کد خبر: ۷۱۱۰۲۸
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت: مدارس، توزیع کتاب‌های درسی بین دانش‌آموزان را از ۱۰ شهریور آغاز و تا یکم مهر ادامه می‌دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن ملکی افزود: زمان ثبت سفارش کتاب های درسی به شکل گروهی و انفرادی دانش‌آموزان میان پایه، از دوم تا ششم ابتدایی، و پایه های هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم؛ از ۲۲ فرودین آغاز شده و تا ۲۲خردادماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی صبح امروز چهارشنبه در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها که در اردوگاه شهید باهنر تهران، برگزار شد از تیراژ ۱۴۶میلیون کتاب درسی در سال، خبرداد.

او زمان اصلاح سفارش برای همه دوره های تحصیلی را ۱۴خردادماه اعلام و عنوان کرد: توزیع کتاب های درسی از منطقه به مدرسه از ۳۰ مردادماه آغاز می شود که مدارس نیز کتاب های درسی را از ۱۰شهریور تا یکم مهر توزیع می کنند.

هنوز ۳ میلیون و ۴۰۰ دانش آموز ثبت سفارش کتاب انجام نداده اند

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، آمار دانش آموزان میان پایه را ۱۱میلیون و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: تا کنون هشت میلیون و ۱۰۰ هزار ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش آموزان میان پایه، داشته ایم بنابراین بیش از ۳میلیون و ۴۰۰ هزار از دانش آموزان مذکور، همچنان اقدام به ثبت سفارش کتاب نکرده اند.

ملکی، ثبت سفارش کتاب های درسی پایه های ورودی؛ اول، هفتم و دهم را از ۶ تیرماه اعلام و تاکید کرد: کارگروه ناظر بر ثبت کتاب های درسی همچنان فعال باشند و فرآیند ثبت سفارش را پیگیری کنند.

وی در خصوص قیمت کتاب های درسی اظهار کرد: با پیگیری های وزیر آموزش و پرورش، کاغذ مورد چاپ کتاب های درسی، با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تامین شده است، بنابراین میانگین افزایش قیمت کتاب های درسی در دوره ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه، حدود ۲۵درصد و در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش ۲۸درصد است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین