم ورود کرده اند.

او ادامه داد: جمع بندی این بود که نظام، دولت، کمیته و وزارت ورزش پشتوانه کشتی برای درخشش در جهان و المپیک هستند. امیدوارم و باور دارم که کشتی مانند سایر ادوار خواهد درخشید.

موافقت نوبخت با منابع مالی مورد درخواست کشتی/ صالحی امیری: کشتی امید اول ما در المپیک است

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین گفت: سالروز آزادسازی خرمشهر، نماد مقاومت و غرور ملی برای ایرانیان را تبریک می گویم. آنچه به دعوت فدراسیون کشتی اتفاق افتاد حضور آقای نوبخت بود که در جریان فرآیند تحولات کشتی قرار بگیرد. دبیر از جنس کشتی است و با تمام زوایای آن آشناست و مدیر توانایی است تا کشتی همچنان پرچمدار باشد. کشتی، امید ما در المپیک است و باید دولت و اسپانسرها نیز به کمک کشتی بیایند.

صالحی امیری همچنین گفت: دبیر روزی را پیش بینی می کند که کشتی هشت مدال خواهد گرفت و باید آن روز را جشن بگیریم. البته نوع نگاه ما معامله گرانه نیست. وظیفه ما حمایت و وظیفه فدراسیون تلاش است. نه کمیته نه وزارت و دولت، هیچ پیش شرطی برای حمایت ندارند. هر نتیجه ای حاصل شود برای ما ارزشمند است.

محمد باقر نوبخت پس از بازدید از اردوی کشتی فرنگی بیان کرد: برای افتخار آفرینی در ورزش ایران به ویژه در کشتی دو اقدام حداقل لازم است. یکی برنامه‌ریزی و دیگری پشتیبانی مالی و بودجه‌ای است. برادرانم سلطانی‌فر و صالحی امیری برنامه‌ریزی می‌کنند و دولت از مسیر سازمان برنامه ریزی و بودجه آنها را پشتیبانی می‌کند.

او ادامه داد: فدراسیون کشتی اقدام ارزشمندی در ساخت و تجهیز سالن های این رشته انجام داد و این بازدید برای تکمیل پشتیبانی بودجه‌ای بود. برای اینکه جوانان مستعد ایرانی بتوانند در عرصه‌های جهانی موفق شوند، منابع مالی مورد درخواست موافق شد تا شاهد نوعی شکوفایی استعدادها و خرسندی مردم از مدال آوری ورزشکاران باشیم.

نوبخت هم‌چنین گفت: کشتی نمادی از ورزش و رشته‌ای است که ایران در جهان به آن می‌بالد و توجه به این رشته اهمیت دارد. در دیدار با روسا عدالت در همه رشته‌ها باید انجام شود. عدالت به معنای مساوات نیست بلکه ظرفیت کشتی و فوتبال باید مورد توجه قرار بگیرد ولی به همه رشته ها توجه داریم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین